Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Létezik álom az álomban?

Létezik álom az álomban?

Figyelt kérdés
Szoktatok olyat álmodni, hogy álmotokban alszotok és ebből egy új álom következik? Mennyire tudjátok irányítani az álmaitokat vagy csak történnek és nem tudtok tenni ellene? Légyszi írjatok az álmaitokról, mert érdekelne ki milyen érdekességeket vett észre a saját álmaival kapcsolatban. Köszi!

2012. júl. 8. 01:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Igen létezik az Eredet című filmben...
2012. júl. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

2. én is ezt akartam írni :) Én álmomba mindig Európába utazok egyébként 1. válaszoló, úgyhogy a kérdés jó helyen lett feltéve :)


Viccet félretéve volt már olyan, hogy azt álmodtam, hogy éppen álmomból ébredek fel. Irányítani csak ritkán tudom az álmaimat, általában akkor, ha felébredek egy álomból, de visszaalszok, hogy tovább álmodjam, akkor eleinte tudom irányítani, de aztán elvesztem a kontrollt. Érdekesség esetleg az, hogy vannak visszatérő álmaim, illetve ha nem túl jó a közérzetem, sok a stressz vagy vlmi aggaszt, akkor rémálmaim vannak. Egy időben mindig a Nyugati - Esztergom vonalon közlekedő vonattal álmodtam, hogy valamilyen szerencsétlenség történik vele, főként belezuhant a Dunába, mert az északi összekötő hidat felújították vagy kicserélték, és minden reggel azzal a vonattal mentem suliba, és paráztam, hogy leszakad. Azóta már nem vagyok annyira paranoiás, vlmi nagyon rossz időszak volt, betegségeket is bebeszéltem magamnak... Érdekes még, hogy néha álmodok olyan pasikkal, akiket addig észre sem vettem, valamilyen romantikus helyzetben vagyunk álmomban vagy párkapcsolatban vagyunk, és amikor felébredek, emlékszem az álomra és nem tudom kiverni a fejemből a pasit. Aztán néhány hét, és elfelejtem, de addig folyton rajta jár az agyam. Ami fura, hogy amikor felébredek, 99%-ban emlékszem az álmaimra, ami tudtommal azt jelenti, hogy nem alszom elég mélyen. Mindenesetre minden nap van egy jó sztorim arról, hogy mit álmodtam, párom és a kollégáim mindig jókat röhögnek :)

2012. júl. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én néha tudom irányítani és igen, volt már olyan, hogy álmomban is álmodtam. Persze egyáltalán nem olyan, mint az eredetben, de létezik ilyesmi.
2012. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Madách- Ember tragédiája Prágai szín
2012. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Olyan van, hogy téves ébredés de ezen kívül szerintem nem sok utal arra, hogy lennének szintek az álmokban, ráadásul a téves ébredést is lehet egyetlen folyamatos álomként értelmezni amiben nincsenek szintek.
2012. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tegnap a kérdés feltevése után még nézelődtem kicsit és rátaláltam pár tudatos álmodással foglalkozó oldalra. Szerintem ez elég érdekes, így ezzel fogok foglalkozni egy darabig. Téves ébredésem már sokszor volt, hogy azt álmodtam, hogy itthon felébredek és el is mentem suliba és a nap közepén meg felébredtem és otthon voltam még reggel, de ez most olyan volt hogy azt álmodtam, hogy a mamáméknál vagyok és elalszok náluk egy szobában ami a valóságban nem is úgy néz ki mint ahogy álmomban láttam és miután ott elaludtam elkezdődött egy másik álom és mikor vége lett az előzőben keltem fel az ágyon a szobában a mamáéknál nem itthon aztán az is folytatódott és csak utána ébredtem fel.
2012. júl. 8. 14:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Persze, van olyan, hogy álmodban azt álmodod, hogy álmodsz :)

Ez nem olyan, mint a téves ébredés.Nem olyan kellemetlen.

Volt egy érdekes esetem:Egyszer álmomban elaludtam, aztán felébredtem (az ébredést is csak álmodtam)és észrevettem, hogy valami nem stimmel...azon gondolkoztam álmomban, hogy amit épp átélek, az vajon álom vagy testen kívüli élmény?Kimentem az erkélyre, hogy kipróbáljam magam, repülni szerettem volna, de odakint hirtelen eszembe jutott, hogy mi van akkor, ha nem álom, nem is testen kívüli élmény, hanem a valóság?Szóval, inkább nem rugaszkodtam neki.Viszont megfigyeltem, hogy a ház előtt áll egy kocsi és egy férfi pakolászik benne.

Reggel elmondtam a családnak ezt az élményem és pontos leírást adtam az autóról és a pakoló férfiről is, akit akkor láttam először, álmomban.Nagyon meglepődtem, mikor kiderült, hogy az az új szomszéd!A család már látta...

Szóval, nem tudom, mire véljem azt a tapasztalatot, az az egy biztos, hogy alvajáró nem vagyok.

2012. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Velem is történt ilyen, hogy álmodtam, felébredtem és kiderült, hogy álmodok.

Mit ne mondjak, fura egy érzés volt ez. Nem egyszer történt meg velem és volt mindig rémálom.

2012. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
van, velem is előfordult már. azthittem fölébredtem de utána megint fölébredtem.
2012. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem olyanom volt, hogy 1000000. álmomban álmodtam. Most is álmodok, te is.
2012. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!