Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nagyon érdekes és szörnyű...

Nagyon érdekes és szörnyű álmom volt. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Még 2-3 éves koromban egyszer azt álmodtam, hogy mentem le otthon a lépcsőn éjszaka, sötétben. Kívülről láttam a saját testemet, a bal kezemben "húztam" magam után a plüss-játékmacskámat, amitől igazából is féltem valamiért. A lépcsővel szemben megláttam az egyik széken ülve az egyik dédnagymamámat, aki a valóságban akkoriban halt meg. Az ölében tartott egy nagy, fehér párnát. Ezután (már nem emlékszem, hogy direkt-e, vagy sem) lezuhantam a lépcsőről, pontosan beleestem a párnába, amit a dédnagymamám felemelt, hogy biztosan belezuhanjak, ne érjen baj. Az egész álmom alaphangulata egy nyomasztó, iszonyatos rettegés volt, most is rettegek, ha eszembe jut. Ami még nagyon félelmetes volt, az az, hogy a dédmamámnak nem volt az álomban arca (nem volt szeme, orra, szája), hanem helyette talán három nagy seb tátongott, de az is lehet, hogy a félhomályban a ráncos arca miatt tűnt úgy, mintha sebekből állna az arca.


A valóságban is többször gurultam le a lépcsőről, egy kivétellel mindig elkaptak a szüleim az utolsó pillanatban. Egyszer sajnos éppen nem értek oda időben, ezért megrepedt a fejem, kórházba szállítottak. Nem tudom, hogy miért volt kis koromban bennem ez az öngyilkossági hajlam.

Egyébként az anyukám szerint a dédmamám így "búcsúzott el" tőlem.

18/F vagyok.


2011. ápr. 2. 23:56
 1/8 anonim válasza:
sztem is igaza van anyudnak.az álmodon keresztül üzen neked hogy vigyáz rád.az meg hogy nem volt arca,talán azt jelenti hogy nem ismerted eléggé?tényleg fura ez az álom és a valóság amit a végén írsz
2011. ápr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen én is hiszek abban h álmunkban van jelentősége annak ha megjelennek a halottaink.Az arcnélküliség is érdekes halottam már ilyenről is.Érdekes nálam a látás ,hallás nem jár együtt van hogy csak látom őket de nem hallom mit beszélnek vagy csak hallom de nem látom őket.:)
2011. ápr. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én szinte soha nem látom az emberek arcát álmomban. Tudom, hogy kik azok, de az arcukat nem látom. Homályba burkolózik általában.


Lehet amúgy, hogy úgy érezted, hogy elárult a dédnagymamád azzal, hogy ott hagyott téged a világban. Azzal, hogy levetődtél/leestél a lépcsőn próbáltad bizonyítani, hogy szükséged van még rá, és ő válaszolt azzal, hogy elkapott. Vagyis még vigyáz rád.


A kiskori leesések is ilyenek lehetnek. Azt mondtad, hogy mindig elkapott valaki kivéve egyszer. Úgymond "tesztelted", hogy figyelnek-e eléggé, ott vannak-e neked.

2011. ápr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 majorette válasza:
0%
Úristen :O ez ><....nem tok mit írni
2011. ápr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egyébként szinte mindig emlékszem az álmaimra, gyakran vannak rémálmaim is.

2011. ápr. 3. 12:23
 6/8 A kérdező kommentje:
De ehhez fogható álmom azóta nem volt.
2011. ápr. 3. 12:24
 7/8 anonim válasza:

amúgy azt tudjátok h nem is színesben álmodunk hanem fekete fehérben csak az agyunk észleli színesnek amiután felkeltünk. Ilyen alapon lehet az is h nem látjuk az arcokat csak miután felkelünk észleljük úgy mintha tényleg láttuk volna.

esetleg a sebeket összekapcsolhatod azzal h hogyan halt meg a nagymamád.

2011. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az egyik dédmamám tüdőgyulladásba, a másik vastagbélrákba halt meg.
2011. ápr. 5. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!