Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Egy ezotéria témában szokatlan...

Kukori Parancsnok kérdése:

Egy ezotéria témában szokatlan kérdés - a téma az alvásparalízis?

Figyelt kérdés
Most nincs időm hosszabban megfogalmazni, és őszintén szólva jót szoktam röhögni ezen a topikon, de most az egyszer én is szeretnék kérdezni - kérem a démonvadászok és a medvedisznóember-hívők kíméljenek :D Szóval létezik ez a sleep paralysis.. A gond az hogy nekem lassan naponta jön, de olyan formában hogy elkezd eszméletlenül szúrni , fájni a fejem, és látok egy kaput, és tudom hogy ez az egész nem valóságos, de ahogy beljebb és beljebb haladok a kapu felé egyszerre érzek egy eszméletlen jó, orgazmikus érzést, és a szúró, hasogató fájdalom elviselhetetlen fokozódását a fejemben. Gyakran nem is tudok bemenni a fájdalomtól, és erőszakkal felébresztem magam. Van pedig hogy bemegyek, ekkor pedig tudok tudatosan álmodni általában.. Nagyon bonyolult ez , majd holnap pontosítok, szóval lényegében tudom hogy az ágyamban fekszek, tudatosabb mint egy tudatos álom, és próbálom a lányt akit elveszítettem de szerettem megjeleníteni, de homályos és folyamatosan eltűnik, és semmi nincs amibe kapaszkodhatnék és végül inkább felébredek.. Szóval nem tudom magam körül felépíteni a képzeletbeli világot, amilyen tudatos álmodásnál lenne. Viszont ez az elviselhetetlen fájdalom egyre gyakrabban jelentkezik, viszont ha felébredek elmúlik.. Nem tudom hogy ez orvosi lehet-e, esetleg beképzelem magamnak, vagy.. tényleg nem tudom. Ötletek?

2012. máj. 16. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyenkor megszáll egy démon
2012. máj. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alvásparalízis, az egy Alfa állapotban lévő megrekedés. Én elmennék orvoshoz, főleg egy jó pszichológushoz. Azt értem, hogy a lányt akit elveszítettél szeretnéd képi formában látni, meditatív állapotban Ez a képvisszahozási erőlködéstől fáj a fejed. Aki nem tud meditálni annak ilyen gondjai lehetnek.

Minden esetre ez nem vezet sehová. Csak magadat gyötröd, ezért kellene elmenned pszichológushoz

2012. máj. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha álmodsz, akkor tudatosan nem érezhetsz fájdalmat. De ha a testeddel valami történik (pl. megvág valami, lezsibbad a lábad) az hatással lehet az álmodra.

A tudatos álom valójában az álom és ébrenlét határán az a szakasz, amikor már inkább álmodozol, mint álmodsz. Azért, mert félig ébren vagy.

2012. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Druidarya ***** válasza:
Kb. 10 éve magam is hasonló cipőben járok, rendszeresen tapaztalom az alvásparalízisnek elkönyvelt jelenséget, ami nálam a tudatos álom gyakorlásának mellékhatásaként jelent meg. Az a bizonyos szúró érzés néha az egész testet átjárja, néha egy-egy testrészre, gyakran a homloki zónára koncentrálódik, és többnyire elektromos zúgó hang kíséri (ezt a hangot a félelem ellenséges sutyorgássá írhatja át). Nem is olyan kellemetlen, csak engedni kell, hogy magától végigmenjen ez a szakasz. Hipnagóg állapotban néha teljesen elmarad, és rögtön valami plazma- vagy mézszerűen lebegő másodtestérzet jelenik meg. Aki átéli szerintem nem fog többé nevetni az asztrálprojekció teóriáján, a teljes folyamat ti. fenomenológiailag attól megkülönböztethetetlen. A pszichológusok az asztrálprojekciót félreértett tudatos álomnak tartják, az asztrálprojekció hívei viszont a tudatos álmot tartják hallucinatorikus típusú asztrálprojekciónak. Mellesleg azon egy cseppet sem csodálkozom, hogy a képáramodat nem tudod irányítani. Ez attól van, hogy valójában nem is lehet. A folyamatot bizonyos határok között befolyásolhatod, irányítani viszont nem tudod: aki az ellenkezőjét akarja neked bemagyarázni, az nem a tudatos álomról beszél. A tudatos álom képvilágát ugyanaz a tudattalan centrum generálja, mint a normális álmokét, álmunkban nem vagyunk elszigeteltek mélyebb énünktől (álmunkban sem vagyunk szabadok...). Ha sikerülne addig jutnod, hogy másokkal akaratlagosan kommunikálj álmodban, akkor igencsak messze jutottál az "okkultizmusban"! Amúgy az ilyesmi néha magától megtörténik (függetlenül attól, hogy a "többiek" élnek-e, vagy meghaltak), de rendszerint nincs benne sok köszönet, a többiek olyanok mintha alvajárók lennének, vagy mi. Ha meg nem úgy viselkednek, akkor te csúszol át olyan tudatszintre, ahonnét nem nagyon tudsz éber állapotba emlékeket átmenteni, s marad az érzelmileg nagyon töltött bizonytalan emlék valamiről, valakiről...
2012. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!