Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehet Jósolni? Ha igen akkor...

Lehet Jósolni? Ha igen akkor kérlek írd le hogyan!

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Jósolni lehet, csak nem ajánlom, mert Isten utálja a jóslást!
2011. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:
Rengeteg féle módon lehet jósolni... vannak tenyérjósok, kávézaccból meg egyéb tárgyakból jósolók, kristálygömbből jósolók, Ezo.tv-sek. De a mai jósok többsége már nem ért hozzá csak a pénzért csinálja.
2011. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ConnectCare válasza:
Szerintem jósolni elméletben lehet, gyakorlatban viszont nem. Meg tudod mondani pl. h. ha most este 6 van, hamarosan sötétedni fog. Vagy, h. egy év múlva egy évvel idősebb leszel. Az, hogy mit tudsz megmondani a jövőből attól függ, hogy mennyi infót tudsz összerakni a jövőt illetően. Ha a Föld összes tudása a tied lenne, akkor pl. bármit ki tudnál számolni, logikázni és akkor mindent tudnál. De mivel ez nem megy (szerintem máshogy (pl. kávézaccból) pedig nem lehet), ezért a szó általában használt értelmében jósolni nem tudsz. De próbálgathatsz összeszedni magadról és a világról infókat és abból sok minden kiderül majd a jövőt illetően.
2011. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a jósok alapján jósolok. Minden jósnak megvan az egyedi energialenyomata az univerzumban, ami -mint tudományosan bizonyították is- egyértelműen meghatározza jelenünket és jövőnket.
2011. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jósolni nem egy nagy kunszt.

Írok egy példát:

Tudod, hogy egy 10kg-os golyót elengedsz g=10m/s^2-es gravitációs gyorsulás mellett egy jó magas helyről.

Ekkor tudod, hogy 5 másodperc múlva már 10*5=50m/s lesz a sebessége.

Mivel a gyorsulás lineáris, tudod, hogy az átlagsebesség (50+0)/2=25m/s volt, tehát a golyó 25*5=125 méter távolságot tett meg.

Mint ahogy mondtam, ez nem egy nagy kunszt. Bármelyik 8-as meg tudja (meg kellene tudnia) csinálni.


További jóslási formulákat találhatsz a négyjegyű függvénytáblázatban.


Ha kaotikus rendszerek viselkedését akarod megjósolni, akkor az egy kicsit keményebb dió. Tudnod kell, hogy ilyenkor a mérési és számolási hibákból eredő eltérések exponenciálisan jelentkeznek, vagyis egy kis ideig elég jó pontossággal előre tudod jelezni az eseményeket (pl. időjárás), aztán a modelled szinte egyik pillanatról a másikra lesz megbízhatatlan.


Egyébként nem értem az első válaszolót. Nem a középkorban élünk? Miért is ne szeretné Isten a jóslást? Azért kaptunk tőle értelmet, hogy használjuk.


Szép napot mindenkinek!

2011. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Minden jósnak megvan az egyedi energialenyomata az univerzumban, ami -mint tudományosan bizonyították is- egyértelműen meghatározza jelenünket és jövőnket."


Ej de nagy szavak ezek...

Tudsz nekem adni egy linket egy (lehetőleg szakmailag elismert) archívumra, melyben leírnak egy bárki által, bármikor megismételhető kísérletsorozatot, mellyel lehet tudományosan lehet bizonyítani, amit kijelentettél?


Természetesen, ha ide leírod a kísérlet pontos menetét, várható kimenetelét, és a kimenetelre egy megfelelő hipotézist (ami magyarázatot ad a hibákra is), akkor elhiszem neked, amit mondasz, minden link nélkül.


Vagy mutasd be a gyakorlatban a képességedet! Akkor is hinni fogok neked.

A feladatod:

10 perc múlva vacsorázni fogok. Már érzem is az illatát.

Kérdés: Mit fogok tíz perc múlva vacsorázni?

2011. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit írok, ezek a szerencsétlenek kétpofára bekajálják, amíg véleményükkel valamennyire egyezik. Egymás közt szokták osztani az észt, hogy minél okosabbnak tűnjenek asztrológia és alternatív tudományok terén. Ha már a való életben nem értek el semmit (aki jóst hív, annál valami biztos nem klappol), legalább akkor hadd tűnjenek okosnak...


Persze a háttérben midnenki jogosan kiröhögi őket...

2011. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2011. okt. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!