Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » 4 év után is rémálmaim vannak?...

4 év után is rémálmaim vannak?? Miért??

Figyelt kérdés
Már 4 éve hogy végeztem a suliból.. egy nagyon nagyon gonosz, aljas, sunyin , köcsög osztályba voltam középiskolában..mind, tanárilag,mind osztálytársilag... mindig kinevették,aláztak...azt gondoltam hogy végleg megszabadultam tőlük.. de mart évek óta az álmaimban vannak.. mindent héten legalább 1x... Mit tegyek??

ápr. 1. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvos.
ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvos!
ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pap.
ápr. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendezz osztálytalálkozót, aztán küld el őket a jó qrva anyjukba.
ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Viccet félretéve orvos/pszichológus. Hátha segít feldolgozni.
ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aztán mit mond a doki?

" Önt nyílvánvalóan traumatizálta a középiskolás korában átélt események. Ezen változtatni nem tud. A múltat nem tudja visszacsinálni, más embereket sem tudna megváltoztatni. De akkor mit is tudna tenni? "

Teszi majd fel a költői kérdést és jó pénzért rávezet a válaszla néhány hét és hónap alatt.

A megfejtés egyszerű: "Csak saját magán és az emberekhez való hozzáállásán tud változtatni"


Mit jelent ez? Mit tudsz tenni? Bosszút álnál talán? Biztosan kielégítene egy időre. De ez nem vezet hosszú távon eredményre. Az álmok visszatérnek, csak a szereplők cserélődnek ki. Mert ilyen helyzetben ez lenne a kívánsága minden embernek, hogy a másik is élje át azt, amit ő. de ettől a benned lévő trauma nem lenne feldolgozva.

De akkor mit teszel? hogyan dolgozod fel a traumát? Mit lehet tenni? Hát nem az a válasz, hogy elnyomom és nem beszélek róla, elfeledem őket. Láthatod, ez nem működik. Ezek a szemetek álmaidban kísértenek.


Egy technika működik a te esetedben. Beszélni róla. Ezt javasolják a válaszolók. de én azt mondom, hogy ez nem elegendő. Le kell írnod. Ha nem másnak, csak saját magadnak a különböző helyzeteket, melyek a mai napig álmaidban kísértenek. Azt, hogy ki mit tett és te mit tettél, hogyan reagáltál. A másik fele, hogy mi lett volna a helyes reakció. Mert ez okozza az álmokat. Ha bele kerülnél egy hasonló helyzetbe, mint akkoriban, akkor nincs megoldásod. Az elmédben nem kapcsoltál helyes megoldást az események mellé. Nem kapcsoltál tanulságot. Azok a genyóságok, amiket átéltél nem lettek felhasználva. Minden egyes történet egy lecke volt. De nem az a lecke, amit azok a nyomorúltak akartak neked tanítani, hanem, hogy hogyan lehetett volna elkerülni az adott szituációkat vagy hogyan lehetett volna relatíve jól, kevésbé megszégyenülve kijönni abból a helyzetből. Ez pedig csak elsőre tűnik nehéznek. Ha könnyűnek tűnik most, akkor , amikor elkezdesz dolgozni magadon jösz rá, hogy ez kegyetlen belső munka. De a végeredmény óriási.

Szerintem az is jó, ha van egy vallásod vagy hited egy felsőbb erőben, Istenben. Javasolnám a Bibliát is, főleg az Újszövettséget.

Egy napon, ha a gyereked vagy ifjú ismerősöd lesz olyan helyzetben, mint te akkor, mit javasolnál neki? Menekülést vagy megküzdést?

te a kibírós fajta vagy. Az sem rossz. Mert az élet és az emberek osszák a pofonokat. De sohasem az erősödik, aki ossza a pofonokat, hanem , aki állja a pofonokat. Mert ami nem tudott megölni, az megerősít, nemesíti a lelket.


Ezt így át kellene gondolnod szerintem és azt a 4 évet is. Hogyan erősített meg? Mit tanúltál belőle? Mit lehet még kihozni azokból a negatív élményekből, melyek a hasznodra válnak. Azokban a kellemetlen élményekben úgy vélem bőven van még kiaknázatlan terület. erre próbálja az elméd felhívni a figyelmedet. Rossz a mintád. De azért körbe nézhetsz, hogy hova jutottál azóta. A magadfajták ha nem ölik meg magukat, akkor baromi erősek lesznek. Szerintem nem fogtad fel, mekkora kincs van benned.


Sok sikert!

ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!