Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Más is szokott hasonlókat...

Más is szokott hasonlókat álmodni? Mik lehetnek a magyarázatok?

Figyelt kérdés

Álmomban gyakran képzelek el olyan természeti és épített környezetet, amelyet ébrenlétben esélyem sem lenne. Már-már olyan gyönyörű helyeket, mint pl. az Avatar című film, de mindegyik világ más.

Olyanok is történtek velem, hogy álmomban olyan hangszereken játszottam, amin nem tudok valójában (egyébként harmonikán játszom).

Egyszer szerbül kezdtem el álmomban beszélni, pont egy csoportos utazáson, ahol többen is hallották.

Gyakran teszek elméleti fizikával kapcsolatos felfedezéseket, időnként feltalálok dolgokat, rejtélyeket oldok meg.

Emellett tudom alkalmazni a tudatos álmodást, tudom időnként irányítani az álmaimat.



2022. szept. 8. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben amikor koncentráltam rá én is tudtam irányítani az álmaimat, ma már fáradt vagyok és időm sincs.
2022. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En mar 20 eve almodok tudatosan 2-3 naponta
2022. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Talán alternatív valóságokban ilyeneket szoksz csináni.
2022. szept. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Álomban elszabadulnak a dolgok, és előfordulhat ilyen.
2022. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

én is szoktam ilyeneket átélni. már volt jópár érdekes álmom, de még mindig meg tud lepni, hogy mire is képes az agyunk.

egy elmélet szerint az álmot is úgy teremti meg az elménk, mint a valóságot, annyi különbséggel, hogy az álom csak a fejünkben történik. de maga az agyunk erre van funkcionálva, hogy érzékeljen, felfogjon, összerakjon dolgokat. alváskor a tudatunk "elfordul" a külső világtól, és a belső világunk/tudatalattink lesz az a valóság, amit az agyunk megpróbál értelmezni. az tudatunknak szüksége van egy olyan környezetre, amiben létezhet. ha belegondolsz, nincs olyan pillanat az életed, amikor a tudatot ne figyelne valamire. ha valamire nem emlékszel, az az emlékek hiánya miatt van, nem pedig azért, mert te nem voltál jelen. pl az álmokra sokan nem emlékeznek, de attól még ők is ugyanúgy álmodnak.

2022. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!