Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Visszatérő álmok! Mit jelenthe...

Visszatérő álmok! Mit jelenthetnek?

Figyelt kérdés

Már többször álmodtam azt, hogy sétálok a járdán, vagy az úttesten, a földet nézem, és hirtelen végtelen víz, mint egy óceán vesz körül. De a talpam alatt szilárd talaj van, ritkán én is a vízben vagyok, és szinte mindíg van körülettem valami tengeri élőlény, általában bálna, hatalmas, ritkábban cápa és delfin, nem bántanak, csak köröznek körülöttem elég békésen, de én félek, nagyon, hogy hozzámérnek, esetleg bántanak. De valamiért mégis egyben nyugalmat is érzek. Félek és egyben békesség is van. Nagyon fura. Mit jelenthet ez? Éve óta álmodom ezeket, mindig kicsit más, de a lényeg ugyanaz.

Kislány koromban nagyon vonzottak ezek a hatalmas vízi élőlények, rengetegszer lerajzoltam őket, könyveket olvastam róluk, biztos ez is hatással van az álmaimra, de mit jelenthet ezen kívül?


A másik kicsit általánosabb, de mégis ismétlődő, még sűrűbb. Osztálykirándulás, költözés, utazás, stb a lényeg, hogy valahova megyek, a távolság változó, de egy mindíg változatlan, valamit otthon hagyok, ruhák, pénz, személyes iratok, stb. Mennék vissza értük, de egyszerűen nem haladok, annyira lassú az egész, valami mindig közbejön, megzavar, nem jutok a végére, a célig. Iszonyat idegesítő abban a pillanatban, hogy csak telik az idő, és nem tudom megszerezni ami nagyon fontos számomra.

Néha van az a jól ismert "nehéz" járás is, hogy alig haladok, nem bírok menni, futni.

pl. egy helyzet: Megyünk kirándulni, de mire odaérünk akkor jövök rá, hogy nincs nálam pénz, amitől nagyon ideges leszek, hiszen szükségem van rá, és haza akarok érte menni, de egyszerűen nem haladok..


Ez mit jelenthet? Miért álmodom ilyenről ennyire sűrűn?


A sűrűség az egyenlő azzal, hogy kb. fél évente 4-5 alkalommal álmodok őket.


Bocsi, hogy hosszú lett


2012. jún. 8. 11:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és 21/L
2012. jún. 8. 11:54
 2/9 anonim ***** válasza:

„Kislány koromban nagyon vonzottak ezek a hatalmas vízi élőlények, rengetegszer lerajzoltam őket, könyveket olvastam róluk, biztos ez is hatással van az álmaimra, de mit jelenthet ezen kívül?”

Ez kívül semmit. Hiszen az álmaid csak abból táplálkoznak, amit felfogtál, érzékeltél az életed során.


A másik álom több dologra utalhat. Például, hogy volt már hogy elutaztál, de valamit otthon hagytál, ami idegességgel töltött meg, vagy csak mindig idegeskedtél utazásnál, hogy valamit otthon hagysz.

2012. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad ugyanazt amit én. Rengeteget segített!
2012. jún. 8. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy nagyon fontos vizsgám, előtte hetekig folyamatosan azt álmodtam, hogy nem sikerül, hogy bent vagyok könyörögni a tanárnál a kettesért, stb. Nagyon durva volt, menetrendszerűen álmodtam erről.


De aztán a vizsga sikerült (kettes!), és soha többet nem álmodtam róla. Ilyen ez.

2012. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:D:)

Örülök neki, és gratulálok hozzá! :)


De ezzel most azt akarod mondani, hogy menjek el egy óceán közepére és merüljek alá aztán elmúlik? :D

Esetleg valamelyik utazásom során direkt hagyjak otthon valami fontosan, majd menjek haza érte? és ha a küldetés sikeres elmúlik az álom sorozat ?:P

2012. jún. 8. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:

"Köszi, hogy leírtad ugyanazt amit én. Rengeteget segített!"

Próbálom nem észrevenni az iróniát.

De most komolyan mit akarsz, mit mondjunk? Leírtam, hogy miért álmodhatod ezt. Kiidéztem az egyik mondatod, ami válasz is a kérdésedre.

2012. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ok! Hagyjuk inkább...

Köszönöm a segítséged, szép estét!

2012. jún. 8. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű a magyarázat. :) Az álmok mindig szimbolikusan értendők, tudni kell a képek mögé látni.

Az első álom nekem pozitívnak tűnik. :)

Ha kicsit olvasol a sorok között, te is belátod. :) Nyilván nem véletlenül fogalmaztál úgy, ahogy. :)

"De a talpam alatt szilárd talaj van", "de én félek, nagyon, hogy hozzámérnek, esetleg bántanak. De valamiért mégis egyben nyugalmat is érzek. Félek és egyben békesség is van" ---> szerintem logikus és egyértelmű :) Úgy magyaráznám, hogy erős, határozott személyiség vagy, és azt akarja neked üzenni a tudatalattid ezzel, hogy képes vagy arra, hogy mindig, minden helyzetben meg tudj állni a lábadon, bármilyen problémát meg tudsz oldani.


A másik álom "megfejtése" sem bonyolult. :)

"egyszerűen nem haladok, annyira lassú az egész, valami mindig közbejön, megzavar, nem jutok a végére, a célig. Iszonyat idegesítő abban a pillanatban, hogy csak telik az idő, és nem tudom megszerezni ami nagyon fontos számomra."

Ez a kulcs. :) Van valami belső szorongás, félelem, vagy akár egy konkrét személy az életedben, ami vagy aki megakadályoz abban, hogy a kitűzött céljaidat elérd. Ebben az esetben szerintem inkább valami szorongás lehet a "ludas". :) Az üzenet annyi, hogy vagy keress más utat a céljaid eléréséhez, vagy pedig nézz magadba és számolj le az önkorlátozó, negatív gondolataiddal, mert ezek csak visszahúznak. :)


Remélem, tudtam segíteni. :)

2012. jún. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen tudtál.

Köszönöm! Érdekes meglátás.. :)

2012. jún. 11. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!