Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ha azt álmodtam...

Mit jelent ha azt álmodtam hentes vagyok valami vágóhídon ahol halott emberek voltak?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nezz meg barmilyen mas almos kerdest itt a honlapom. A te almodra is kb ugyanaz a valasz
2012. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Sok horrort nézel....
2012. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megmondom én. Az álmaid az életed során tudott, tapasztalt, látott, hallott dolgokat, történéseket, helyszíneket, embereket vetítik eléd, legyenek azok tudatosan vagy tudat alatt érzékeltek. Gondolatok, vágyak és félelmek is megjelenhetnek benne természetesen. Önmagában nincs jelentésük, ámde következtetni lehet arra, hogy jelenlegi életedben milyen örömöknek nézel elébe, mit szeretsz, vagy milyen problémákkal, illetve félelmekkel küzdesz. A legtöbb esetben a valóság darabkái elferdülhetnek, megkeverednek álmodban. Ennyi. Egyébként ha úgy nézzük, csak értelem nélküli képek sorozata, semmi több.
2012. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már rájöttem mit jelentett: idióta válaszokat fogok kapni gyk-n.

Tisztelet a kivételnek.

2012. jún. 20. 09:46
 5/11 anonim ***** válasza:

A 19:29-es valaszt mindenhova bemasolja az illeto:)

Mindig igaza van:P


Szoval kb meg is fejtette az osszes almos kerdest a honlapon.

2012. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gruffacsór válasza:

Mindenek előtt: A konkrét kérdésedre konkrét és pontos választ itt nem fogsz kapni, nem is kaphatsz.

Kb olyan, mintha azt kérdeznéd: "Szomorú vagyok. Miért?" A dolog nagyon-nagyon összetett,


DE! Ajánlok két könyvet, ha fel akarod dolgozni az álmaidat, célszerű ezekkel kezdeni:

Sigmund Freud: Álomfejtés

Carl Gustav Jung: Álom és lelkiismeret


Hozzájuk még annyit, hogy Freudot egy kicsit rugalmasan kell kezelni abból a szempontból, hogy mindent a szexualitáshoz köt. Junghoz meg egy-két alapfogalmat kell tisztázni (de ez lehet, hogy a könyvben is tisztázva van), mint archetipus, kollektív tudattalan, árnyék.


Egyébként én is foglalkozgatok a rémálmaimmal. Érdemes. Sokszor rá tudnak mutatni fontos dolgokra. Tulajdonképpen erre jók (a jungi felfogás szerint, és én is annak vagyok a híve).

2012. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne hanyagold el az álmaidat, mert kb az vetíti ki a lélekállapotadat. Én spec nem nagyon értek hozzá, de soha nem hagyom figyelmen kívül a sajátjaimat, mindig utána nézek álmoskönyvekben és próbálom összeilleszteni azokkal a dolgokkal amik a hétköznapokban történnek velem.

Ja és ez csak akkor igaz így, ha előtte nem néztél horrort, mert nem cukkolásból mondom, nekem is előfordult már, h film után rosszat álmodtam. :)

2012. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
egy horror filemt nem láttam még kb, utálom őket :D
2012. jún. 26. 14:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá! ;)
2012. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Druidarya ***** válasza:
Szimbológiailag a vágóhíd: harcmező, élethalélharc, kínkamra, véres szülőcsatorna, mindenképpen az elkerülhetetlen átalakulás (tudatosodás) színtere és jelképe. A hullák: eltemetett élmények,tudattalan érzelmek, vágyak, amelyek feltárultak tudatalatti sírjukból és tudatosodni akarnak - és fognak is. Ha mozognak: a lelki tartalmak tudatosodása már zajlik - ha mozdulatlanok az álom csak a további fejleményekre készít fel (lesz folytatása, vagy látszólag teljesen más, vagy erre épülő, ezt fejlesztő szimbolikával). Ha a hullák szánalmasak, már valójában fel vagy készülve a változásra, ha félelmetesek, akkor a folyamatot erősebben gátolod. A küszöbönálló változás lehet hangulati-érzelmi, lehet beállítódás-gondolkodásmódbeli, de lehet magánélet jellegű, sőt (para)pszichikai jellegű is (ESP ébredése), de legvalószínűbb, hogy mindez együtt - ezt ennyiből nem lehet eldönteni. A lényeg: ne félj, inkább várni kell, amit a "das Selbst" készít, bármi legyen is az. Mert az biztos, hogy igazibbá, teljesebbé és élőbbé tevő lesz.
2012. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!