Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodom ezt szinte...

Miért álmodom ezt szinte minden egyes éjjel?

Figyelt kérdés
Visszamegyek a régi középiskolámba (a jelenlegi 26 éves énemmel) és ugyanaz az osztályom is. Többnyire negatív tartalmú álmok, gyakori a konfliktus és meg vagyok bénulva, nem igazán vagyok képes visszavágni. Pedig 26 évesen vagyok ott. Ennek megfejtéséhez tudni kell azt, hogy valóban nem volt rózsás számomra a középiskola. Az is hozzátartozik, hogy rengeteg képzést elkezdtem a ballagásom után, de a legtöbb sikertelen volt, nem fejeztem be őket. Az egyik ilyen meghiúsult terv történetesen az egykori középiskolámban volt. Egyébként azóta már lediplomáztam, ennek fényében is furcsák ezek az álmok/rémálmok. Nem is lenne velük baj, ha időszakosak lennének, de esküszöm, hogy szinte MINDEN éjjel visszajön, ez pedig megnyomorítja a mindennapjaimat is. Talán beszélnem kellene valakivel/valakikkel a múltamból, hogy ezek megszűnjenek végre? Megőrülök. :/
2022. máj. 24. 07:57
 1/6 anonim válasza:
100%

22 éves vagyok, 4 éve vagyok egyetemista de majdnem minden 3. éjjel a régi középiskolámmal álmodok. Számomra nagyon durva traumákat okozott és nem tudtam őket sosem feldolgozni. Ezek a traumák határozzák meg a mai szerencsétlen, töketlen, életképtelen, értéktelen, társadalmi szemből megvetendő és életre nem való énemet.

Gyakori nálam is a bullying, a dolgozatok/felelések és minden a régi, mintha semmi sem változott volna és megint 2017-2018-at írnánk. A különbség csak annyi, hogy én már ott egyetemista is vagyok középiskola mellett és a mai énemmel látok mindent de ugyanolyan szörnyű.

Én szerencsére felkelés után egyből lefosom, hogy mit álmodtam, nem bélyegezi meg a napom és nem is zavart sose. De mostanában elkezdtem én is furcsálni, hogy túl gyakori és kell, hogy jelentsen valamit.

A miértjére nem jöttem rá pontosan. Gondolom azért, mert ekkoriban éreztem magam tényleg saját magamnak, a teljes megnyomorítások előtt. Az akkori énem és a mostani énem ég és föld és az akkori természetes volt. Hiába estem át akkor nagyon sok jellemformáláson, 8 év általános iskolai terroron, szülői megnyomorításon, akkor még én a nagybetűs ÉN voltam. Nem véletlen álmodom minden második nap a régi házzal és képtelen vagyok 3 év távlatából elengedni, nem tudtam a költözést sem feldolgozni. A mostani helyet rühellem, ennél a hajléktalanság is jobb. Nem tudom otthonnak hívni. Amikor otthon éltem az élet még jó volt. Meg hát covid se volt. Se háború, se világválság.

Hosszú lett de lényeg a lényegben: Akkoriban haltam meg lényegében. Nem biológiailag, hanem szellemileg. Szerintem ez lehet az oka és gondolom neked is. De nem 100%

2022. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"A különbség csak annyi, hogy én már ott egyetemista is vagyok középiskola mellett és a mai énemmel látok mindent de ugyanolyan szörnyű."


Igen, ugyanez itt is! Az úgymond "határozottabb" önmagammal ülök vissza a padba, de mégis valami visszahúz, megbénít. Nem tudom irányítani az álmaimat. Ami a szellemi "meghalást" illeti, az tény, hogy bizonyos szegmensekben megrekedtem abban az életkorban.

2022. máj. 24. 08:38
 3/6 anonim válasza:
40 éves vagyok, a mai napok álmodok olyanokat, hogy a régi gimimben érettségizek, és álmomban mindig megbukom (pedig anno jelesre érettségiztem). A fiatalkori élmények nagyon meghatározók az ember számára, jóval tovább tart a hatásuk, mint a felnőttkorban átélt dolgoknak.
2022. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok feldolgozatlan traumád lehet abból az időből . Próbálj pár olyan dolgot kibeszélni ami azóta is üldöz . Nem muszáj régi osztálytárssal , elég egy baráttal vagy aki meghallgat .

Tudni illik én is átmentem hasonló dolgon , és nekem az segített , hogy elkezdtem azon dolgaimra koncentrálni , amikben tudok bizonyítani elsősorban magamnak. Plusz mindig a jó emlékeimből merítek erőt. Ez segített továbblépnem rengeteg traumán amik máig üldöznének.

2022. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na szerinted mi??...
2022. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
...az oka..
2022. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!