Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álmodás közben az álomban azt...

Álmodás közben az álomban azt gondoltam, hogy ez egy hülyeség és biztos csak álomdok. Többször is előfordult mostanában. Valaki tapasztalta már ezt?

Figyelt kérdés

Álmodás közben az álomban azt gondoltam, hogy ez egy hülyeség és biztos csak álomdok.

És ekkor felébredtem.

Többször volt már így.

Nem is arra lennék kíváncsi, hogy maga az álom mit jelent, hiszen nem az a lényeg.

Az agy ilyenkor tudatosan felébreszt engem egy rossz álomból, hogy ne szenvedjen tovább?

Hiszen az agy teremti és egyben érzékeli is az álmot és annak hatásait.

Besokallna ilyenkor?



márc. 16. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen és ebben semmi különös sincs.
márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a tudatos álom. Azért ébredsz fel belőle azonnal, mert gyakorlatlan álmodó vagy, nem tudod az álmot irányítani. A tudatraébredés pedig meglepetésszerűenhat rád, ez pedig kidob az álmodból.

Megtehetnéd, hogy ilyenkor nem nyitod ki a szemed, nyugodt maradsz, megpróbálsz egyensúlyozni az álom és ébrenlét között, óvatosan irányítani az álom eseményeit.

márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:

Én rendszeresen ébredek rá, hogy álmodok, és az álomtól függően ezt használom fel arra, hogy felébresszem magam belőle. Vannak jellegzetes álomhelyzetek, ahonnan szándékosan felébresztem magam, mert tudom, hogy hová vezet, és az álom jelentésével is tisztában vagyok. Azaz fölösleges lenne folytatni.

Nem is az, hogy besokall. Az álomban az öntudatod háttérbe szorul, nem tudod hogy álmodsz. Ha az öntudat előtérbe kerül, és ráébredsz, hogy álmodsz, nem igazán tudsz az álomban maradni, hacsak nem szándékosan. Az öntudat mindig az ébrenlét felé fog törekedni.

márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is elő szokott fordulni viszont ha olyan álomban vagyok ami tetszik akkor pár másodperc után vissza "megyek" és már egy picit én irányítok
márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 2-es. Annyival kiegészíteném hogy ha ráébredsz az rendszerint a nappali éber tudatállapothoz kapcsolódik, ezért dob ki és lám, már ébren is vagy.
márc. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor tudnál az éjszakai éber tudatállapotban maradni, ha nappal is begyakorolnád az éberséget, így be tudnád vinni az éjszakai életedbe.
márc. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Ebben látok fantáziát. Régebben próbálkoztam a "valóság teszttel" de az nekem nem jött be. Mellesleg eléggé paranoiás érzés, valahogy nem természetes, hogy azt lesem, ébren vagyok-e vagy álmodok.

Valóban jobb megoldás lehet egyszerűen csak tudatosabban odafigyelni napközben bizonyos dolgokra. Talán álmunkba is sikerül átvinni ezt a szokást.

márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Egy bizonyos ideig erőfeszítés még nappal is tudatosnak maradni, mert automatikusan működünk (hova tettem a kulcsom, stb.). Ha nem vagy tudatos, akkor alvás közben is kikapcsolsz. Viszont ha nappal tudatosabb vagy, akkor alvás közben is nagyobb eséllyel leszel tudatos (élénk-színesebb álmok, emlékezel rá). A tudatosság eleinte figyelembe, erőfeszítésbe kerül, később válik automatikussá, akkor nevezzük éberségnek.
márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!