Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megálmodom? Mit tegyek most?

Megálmodom? Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is elnézést, a hosszúsága miatt. Az álmokról szeretnék írni, és kérdezni. Nektek volt e bármi hasonló tapasztalatotok?


Az első álmom, ami említésre méltó az volt kb 8 évvel ezelőtt, hogy rám írt egy régi nagyon kedves ismerősöm (a kapcsolat megszakadt a való életben), hogy baj van, segítsek neki. A nevelő apukája kórházba került agyvérzést kapott, és szüksége van rám, támaszként is, meg amúgy is. Találkoztunk álmomban, rohantam hozzá. Bementünk a kórházba, és ott feküdt a nevelő apukája. Fontos tudni nem volt beteges az említett személy, nem állt fent gyanúja sem, hogy ez megtörténik. Ekkor ébredtem fel. Nagyon furcsán éreztem magam, így azonnal a telefonom után nyúltam, ahol ettől az ismerőstől volt egy jó pár nem fogadott hívásom, és pár üzenet. Sos azonnal beszélnünk kell, és hasonlók. Visszahívtam teljesen kómásan, már csak álmom miatt is azonnal. Ekkor elkezdte mondani, hogy a nevelő apukája kórházba került, én jól ismertem amúgy. Agyvérzést kapott, és szüksége van rám, kért, hogy kísérjem be a kórházba. Meg is történt, pontosan ugyanúgy, mint álmomban. Hirtelen azért pislogni is elfelejtettem elhihetietek. Ezt elmondtam neki miután kijöttünk a kórházból, ő meg annyit mondott, hogy erősen gondolt rám, és el akart érni minden áron, talán ezért volt ez így. Amúgy hihetetlen, hogy vele mennyire egy hullámhosszon voltunk mindig is.


Innentől azért féltem az álmaimtól eleinte.


Utána meg álmodtam azt, hogy a kutyusom beteg lesz, sajnos másnap lázas lett, de szerencsére hamar meggyógyult, természetesen mentünk dokihoz azonnal.


Utána volt több ilyen kisebb dolgok, pl másnap mondani fog valamit az egyik kolléga, és úgy is történt. Ezek ilyen kisebb dolgok, de akkoris furcsák.


Aztán volt egy álmom, ahol a 11 évvel azelőtt elhunyt nagypapám állt lent a kapuban, ahol laktak régen. Láttam, hogy sír, meg kérdeztem mi a baj, de nem válaszolt. Legyintett. Nem is tudott megszólalni a könnyeitől. Megöleltem, de nem tudtam mi az oka. Rá 2 hónapra sajnos a nagymamám meghalt. Az ő felesége. Figyelmeztetni akart, de nem mert. Nagyon jó kapcsolatom volt a nagyimmal, vele laktam. Ez volt az az álom, amikor nem derült ki az oka. Amikor tudtam, hogy valami fog történni, de nem tudtam micsoda. Bár ne tudtam volna meg 2 hónap múlva.



Volt, hogy elmondtam a barátnőmnek, hogy hamarosan terhes lesz, kisfia lesz, barna hajú apukától. Persze hozzá tetettem, hogy csak álmodtam. Kevés időn belül megismerkedett egy barna hajú férfival, és nagyon hamar teherbe esett. Kisfia lett.


Sok sok ilyen álmom van. Nem tudom hova tenni őszintén.


Amikor meghalt a nagyim nagyon szerettem volna vele álmodni, de nem jelentkezett soha sem. Azóta sem (márciusban lesz 2 éve). Akkor már hangosan kértem, és koncentráltam, hogy vele tudjak álmodni, hogy tudjam jó helyen van, hogy meg tudjak nyugodni. Aznap éjjel sem ő jelentkezett, hanem a dédim. A nagyim anyukája. Nem tudom hol voltunk, csak arra emlékszem, hogy minden fehér volt. Nem voltak színek. Olyan volt, mint a filmekben a mennyország. Egy fa széken ült a dédim. Ő színes volt, és az otthonka is, ami rajta volt. Valamiért nem tudtam szólni hozzá, mintha csak láttam volna őt. Nagyon mosolygott, és annyit mondott szín tisztán: édes kislányom.

