Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Jártál már úgy, hogy álomból...

Jártál már úgy, hogy álomból felébredve és felkelve még egy állókép fél percig a szemed előtt maradt, akárhová néztél a szobában? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Részletesen, ezt álmodtam: Egy űrállomáson vagyok, ami időjárás előrejelzésére szolgál, a Föld körül kering.

Előttem egy vizsgálóasztal és van rajta egy élőlény, nagy a feje, kb. 70cm hosszú, gézbe teljesen be van tekerve, így nem lehet belőle látni semmit sem.

A géz alatt infúzió van bekötve. A lény mozog, olyan karma van, mint egy állatnak, a karmai egymásba teleszkóposan illeszkedő kis csövecskék, a végük elhegyesedik.

Ahogy mozog, a karmaival megfogja a kezemet és egyre feljebb és feljebb kapaszkodik a karomon, miközben belém mélyeszti a karmait.

Az álomnak vége volt.

Miután felébredtem, felkeltem, de akárhová néztem a sötét szobában mindenhol olyan rajzolatot láttam magam előtt kb. még fél percig, mint amikor nyáron a kiszáradt föld berepedezik rajta néhány sárga, szabályos csillag alakú virág volt.

Akármerre néztem vagy fordítottam a fejemet a kép statikusan a szemem előtt volt. Teljesen ébren voltam, biztosan nem álmodtam, fel is keltem, azután fokozatosan elmúlt.

És NEM, nem szedtem be előtte semmit! :)



nov. 6. 23:14
 1/6 anonim válasza:
62%
Teljesen normális dolog,talan egyszer volt hasonlom
nov. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális, nekem is volt/van ilyen. Ilyenkor csukd be a szemed, várd meg amíg teljesen úgy érzed hogy más nem csak te fizikálisan, hanem az agyad is felkel. Most ezt lehet hülyén fogalmaztam, nekem ez szokott segíteni, főleg ha pl alvásparalízist érzékelek, amikor konkrétan pár másodpercig mozogni sem tudsz, semmi, de minden ijesztő körülötted. Ilyenkor is érdemes azt csinálni amit fentebb írtam, nekem segít, pedig am nem szokszor van ilyen
nov. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a különös, hogy nem kapcsolódott az álomhoz, amit láttál ébredés után. Igaz, az is fura lenne, ha a lény lebegett volna a szemed előtt, miután felébredsz. Ilyen velen nem történt még. Olyan igen, hogy közvetlenül ébredés után hallok olyan hangot, amire nincs magyarázat. Pl arra kelek, hogy zörög valami a szobában, bevágódik a másik szobában az ajtó, pedig egyedül vagyok. Volt olyan, hogy egy pár soros, ismeretlen vers részletet mondtam el, amint kinyílt a szemem, mintha az még az álomhoz tartozott volna. Na az is érdekes élmény volt.

A tied hipnagóg kép lehetett.

Látni csak egy forgó (örvénylő) fekete fehér spirált szoktam néha, mikor nem tudok elaludni vagy visszaaludni. Ez a leggyakoribb hipnagóg féle jelenség nálam.

nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden alkalomkor, amikor mély álomból kelek. Kell egy kis idő mire kitusztul az agy.
nov. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Melatoninszedeskor szokott ilyen nalam is lenni. De akkor mar alomba merules elott, meg eberen is mar eleg durvan latom magam elott a dolgokat...
nov. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer hasonló lefekvéskor volt, és egy fa jellegű rajzolat volt (Ez egy Fa... :D).


Azelőtt és azután se láttam hasonlót.


Talán túl gyorsan feküdtem le, te meg túl gyorsan ugrottál fel és válthatta ki ezt a hatást, de igazából az érhálózatom érdekes módon nem passzolt a "fához". A érhálózatot bármikor meg tudom nézni súroló fénnyel - oldalról kell világítani a szemet.

nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!