Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Rémálom, nem tudom kinyitni a...

Rémálom, nem tudom kinyitni a szemem nem tudok mozogni az almomban mi ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Segítsetek kérlek mert ezt nem értem. Mostanában mindig ugyan azt álmodom és nagyon utálom most jelenleg hajnal 2 orakor irom ezt a kommentet mert most keltem fel sirva emiatt. Szoval ugy kezdodik az egesz hogy (ez meg a valosag)lefekszem aludni es varom hogy el aludjak ugye de kozben nem erzekelem hogy mar el aludtam volna es ugyan ugy csak csukva van a szemem es fekszek de ekozben mar at lepek az alomba ahol ugyan az a szoba meg minden es azt hiszem az a valosag meg mindig, az alomban akárhogy próbálom nem tudom kinyitni a szemem és nem tudok mozogni es egy nagyon fura felelmetes erzes van a mellkasomban. Elosszor nem ertettem mi ez de azóta ez már sokszor megtortent ezert kicsit tudatos de nem tudom irányítani. Folytatom: Szoval az alom hogy akarhogy probalom nem tudom kinyitni a szemem es nem tudok mozogni, utana mindig mondom hogy neee megint ezt almodom, ez csak alom es fel akarok ebredni es nagyon durvan erolkodok es kiabalok hogy FEL AKAROK KELNI innentol meg furabb lesz: Ez után fel is kelek es mindig meg örülök hogy végre fent vagyok aztan rajovok hogy az is egy alom es csak az alomban keltem fel ez igy ismetlodik mondjuk egy alvasnal pl 20x a vegere teljesen ki vagyok faradva mar de minden egyes ebredesnel (kamu ebredesnel) zokogva ebredek ugy hogy kiesik a szívem a helyéről aztan a 21. re tenyleg felkelek de akkor mar nem tudom elhinni h az a valosag es ezert csinalnom kell valamit hogy emlékeztessem magam pl meg csipem magam. Na de az van az almokban hogy fel ebredek egy kamu valosagban es probalom fel kapcsolni a villanyt de nem lesz világos es ez jellemzi ezeket egyepkent h nem tudom a villanyokat felkapcsolni es mindig megnezem hogy ebben a valosagban lehet e es mindig elsirom magam h akkor most se vagyok ébren igazabol aztan jon az orditas, de van hogy ha nagyon erolkodok tudok ugye hunyoritani vagy az egyik szemem kinyitni legalább de a mozgasom uristem... nagyom nagyon lassan tudok mozogni akarhogy probalom nem megy max egy kicsit ugy tudnám le irni mintha oda lennek kotozve az agyhoz de nem olyan mint az alvas paralizis h egyáltalán nem megy a mozgas bar volt ilyen is. meg ugye ez alomban történik. Az utso elotti ebredesnel viszont tényleg azthittem fel ebredtem mert fel tudtam kapcsolni a villanyt es normális volt nagyjából minden de aztán fel ébredtem az igaziba. Amugy kolis vagyok es van hogy azt hiszem az alomban hogy valosag es mindig arra. gondolok hogy mivan ha benyit a nevelo es azt látja hogy nem. tudom kinyitni a szemem vagy oda hív magahoz es nem tudok mennixd vagy a szoba tarsaim. de ha ez meg nem lenne eleg minden kamu valóságban mar tortenik ezeken kivul valami para is pl az egyikben ugy keltem hogy a szobatarsam mellettem fekszik es vsak nezi ahogy alszok vagy mosolyog de magyon ilyesztoen. vagy ami meg sokszor van hogy beszelgeteseket hallok foleg veszekedeseket es ez nemtudom honnan jon meg megszolal a telefonom ilyen beszelgetes feloldom h megnezzem es egy maszkos ilyeszto ember beszel mintha hívásba lennenk, es nagyom ilyesztoek es azert ki lehet szurni hogy ezek pl nem valosak de vannak amik tenyleg nagyon valóságosak. meg nem minden kamu ebredesnel van ez a tudatossag eloszor csak a vegen es utana orditok h eleg fel akarok ebredni, aztan mar ilyenkor nem tudok vissza aludni mert nagyon felek ettol es mindig most is sirva ebredtem es valami nagyon fura erzes van bennem. es ilyeszto erzes.. szoval nagyon rossz nembirom mar most is ugy keltem h nagyon kifaradtam az egész testem olyan faradt a sok erolkedestol az almomban h felkelek pl reggel es nem tudok készülődni mert nem birok kikelni az ágyból olyan faradt a testem mintha egesz nap kondiztam volna. sokszor almodok rosszakat es volt mar durvabb is pl elraboltak meg akartak olni de valaniert mind közül mégis ez mindig a legilyesztobb az a tehetetlenseg amit az alom kozben erzek... ne elje at senki. Koszi ha végig olvastatok tudom nagyon hosszu lett de nemtudtam rovidebben el magyarazni ha valaki tudja mi ez vagy tud segíteni irja meg legyszi.

