Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent az Éber álmodás/tud...

Mit jelent az Éber álmodás/tudatos álmodás? Hogyan kell elérni? (én úgy tudom hogy azt jelenti azt álmodok amit akarok) De lehet hogy butaságot gondolok Lécci irjatok! Nagyon érdekelne, lécci azt írjátok HOGYAN KELL ELÉRNI?

Figyelt kérdés
Fontos lenne! Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 4. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Én már átéltem pár ilyen dolgot amikor meséltem másoknak nem hitték el de tudom hogy kell valahogy,nálam annyi a lényege hogy elalvás előtt hunyd be a szemed és gondolj ERŐSEN valamire, valami jó dologra érezd hogy boldogvagy szétárad a testedben a melegség és szépen lassan elalszol és amire gondoltál azt álmodod legalábbis nálam így szokott lenni.


De vigyázz gyakran rabul ejthet és onnastól nincs kiút!

2010. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A. Béla válasza:
92%
Ébren úgy tudsz álmodni, ha az elméd nem vész bele saját mozijába, teremtésébe, az álomba. Ha tanúskodni akarsz álmod felett, tehát he nem akarod elveszíteni az éberséget az az alvás során, ahhot a soha nem változó Önvalót kell éljed a változás közepette is. Lényegében ez maga a megvilágosodás, amikor soha nem vész el az öntudatosság, így megmarad a belső határtalan nyugalom az ébrenlét, az alvás, a mélyalvás során is - bármit is csinálsz, tanúskodsz felette, mint amikor a moziban a hátsó sorban ülsz, látod az egész vásznat, de tudod, hogy ez csak egy film, nem veszel bele. Ezt megvalósítnani nem könnyű, nem egyik napról a másikra történik. A Transzcendentális Meditáció viszont segít ebben: [link]
2010. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Előző: WTF is wrong with you?

(nem fontos tudnotok hogy mit jelent, lényeg hogy vannak akik tudják)


Amúgy én úgy gondolom, a tudatos álmodás az, amikor te döntöd el, hogy mi történik az álmodban. Valós időben döntesz az álmod folyamatáról. Mint amit a rajzfilmekben lehet látni. ("Ez a te álmod Spongyabob, itt azt csinálhatsz amit akarsz!")

Én már egyszer átéltem. Ott rontottam el, hogy meg akartam nézni, hogy tudom-e a valós testemet is mozgatni, de amikor megemeltem a fejem felkeltem ^^ Azóta nem sikerült előidézni.

2010. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. hasznosak voltak :)) Másvalaki,más ötletek még hogy ezt az állapotot hogyan lehet elérni? :)
2010. dec. 4. 15:43
 5/11 A kérdező kommentje:
JA és a WTF is wrong with you azt jelenti mi a fa** van veled :D látod én tudtam
2010. dec. 4. 15:48
 6/11 A kérdező kommentje:
JA, és utolsónak ennyit: én életemben egyszer tudtam elérnni ezt az állapotot,ne tudd meg miket csináltam álmomban :DD és detto mint te megmozgatam a fejem és pápá szép álom!
2010. dec. 4. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdezö sajnos nem hasznosak ezek a válaszok. Talán az utolsónak egy része.


Már rengeteg ilyen kérdésnél válaszoltam, bemásolom amit oda is írtam:


Van rá 3 módszer, abból 2 nagyon nehéz (meditáció, éberen elalvás) és van egy egyszerü, amihez csak türelem kell, ezt le is írom.

Ennek az a lényege, hogy akárhol vagy napközben vagy akármikor, nézelödj körbe és keress furcsa dolgokat amik nem illenek a környezetbe és gondold közben, hogy "ez csak egy álom, nem a valóság".

Ha sokat csinálod akkor már álmodban is elöfog jönni ez a szokásod és ott is keresgélni fogod a furcsa dolgokat és mivel az álmok általában furán állnak össze, ezért amint találsz valami oda nem illöt rá is ébredsz, hogy csak álmodsz :)

Én gyakoroltam egy ideig, de csak rövid idöre tudtam tudatos álomban maradni, utána felébredtem sajnos, de ha sokat gyakorol valaki akkor sokáig is képes lesz álomban maradni.

Ilyenkor mikor sikerül te irányítod az álmod, azzá alakítod át amivé szeretnéd, akárkit, akármit odatehetsz magad elé csak rá kell gondolnod, bárhova el tudsz menni, amit csak szeretnél :)


16/L

2010. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ez jónak tűnik, majd kipróbálom :D


Amúgy ami azt illeti, lehet hogy nem is mi irányítottuk tudatosan az álmunkat, csak álmodtuk ezt az érzést! Utána amikor felkeltünk, úgy emlékeztünk rá mintha irányítottuk volna. Tiszta mátrix-szindróma :D

'WTF is wrong with you' voltam, és sejtem hogy mik voltak azok :D

2010. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Olvasd el ezt a könyvet itt le van írva:

Kaleb Utecht, Prof. Dr. Paul Tholey: Alkotó álom.


Sokáig kell gyakorolni és összejön.

Egyszer-kétszer sikerült és fantasztikus!

2011. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem egynemrég sikerült és igen.. tényleg a környezetre kell felfigyelni.. nekem úgy történt

hogy suliból jöttem haza és hazafelé rájöttem hogy nincsrajtam táska visszamentem érte.. megint hazafele és megint nemvolt rajtam.. utána mondtam azt hogy bazze ez egy álom.. és hogy bizonyitsam is vissza ''raktam'' a táskát ahátamra... és innentő kezdve teljesen tudtam kontrolálni mindent... amíg az ébresztőóra fel nem költött-.-

2012. aug. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!