Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudom, hogy álmodok, de...

Tudom, hogy álmodok, de reggel, mikor felkelek nem emlékszem az álmaimra. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
mert nem akarsz rájuk valami miatt.vagy nemvolt benne semmi olyan rész ami emlékezetes lenne.
2011. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

mert vége lesz

csak akkor emlékszel egy álmonra, ha nem ér véget ha közbe fel kelsz

2011. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A hagyományos értelembe vett álmodás a REM szakaszban történik amit 90 perc NREM alvás előz meg. A REM szakaszok tehát 90 percenként fordulnak elő, hosszúságuk pedig az alvás időtartamával előrehaladva növekszik. Valóban igaz, hogy ha REM szakaszban ébredsz fel nagyobb eséllyel emlékezel az álmaidra de ez nem előfeltétele az álmokra való emlékezésnek. Este készíts egy füzetet és tollat az ágyad mellé, reggel pedig felébredve, maradj lehetőleg mozdulatlan és ne nyisd ki a szemed. Ezek után kezdj el gondolkodni azon, hogy mit álmodtál, ha valami eszedbe jut írd le. Ezt nevezik álomnapló vezetésnek, amiről tömérdek infót találhatsz a neten. Én úgy tudom azért nem emlékszünk az álmainkra, mert nem tanultuk meg ilyen-olyan okokból, hogy meg kell őket jegyeznünk. Az álomnapló azért segít mert arra ösztönöz, hogy emlékez. Egyes emberek 3-4 álomra is emlékezni tudnak ébredés után:) Amúgy ha már jól megy az álmokra emlékezés érdemes lenne utána olvasnod a tudatos álmodásnak.
2011. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pont olyan vagyok, hogy 2 álmomra is emlékezni szoktam. :)

Pedig többségük jellegtelen, unalmas, semmitmondó.

2011. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek
2011. nov. 19. 16:01
 6/10 anonim ***** válasza:

14:20-nak igaza van.

Amint felébredsz, írd le az álmaidat. Én már álomnapló nélkül is képes agyok emlékezni az álmaimra, még folytatni is tudom őket, ha visszaalszom. Innen már nem nehéz a tudatos álmodás, ami egy nagyon érdekes dolog.(sajnos, még csak 1-2x sikerült)

2011. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ez furi, én általában emlékszem az álmaimra, és reggel felidézem őket, volt már, hogy négy álomra is emlékeztem, de persze ez nem mindig van így. Volt olyan h folytattam az álmot, meg volt már visszatérő álmo is. És volt már tudoatos álmom is, vagyis tudtam, hogy álmodok. Pedig nem vezettem álomnaplót meg soha nem is foglalkoztam ilyesmikkel. Amúgy csomószor azt álmodom, amin nagyon sokat rágódok, pl. hogy hová tűnt a füllhalgatóm:D
2011. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:)) rendben köszi szépen :)
2011. nov. 21. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Minél mélyebben alszol annál inkább tudsz álmodni (kényelmes ágy, jó levegő és hőmérséklet). Ha emlékezni akarsz rájuk, akkor hagyd amíg teljesen ki nem piheni magát a tested és utána szép lassan ébredj fel.
2011. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hehe...

Ez egy nagyon érdekes téma!

Tény,hogy minden nap álmodsz,de nem biztos,hogy emlékszel rá,amit nem kell ecsetelnem,mert a többiek elmondták:)

2011. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!