Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent az életre kelő,...

Mit jelent az életre kelő, földből formázott ember?

Figyelt kérdés

Egy lakásszerű helyen voltam, egy rég nem látott, volt haverommal. Le szerettem volna kötni a figyelmét, de nem ment. Nem akart ott lenni, ezért egy idő után feladtam.

Átadott valamiféle anyagot/papírt/bőrt, amin egy üzenet szerepelt és megkért, hogy vigyem le ezt valakinek. Kíváncsi voltam, hogy mi van rajta, ezért szétbontottam és írás helyett geometriai testek voltak rárajzolva, négyzetek, benne téglalapok,stb., eléggé bonyolult rajt volt, egyik jött a másikból. Az anyaga nagyon érdekes volt tapintásra, még soha nem éreztem hasonlót.

Kilépve a lakásból azt tapasztaltam, hogy egy sziklába vájt toronyban vagy erődítménybe vagyok, a földre pedig a sziklába vájt lépcsők vezetnek le.

Elkezdtem leereszkedni a földre és láttam egy földből formázott humanoid "szobrot", ami odalent állt. Nem élt, mégis vonzotta a tekintetem. A volt haverom követett, de őt nem is érdekelte a szobor.

Én viszont amikor leértem, akkor odasétáltam hozzá. Megint kibontottam az üzenetet tartalmazó anyagot, majd a geometria formákat tartalmazó felét a szobor arcrésze elé tartottam. A humanoid alakzat elkezdett életre kelni, kinyitotta a szemét, kialakult a szája, ahogy mozgatta, a föld, ami fokozatosan a bőrévé vált begyűrődött és végül meg is mozdult és sétált.

A volt haverom meg a lépcsőről nézte végig és csodálkozott, talán mérges is volt. Azt mondta, hogy az üzenetet nem neki kellett volna átadnom. Az életre kelt földembert emlékszek, hogy "úrnak" neveztem, de nem hiszem, hogy vallásos értelemben (csak mint férfi udvariasan). Azt mondtam, hogy az úrnak akartam adni. Aztán felébredtem.



2021. máj. 20. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ittál sokat?
2021. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
*rajt helyett rajz
2021. máj. 20. 17:55
 3/12 A kérdező kommentje:

Vizet, igen.

Nem fogyasztok alkoholt, mert sejtméreg.

2021. máj. 20. 17:55
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi elég is volt. Most már mindent értek.
2021. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Az alkoholos ital olyan ital, mely jelentős mennyiségű etanolt tartalmaz, és ennek köszönhetően narkotikus hatása van. Az alkohol a kábítószerek közé sorolható, emellett általános sejtméreg, azaz a közhiedelemmel ellentétben önmagában méreg, amely pusztítja a szervezetet."

Wiki


Egyébként józan paraszti ésszel is felmérhető, hogy a fertőtlenítésre használt anyag kinyírja a bacikat, akkor a mi sejtjeinkre sincs jótékony hatással.


De köszönöm segítő szándékod. Most már maradjunk az én kérdésemnél.

2021. máj. 20. 18:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez a gólem története nagy vonalakban. Vsz megelevenedett benned/lecsatornáztad az emberiség egyik ősi vágyát, az információ/intelligencia/akarat általi uralását az amúgy élettelen anyagnak. A barátod jelenléte az álmodban a jelképe a sztori körüli kétségeidnek.
2021. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, erre nem is gondoltam.
2021. máj. 20. 18:27
 8/12 anonim ***** válasza:

18:24-es vagyok


Az álmok néha személyesek, néha pedig a kollektív tudatból származó információk leszűrődései. Persze a határ nem éles köztük.


Ha van valami az életedben, amit nagyon szeretnél elérni ("az agyagember életre keltése") tedd rá a figyelmed, hogy a fortályát kitanuld.


És olvasd el a gólemről szóló legendát is. Hasznos.

2021. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, így már világos, mert én is személyes dologra gondoltam, de így értem a metaforát (?). Köszi.


A prágai gólem legendája?

2021. máj. 20. 18:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, az, ill. vannak ősképei is több más, régebbi kultúrából.
2021. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!