Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek létezik ez az...

Szerintetek létezik ez az álmodással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hallottam a tudatos álmodással kapcsolatban, hogy van az emberiségnek egy közös 'felhője' az álmokkal, és aki nagyon profi szintre fejleszti a tudatos álmodást, az beléphet ebbe a közös felhőbe és mások álmaira is hatással lehet. Tudom, hogy van erről film, láttam, de ezt a felhőt egy pszichológus mondta, mintha be is lenne bizonyítva. Érdekesnek tűnik, de lehetséges ez? Mert az álmaink a fejünkben történnek, abba meg hogy tudna valaki csak úgy belemászni? Vagy hogy épül fel ez az egész?

2021. jún. 14. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy lehet nem is a fejünkben történnek.
2021. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy ezoterikus téma, légy szíves, ott kérdezd.

Amúgy jól sejted: nem igaz, nincs ilyen.

2021. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 akkor hol? Nekem ez annyira felfoghatatlan.
2021. jún. 14. 11:45
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 ha nincs ilyen, akkor hogy lehet ezoterikus? Vagy az álmok már önmagukban ezoterikusak?
2021. jún. 14. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, a módszer ezoterikus, ahogy ezt a kérdést megközelítik.

A valóságban itt 2 dolog van:

- az emberek nagyon hasonlóak, így az álmaik is,

- az emberben léteznek ún. "tükörneuronok", amelyek arra valók, hogy bemutassák, mit érezhet a másik. Ha pl. látod, hogy megszúrják, és te is érzed a fájdalmát, az ezért van.

2021. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól hogy valami nincs bebizonyítva a tudomány által, még létezhet.


Nyilván szkeptikusnak kell lenni egy szinten, és nem szabad mindent elhinni, de bedugni a fejed a homokba és elzárkózni minden még be nem bizonyított dolog elől, az nem fog előrevinni.


Az emberi elme a mai napig egy olyan terület, amit a tudománynak nem sikerült, csak részben feltárnia. Az álmokról is vajmi keveset tudunk, ami bizonyított.


És tulajdonképpen bármi lehet, amíg az ellenkezőjét valaki be nem bizonyítja. Így azt állítani valamiről, hogy nem létezik, hátráltat a megismerésben, mert egyből elutasítasz vele olyan elméleteket, amire Még nincs bizonyíték, de lehet, hogy később lesz.

2021. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, létezhet.

Egy atom átmérőjének a pici töredékét tudjuk mérni, de ezt biztos nem.

Tudjuk, hogy vannak agyhullámok.

De azok szinte nem mennek ki a fejből, annyira gyengék.

A másik fejében pedig nincsen semmi, ami felfogja ezeket.

Ha lenne, akkor meghalnál a rádióadások fülsüketítő dübörgésétől. Ezek legalább ezerszer, de inkább milliószor erősebbek.

2021. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azért kezdtem tudatos álmodást gyakorolni, hogy megismerhesseke gy személyt. De minden alkalommal, amikor be akartam lépni az álmába, fentről megakadályoztak benne.
2021. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokkal több féle energia létezik, mint amennyit a tudomány mai állása ismer. Van olyan lét, amiből minden létező elméje nyitott könyv
2021. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!