2023. ápr. 13. 03:26
 1/8 anonim válasza:

Helló, először is sajnálom, de muszáj belekötnöm, hogy ijesztő, nem pedig ilyesztő.


Épp aludni indultam, de erre még válaszolok minél rövidebben és érthetőbben, ha esetleg kérdésed lesz nyugodtan kérdezz és segítek, ha tudok.


Amit tapasztalsz az az alvás paralizis, a tested előbb elalszik, mint a tudatod, ezért nem tudsz mozogni.


Mintha nyomná valami a tüdőd, nehezen veszel levegőt az a lidércnyomás jelenség, a légzésed már lelassult az alváshoz megfelelő szintre és mivel a tested már kikapcsolta a tudatod által irányított mozgásokat nem tudod irányítani a tüdőd, ez azért van hogy ne fuss almodban az ágyadban.


Több módszer van rá, rengeteg ilyen témával foglalkozó videó van, de pár segítséget leírok.


Fárasztd ki az agyad napközben, vegyél tudatos almodáshoz esetleg egy olyan szemfedot ami villog és így tudod majd hogy mikor almodsz, mert almodban látod a fényt. Napközben többször csekkold hogy ébren vagy e, így almodban is megfogod tenni és realizálod hogy az egy álom. Például olvasd le az órád, kezd el húzni a bőröd, olvass el valamit vagy írj valamit és közben gondold azt hogy aha, most ébren vagyok.


Almodban fontos hogy nyugodt maradj, akkor az agyad nem nyom tele ilyen szennyekkel, mint gyilkosok stb, uritsd ki az elméd és gondolj valami normális dologra. Te ahogy írtad mindig orditasz, panikolsz stb, az csak ront a helyzeten. Egy jó módszer ha almodban lehunyod a szemed és arra gondolsz, hogy fel akarsz kelni, mire kinyitod a szemed ébren leszel, nyomsz egy bőrhúzást a kezeden és minden megoldódott. Másik módszer hogy megbizonyosodsz, hogy alszol! Fontos, aztán pedig akkor is felébredsz ha almodban meghalsz, szóval opció hogy valami nagyon abszurd módon elintezed, pl vulkanba ugrasz vagy valami, mondanám hogy törd ki a nyakad az almodban vagy menj a gyilkoshoz, én pl ezt csináltam, de nem hiányzik hogy valaki ilyen hülyeséget csináljon (nem a gyilkosos rész) aztán én legyek a hibás. Ha valamire nem válaszoltam vagy érdekel valami meg szólj

2023. ápr. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt annyire ömlesztve írtad le hogy érteni se lehet.
2023. ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Alvásparalizis. Nem ezo kategória, nekem is sokszor van.
2023. ápr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy ezt észreveszed, gondolj a szeretetre, a fényre, jusson eszedbe ez, és gondolj azokra, akiket a legjobban szeretsz, érezd ezt a nagy szeretetet, és áraszd ki magadból, próbálj csinálni "ebből" egy fénygömböt magad köré, ami minden negatívot kizár, mindentől megvéd.


Gyakorold el párszor ezt napközben, 2-3 perceket rászánva, mert nem fog másképp eszedbe jutni éjjel, amikor a racionális elme kikapcsolva van.

2023. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ez halmozott..végigolvastalak,elfáradtam...ezért sem fejtem ki,ezeket olvasd el:


Villanykapcsoló:


[link]


"a fény (látás, tudás, bizonyosság) és a sötétség (félelmek, ismeretlen, bizonytalanság), avagy a tudatos és a tudattalan hatások kontrollját szolgáló eszköz..."

