Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Éjszaka sokszor felnyitom a...

Éjszaka sokszor felnyitom a szemem és látok ezt-azt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elalvás után rövid időn belül felkelek, vagy csak felnyitom a szemem, és látok ember alakot a szobában.

Tegnapelőtt éjjel pl. egyedül aludtam, álom közepén felnyitottam a szeme, a tv. előtt a sötétben láttam egy éppen kivehető ember alakot (de tudtam, hogy az egy 30-as nő), felültem, kérdeztem ki az...majd nyúltam a távirányítóért és bekapcsoltam a tv-t hogy megnyugodjak.

Sokszor, még ha nem egyedül alszom is felriadok arra, hogy látok valakit állni a szobában...

- Vacsorázni nem szoktam, tehát nem emiatt alszom nyugtalanul.

- 10-11 között kerülök ágyba.

- Nem vagyok stresszes, nem nyomaszt semmi..

- Vagy tényleg csak álmodom??


2011. okt. 13. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kezdj el normálisan étkezni.
2011. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nyitott vagy a világ felé, csak még nem vagy kész rá, hogy elfogadd őket. Ők csak azt érzékelik, hogy kikkel tudnak kapcsolatba lépni, azt nem , hogy készen van-e rá az illető. Legközelebb, ha ilyen helyzetbe kerülsz, mond hangosan, hogy nem állsz készen arra, hogy kapcsolatba kerülj vele és kérd meg, hogy mennyel el és hagyjon békén, de mindezt szépen nyugodtan mond meg. Ismerősöm is ezt tette és békén hagyta a szellem aki kapcsolatba akart vele lépni, azóta nem zaklatja (:
2011. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szellemeket láttál.
2011. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nos érdekes, lehet hogy:


1. Nagyon sok agresszív dolgot nézel, vagy tapasztalsz és ez félálomban előjön benned;


2. Valóban médium vagy, bár ez elég valószínűtlen, de ki tudja


Egyébként nekem is ismerős az érzés, amikor azt hiszed hogy az álmod frankón valóság, és valami lény, szellem vagy bármi van a szobában. Nekem volt egy visszatérő ilyen jelenség(párszor csak) ami bántani akart: éjszaka felébredtem (?) és valami fekete árnyéka mellkasomat nyomta, és agresszívan lépett fel ellenem, egyszer ugyanez az ágy mellől támadt, le akart rántani. Meg voltam győződve hogy ébren vagyok, utána nehezen aludtam vissza utólag mert már régebben volt már nem tudom eldönteni, lehet csak álmodtam azt is hogy felébredtem, nem tudom..

2011. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 yossarian44 ***** válasza:
100%

Álmodsz. Kis koromban milliószor álmodtam azt, hogy valaki - illetve valami szörny - van a szobámban. Még most is van olyan, hogy ülök az ágyban, nézek valami sorozatot a laptopomon, és egyszercsak rám ront egy sötét alak, és elkezd fojtogatni.


Persze, ezután rögtön felébredek. Hidd el, egyáltalán nem lehetetlen, hogy olyan élethű álmod van a szobádról, hogy azt hiszed, hogy ébren vagy, pedig csak egy nagyon mély álomról van szó.


Ennek egy nagyon természetes, ösztönös része van:

- Az embert évezredeken keresztül fenyegették a ragadozók, és alvás közben voltunk a legsebezhetőbbek. Emiatt vannak a kutyás üldözős álmok is.

- Ahogy az ember elkezdett házakat építeni, meg erős ajtókat csinálni, a ragadozók már nem jelentettek veszélyt, mert nem bírtak be jönni.

- A modern korra egyetlen veszélyforrás maradt, amelyik meglephet álmodban: ez pedig egy másik ember. Ezért van az, hogy a rémálmok fókuszpontja nagyon gyakran egy a szobádba bejutó idegen ember.


Persze, nagyon egyszerű ehhez misztikus és túlvilági indokot találni. Csak kevéssé valószínű. A magyarázatok általában lényegesen egyszerűbbek...

2011. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szerintem is félálomban lehettél, bár én úgy alszom

ha meleg van hogy kint van a lábam, a radiátornál ami forró mégis néha hideg jön onnan, mintha valami lenne ott!

2011. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne fantáziálj és ne foglalkozz ilyen butasággal az ébredő ember előfordul hogy az álombeli alakot még látja nyitott szemmel is de ez csak hallucináció- senki se alakok se szellemek nincsenek a szobádban.


Amikor álmodunk a lélek életre kelti az agy memóriájából a képeket akiket ismertél akiket láttál vagy tv ben láttad vagy utcán még ha nem is tudatosult, de a memóriádba beégett. az álom esetén a lélek előhívja ezeket az emlékeket és logikus történetet alkot belőle miközben kivetíti a szemgolyó látó idegébe a lépi memót. Ha valaki hirtelen ébred fel, akkor átélheti ezt az agyból kivetített képi, álom emléket, mint valami víziót, hallucinációt valósághűen. --DE NEM IGAZ!!


Hasonló a skizofrének beteges hallucinációja is. Az agy betegsége miatt a valóságban az éber állapotban is kivetül egy-egy kép az agyból, mintha valóság lenne-- s láthat sok mindent ami az életével összefügghet, vagy amitől fél.


A te estedben a hirtelen felébredés a ludas és normális- de igyekezz nem félni és nem beképzelni semmi marhaságot!

2013. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!