Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért vannak mostanában ilyen...

Miért vannak mostanában ilyen rövid álmaim?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben gyakran fordult velem elő az alábbi. Sajnos mostanában felborult az alvásom és főként éjjelente vagyok ébren aztán a hajnali órákban szoktam "lefeküdni" olyan 4-5-6 körül, változó. Akkor érzem, hogy álmos vagyok és meglepetésemre kb 5 perc alatt elalszok és álmodok majd emlékszem az álomra ami szintén kb.5 perc és nagyon valóságos, majd látom ahogy az álom elhomályosodik, utána mintha érezném ahogy a "lelkem" vagy a "tudatom", vissza zuhan a testembe és felbéredek. Utána egyáltalán nem vagyok fáradt se álmos már, fel tudok kelni. Utána persze elszoktam rendesen aludni több órára de ez nekem fura és nem találok rá magyarázatot. Napközben egyáltalán nem érzem magam fáradtnak. Előző ilyen rövid álmomra is még emlékszem ami az volt, hogy voltam egy vidékies helyen egy buszmegállóban és vártam a buszra valakivel, jött is de valahogy nem "érzékelt" minket és tovább ment utána vagy 3 busz is tovább suhant. Ekkor fogtam magam és elindultam amerre a busz ment majd láttam egy dombszerű utat amin lecsúsztam és csúszás közben éreztem, hogy veszély van (közeleg egy kiálló szikla, aminek neki eshetek) és hirtelen felébredtem. Másik rövid álmomban szintén buszmegállóban vártam ahol most sokan voltak, nem csak ketten, (miért pont ez egy ilyen visszatérő helyszín az álmbaimban mostanság :D...) és jött egy család előttem, éreztem ahogy az egyik gyerek neki ment a lábamnak és azzal felébredtem. Itt mintha konkrétan éreztem volna azt, hogy nekem jött a gyerek és azzal ki is zökkentem...De tényeg kb ilyen rövid álmok szoktak lenni hajnali órákban és sűrűn előjön a buszmegálló helyszín. Van e erre a jelenségre valami definíció, megnevezés, miért történhet...Még az is érdekelne, hogy buszmegálló vagy busz milyen jelentéssel bír az álmokban.

ápr. 7. 21:17
 1/2 Gombanyo12 ***** válasza:
ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Néha én is tapasztaltam a buszmegállónál helyszíneket, amerre hazautazni szoktam.


Szerintem egyszerűen azért oda kerülsz, mert a lelked mélyén változatosságra vágyhatsz az életedben valamivel kapcsolatban.

... Azzal hogy egy gyerek neki ment a lábadnak, talán azt jelentheti: úgy érzed a lelked mélyén, van valami ami meggátolja azt, hogy elérhess valami célt, ami a változásodhoz szükséges.


Az álom szerintem akkor szokott a vélt otthonunkban történni, ha éppen úgy érezzük nincs szükségünk változásra, minden jó ott, ahol vagyunk, így megelégszünk az otthoni légkörrel is.

ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!