Talán ez volt a kulcsa az egésznek. Nem szabad erőltetni az álmokat, csakis akkor érvényesek, ha maguktól jönnek. Attól függetlenül én örültem, hogy talán a dédim jelezte, hogy odaért a nagyim, de nagyon rossz, hogy nem tudok vele álmodni. Biztosan van oka.



Tegnap viszont az álmomban megint az a személy szerepelt, aki az elsőben. Tudni kell, hogy neki 2 hete született meg a kisfia. Ő amúgy a volt párom. A kapcsolat megszakadt azóta megint jó ideje. Családja van stb. Most megint segítséget kért. Azt kérte álmomban, hogy keressem fel, mert kényszerben él, és nem tud kiszabadulni. Még mondtam is neki, hogy de itt vagy mellettem, mi az hogy keresselek fel? Azt mondta érteni fogom idővel. Könyörgött, hogy mentsem meg onnan. Bevallom nem merem megkeresni, hisz most született az első gyermeke. Lehet egy badarság volt ez az álom éppen. Bár nem szoktam olyat álmodni, ami valamiképpen nem teljesül. Ő nem keresett meg engem. Nekem is van párom. Mondott pár érdekes dolgot pedig álmomban.


Rá kerestem facebookon, és sajnos találtam pár képet, ahol elég rossz körülmények vannak. Tényleg olyan, mintha kényszerben élne. De miért pont hozzám fordult újra?



Ti hogy vagytok ezzel az egésszel? Létezik, hogy tényleg meg tudom álmodni a közeljövőt néha? Minek köszönhető, és minek tudható be ez a sok valóra vált álom? Nem naponta, nem hetente, van hogy évente csak egyszer történik, de az úgy is volt eddig mindig.


2023. jan. 19. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az álmok, amiket emlitettél, mind fontosnak tűnnek, amennyit elolvastam belőlük. Azt mondod, kértél mindenféle létet, hogy had álmodhass vele. Had kérdezzem meg az istenek nevében is, hogy miért? És hogy miért kéne emiatt vele álmodj?


A lecke azért annál nagyobb, mint amit leirtál, de legalább jó irányba haladsz.


Azt mondod vele álmodni. Azt tudod, hogy ilyenkor általában nem a személlyel álmodtál, csak egy külső energiát alakitott át az elméd a felfogószintedre?


Amikor egy személlyel szeretnél álmodni úgy, hogy ő is ott van, az nem fog megvalósulni, csak mert ezt akarod. A mostani énjével nehezen tudnál beszélni, mert kisbaba, az energiája tisztaságából itélve még meg sem született, fogalma sincs mi az a hasfájdalom... még. Halálától egészen mostani énjéig nézve pedig megkérdezve a világot, hogy "miért nem tudsz" vele álmodni, az az egyszerűsitett válasz, hogy szükségtelen volt, sőt.


"nem merem megkeresni, hisz most született az első gyermeke"

Mi az összefüggés?


Azok alapján amiket itt leirtál. Ha a saját szabad döntésed alapján te úgy itéled meg, hogy nem keresed meg, akkor ugye tudod, hogy a hatalmas belátásod miatt hatalmas felelősséget is fogsz ezért vállalni, mert tudatosan bolintottál rá minderre? Sőt annyira erősen, hogy ki is irod ide, és azzal kezded, hogy a lehetőségeid tisztaságát ecseteled, majd azt mondod, hogy nem mentesz meg valakit, mert nem irsz rá, mert gyereke született. Ha ez mind igaz, akkor én számodra felfoghatatlanul felelőtlennek tartalak.

2023. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én sokszor megálmodtam már a jövőt. Hosszú lenne leírni ezeket. Nem mondtam el senkinek.
2023. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!