Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmoknak milyen spirituális...

Az álmoknak milyen spirituális üzenetük van?

Figyelt kérdés

Ha jól tippelek, akkor az álmoknak van egy általános jelentésük, ami a nap/elmúlt rövid időszakot dolgozza fel. Tehát, ha valaki például autóbalesetet szenvedett, de megúszta komolyabb következmények nélkül, akkor még álmodhat erről az eseményről. Ha nem is a balesetet álmodja újra, az álombeli szimbólumok mögött akkor is az esemény rejtőzhet.


Na most, engem az érdekelne, hogy az álmoknak van-e mélyebb jelentése, például honnan tudjuk, hogy egy álom képei mögött nem jövőbeli események vannak-e? Esetleg felhívják a figyelmet valamire önmagunkkal vagy másokkal kapcsolatban? Vagy esetleg valamilyen Túlvilági üzenetet rejt az álom?


2023. jún. 20. 19:26
 1/6 anonim válasza:
Olvasd el Freud:Álomfejtés című könyvét, hogyha részletesebb és tudományosabb választ akarsz kapni a kérdésedre.
2023. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem néha csak a tudalatti a napi zűrzavart ventilálja, néha külső érzések-érzelmek szűrődnek be, és negatív élményeket okoznak.

Néha a tudatalattin keresztül a felsőbb énünk küld üzenetet, figyelmeztetés....néha korábbi életekből kapunk apró, fontos részleteket.

Néha pedig - és ez a legritkább- egy másik "párhuzamos önmagunk életébe látunk bele, néha vannak azonos szereplők, csak más szerepekben, más világban, és folytatólagosan zajlik.

Nagyon ritkán tanításokat is adnak szellemi mesterek az álmokon keresztül, de ez elvileg egy aktív spirituális úton való haladást is feltételez.

2023. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%
Ugyan màr, a napi dolgokat dolgozza csak fel a tudatalattink. Az àlmoknak nincs mèlyebb jelentèse, èn sokszor nem is emlèkszem ràjuk. Azèrt nem vagyunk Istenek meg jósok, hogy előre megàlmodjuk a jövőt.
2023. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
A fejedben lévő gondolatok kivetülése.
2023. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Pedig sokan meg szokták álmodni a jövőt.Ismertem olyan embert,aki szinte minden nap megálmodott valamit a következő napból.de én is néha megálmodtam évekkel előre dolgokat.
2023. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Abból, amit leírsz a kérdésed elülső felében következik, hogy az álmainkból megtudhatunk magunkról dolgokat. Hiszen a mindennapjaink történéseit, érzéseit sűrítik be. Ha önismereti munkára használjuk az álmainkat, sokmindenre felhívhatják figyelmünket, amiről alapjában véve nem akarunk tudomást venni. Ez szerintem nem túl spirituális, és lehet nem hinni benne, de ettől még tény.

Hogy szimbólumok leírása alapján fejthető-e az álomból egy értelmezhető üzenet, amely önmagunkon túlmutató az már sokkal nehezebb, vitatottabb kérdés, és inkább spirituális. Viszont nagy részben szerintem ez önbecsapás, mélyen akarjuk hinni, hogy ismerhetjük a jövőt, és kapcsolatot teremthetünk a halottainkkal. Annyira hinni akarjuk, hogy a legegészségesebb elmék is megteremtik maguknak a képzetet, a deja vu érzést, meg az álmokat a halott rokonnal.

Hangsúlyozom, hogy senkinek a világnézetét nem szándékozom megsérteni. A saját különlegességedbe vetett hited sem zavar, ha van ilyen. De én azt gondolom, hogy konkrét jövőbelátás nincs, csak jó következtetési képesség, ami álmokban is megjelenhet.

2023. jún. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!