Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Volt-e már egy eseményt...

Volt-e már egy eseményt megjósló álmod?

Figyelt kérdés

Én pl azt álmodtam, hogy meglátogatom a szüleimet, ahol a nagymamám is élt. És azt láttam, hogy hamarosan meg fog halni és ezt jeleztem apunak is, mert mintha ő ezt nem látta volna.

És rá 3 nappal a nagyi elesett és combnyaktörése lett. Egy hónap múlva meghalt.



2012. jún. 13. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Egész pontosan nem úgy történt, mint az álmomban.

Az egyik nagyon nagyon közeli rokonom élettársa külföldön volt (mint a valóságban is), és nem jött többet haza, ugyanis ott elhalálozott. Aztán később kiderült (valóságban), hogy szétmennek, mivel a férfi nem jön többet Magyarországra, most mindegy, miért.. Az álmomban a rokon pedig belehalt, hogy a párját nem láthatta többet.. A valóságban is kezd megbolondulni.. :(

2012. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Volt.

Bár nekem sem pontosan úgy történt a dolog ahogyan megálmodtam.


De csak nagyon ritkán álmodok ilyeneket és persze az sem biztos, hogy ez valami "előrejelzés" lenne.

2012. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
Nem. Sem nekem, sem másnak. Ellenben az agy az álmok kuszaságát néha egy-egy esemény hasonlósága miatt képes átrendezni, hogy a kettő hasonlítson. Vicces dolog ez.
2012. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Benko, nem értem mit értesz ez alatt. Elmagyarázod?


A kérdésemben semmi ezoterikus nincs egyébként. Nem kell a dolgot túl komplikálni.

Csak a tény érdekelne, az hogyan magyarázzák az nem is.

Nem gondolom, hogy tényleg megjósolok valami olyat, amiről nem tudom hogy hamarosan bekövetkezik.


Tehát az én esetemben a nagyi 94 éves volt, várható volt hogy "elfogy az ereje". És talán tudat alatt már láttam is rajta a jeleket, hogy egyre kevesebb az energiája.

Ezt össze rakta az agyam álmomban...és valóban értelmezte a jeleket, hogy hamarosan bekövetkezik, ami egy idős embernél egyszer csak be kell hogy következzen.

2012. jún. 13. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:

1 héttel a matek érettségi eredményének a kihirdetése előtt megálmodtam pontosan hány százalékos lett.

Láttam magamat ahogy kinyitom a borítékot stb... nagyot néztem mikor a valóságban is megtörtént.

2012. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
Egyszerű a képlet: az álom az emlékek kaotikus halmaza. Tulajdonképpen az agy ekkor rak rendet. És ha lát valami hasonlót, mint a meglevő álom-emlékek, akkor az utóbbit az előbbihez igazítja, úgyhogy úgy tűnik, mintha megálmodta volna az ember. Ez ugyanolyan, mint amikor az ember a felhőkben figurákat lát, az árnyékokban szellemeket, stb... Evolúciósan előnyös volt az agy ilyentén működése, ezért erősen rögzült, mostanra meg megmaradt. És, mivel evolúciósan nem hátrányos, egyhamar nem is fog eltűnni.
2012. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De, ha az álomfoszlányhoz egy már meglévő emlékképet rendel az agy, akkor az a múltról szól nem a jövőről.

Hogy lesz abból "jóslat"?

Értem én, hogy az agyban meglévő képekből, gondolatokból, érzésekből táplálkozik az álom. Néha valóban a múlt történéseit mutatja...ha nap közben cseresznyét ettem, akkor lehet arról fogok álmodni.

Ha azt álmodom a nayi meghal, akkor lehet hogy valóban látom a jeleket rajta, hogy kezd legyöngülni...

2012. jún. 14. 10:31
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
Utólag. Amikor egy esemény viszonylag jól illeszkedik egy korábbi álomra, akkor az agy az álmot illeszti, ettől úgy tűnik, mintha megálmodtad volna.
2012. jún. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én megálmodtam pontosan egy negyed napot.:)) Még kisebb koromban.:D Mikor megkaptuk a kutyánkat. Az előtt szó se volt róla és nem is volt még állatunk szóval az emlékes kizárva.:D
2012. jún. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Értő olvasás? Van egy homályos emléked egy álomról. Amikor valami nagyon hasonló történik veled nem túl nagy időtávra, akkor az agy illeszti hozzá az álmod, és úgy tűnik, mintha megálmodtad volna. Az pedig, hogy miről álmodsz, rengeteg dologtól függ.
2012. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!