...a fény gyakran szimbolizálja a kreativitást, az ötleteket és az inspirációt, így a villanykapcsoló állapota egy jelenlegi feladat, kérdés vagy probléma megoldásához szükséges erőforrásainkról, valamint ezek elérhetőségéről vallhat...stb..



Álom az álomban:


[link]


"...ez a ráébredés többször is megismétlődhet, így az 'eredeti' álom szintjéről elindulva két-három vagy még több 'rétegen' át közeledhetünk a valóságos felébredés felé és utólag végigtekinthetjük korábbi álombeli ébredéseinket..."...ezekben az esetekben az eredeti álom valószínűleg a tudattalan mélyéből származik és nagyon távol esik tudatos attitűdjeinktől, így aztán töbsszörösen 'be van csomagolva'

"...a pánik, amit ebben a helyzetben átélünk - és a megkönnyebbülés, amikor végül időben felébredünk -, felhívhatja figyelmünket a megfeleléssel kapcsolatos szorongásunkra és a teljesítményhelyzetekben jelenleg átélt fokozott stresszre....stb"


Vagyis nincs meg a tudatos kontroll,vagy irányítás a saját életed felett,ha koleszos vagy akkor a magánszféra is sérül...a paralízis wikipédiás verzióját ismered de ezis csak egy bizonyos helyzettel kapcsolatos elfojtás..


A tudatos én úgy működik,hogy amivel nem tud látszólag megbírkózni azt leküldi a tudatalattiba..utóbbi pedig sűrít (torzít és degenerál akár személyiségrészeket,emlékeket)..Álomküszöbön és álomidőben tisztul ki amivel nem tudsz vagy nem akarsz szembesülni..


Tehát a gond ahogy te is írtad a Tehetetlenség és a kiszolgáltatottság a jelen életedben....Támaszra, megerősítésre vágysz..a megoldás pedig a Bizalom..önbizalom,ősbizalom,mert a tudatalattiban olyan tartalmak és minták is vannak amik segítik a gyógyulást...Ámen..

2023. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Átéltem pontosan ugyan ezeket. Idegesítő érzés tud lenni, az biztos, sőt rémisztő, annak, aki nem érti mi történik. Nálad az van, hogy a te esetedben elalvás kezdetén jelentkezik az alvásparalizis. Ez az állapot könnyen átmehet egy kezdetleges testen kívüli élménybe, mivel félsz, a rettegés ebben a különös tudatszintben képes kiemelni a testedből. Ilyenkor a fizikai dimenzióban vagy de "szellem testben" te érzed a villanykapcsolót, viszont hiába kapcsolgatod, a villanykapcsoló ez esetben nem érzékel téged. Ez egy viszonylag jó támpont lehet arra, hogy tudatosítsd magadban, hogy semmi pánik, csak ennyi történt. A pánik, az erőlködés összezavar. A félelem

Miatt van az, hogy az asztráltested tanácstalanul vergődik, hogy most hol is van és mit tegyen. Olyankor legyél nyugodt és mondogasd magadban, hogy vissza akarok térni a testembe. Más szóval, ilyenkor ébren vagy ugyan, de másabb tudatállapotban és a fizikai környezeted egyfajta lenyomatát érzékeled. Ennek különféle szintjei lehetnek. Lehet tökéletesen olyan, mint a valós környezeted, de belefér a maszkos alak is a telefonban, meg a veszekedés. Nem kell félni, nem fogsz ottragadni. Próbálj vele kisérletezni, mint egy tudatos állommal. Bár tény, hogy ezt nehezebb irányítani.

Gondolatokkal irányítható mindkettő állapot. Ordítással, erőlködéssel semmit nem érsz. Csak a laza, nyugodt koncentráció segít.

2023. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Repulj az Avatar világában en mindig ezt szoktam persze utana egybol felébredek
2023. ápr. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Testvérem.

A feléig jutottam. Túlságosan sokat tudok ebben segíteni ahhoz, hogy mentális képes legyek végigolvasni, amit írtál.


Kérlek írj rám, ha komoly segítséget szeretnél.

2023. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!