Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerzodessel kapcsolatos...

Paraplu kérdése:

Szerzodessel kapcsolatos kerdesem a kovetkezo : azt szeretnem tudni, ha alairtam egy szobaberleti szerzodest 1 evre, es tegyuk fel, hamarabb szeretnek lelepni, letezik olyan hogy kifizettetik velem a felmaradt honapok berleti dijat?

Figyelt kérdés
megjegyzes : a szerzodest egy hozzam tavoli orszagban irtam ala Europai Union belul. Ja, es tudom hogy ez attol fugg mit irtam ala a szerzodesben, csak sajnos a szerzodeskotesnel nem lett minden tisztazva, ugyanis a szerzodes idegen nyelvu, nekem lenyeget leforditottak szoban es ezzel alairattak velem a papirt.Es persze most, hogy mar felhozom a hazakoltozest, erosen ratamaszkodnak a papirban alairtakra. Most bongeszem aprolekosan Google Translator segitsegevel, de szeretnem tudni, hogy ha csak ugy lelepek ramkuldhetik a maradek berletidijat ?

#jog #szerződés #szerzodeskotes #szerzodesfelbontas #jogi ugyek
2014. jan. 21. 17:34
 1/2 tomala ***** válasza:

Sajnos nem vagyok jártas "Távoli ország" jogrendszerében, de a magyar jogi ismereteimre támaszkodva mondhatom, hogy igen, létezik ilyen.

Tudniillik ez a határozott idejű szerződés lényege: hogy mindkét fél tisztában van vele, meddig számíthat biztosan arra, hogy a másik teljesít.

Általában azért szokás rendelkezni ilyen szerződésekben arról, hogy hogyan lehet felmondani. Ha viszont nincs erre vonatkozó rész, akkor csak az a járható út, hogy a másik féllel megegyezel a szerződési kötelem megszűnéséről.

A helyedben megpróbálnék találni valakit a helyemre. Ha ugyanis ez sikerül, és a tulajdonos hajlandó vele szerződni (neki is jobban megéri, mint esetleg pereskedni veled), akkor a dolog meg van oldva.

Egyébként a tartozásokat EU-n belül be lehet hajtani, szóval a "hazajövök és nem veszek róla tudomást" hozzáállás nem biztos, hogy fog működni. Feltéve, hogy van itthon végrehajtható vagyonod.

2014. jan. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt es a tanacsot is. Igazad van, egyetlen megoldas keresni valakit a helyemre. Szoval ezt fogom tenni...
2014. jan. 22. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!