Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek normális ha...

Szerintetek normális ha valaki gyerekkorától kezdve rémálmokkal küzd? Okozhat ilyet valamilyen betegség, gondolok itt alvászavarra, légzési elégtelenségre?

Figyelt kérdés
A páromnak hetente háromszor rémálmai vannak. Leggyakrabban azt álmodja, hogy egy kéz kuszik fel a testén, vagy azt, hogy közeledik egy nyitott szekrény felé, és benn sötét van. Amikor kinyitja az ajtót és benéz, akkor sikoltozva felébred. Szerintem itt valami nincs rendben. Szerinte ennek fizikai okai vannak, lásd fenn, de én azt mondom, hogy ezek az álmok gyerekkora óta vannak, és azóta nem laszik ugyanúgy, ugyanabban a szobában etcetc. Szerintetek mi lehet ez?
2012. szept. 5. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami biztosan történt gyerekkorában.Lehet,hogy csak egy játék során nagyon megijesztették,de az is lehet,hogy valami komolyabb.Egy pszichológus biztosan ki tudná deríteni,ha szánna rá időt,és energiát.
2012. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem inkább pszichológusnak tegyétek fel a kérdést. Mondjuk ráadásul itt a lehetô legrosszabb helyen van. Mibôl gondolod, néhány retardált kisóvodás segíteni tud? Akkor már inkább a tudomány topik, ott mindenki felette van a szobapapucsnak. Itt nem biztos.
2012. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
nekem is gyakran vannak rémálmaim.Nagyon gyakori és visszatérő,hogy le szúrnak.Persze mindig más a szituáció de mindig has tájékon és rendesen arra ébredek fel,hogy fájdalmaim vannak has tájékon.Persze mikor kitisztulok már nem érzek semmit.Nekem ez annyiban nehezíti meg az életem,hogy éjszakánként többször felébredek és 3-4 óránál többet nem tudok egy huzamban ébredés nélkül aludni.Mivel gyerekkorom óta küzdök evvel(gyerekként nem a leszúrásos téma volt de korszakokként változott és mindig volt valami ami alvászavart okozott)ezért teljesen megszoktam és együtt tudok vele élni.Mindenképp a gyermekkorra vezethető vissza szerintem és a zaklatott életre.Én szülők nélkül egy intézetben nőttem fel és bár különösebb trauma nem ért soha biztos,hogy ennek van valamilyen köze a mostani problémámhoz.Lehet,hogy szakember tudna segíteni de én ebben nem hiszek mert ezek a dolgok annyira mélyen beágyazódnak az ember személyiségébe,hogy soha nem lehet őket véglegesen kitörölni.Ezért nem is mentem soha pszichológushoz vagy pszichiáterhez.
2012. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Egy, kettő, Freddy érted jő!!!
2012. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem teljesen normális gyerekkorom volt, mégis, amióta az eszemet tudom, rémálmaim vannak. Néha mindennap, néha egy hónap is eltelik nélkülük. Szerintem egyszerűen túl élénk a fantáziám, de aztán lehet segít egy pszichomókus, én úgy vagyok vele, hogy ha már ez jutott, együtt élek vele.
2012. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
véletlennül nem az elm utcában laktok és a süleitek nem égetek el egy félkezű pszihopatát aki rajtatok álboszút?
2012. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. szept. 6. 06:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban voltak rémálmaim, de mivel ezek hasonlóak, illetve az érzés hasonló volt, egy idő után megjelent a reflex, hogy ez csak álom.

Nyugis volt a gyerekkorom, tehát a való életben félnem nem kellett. Szóval rájöttem, hogy ha valami borzalmas dolog történik, az csak álom, így innentől kezdve buli volt az egész.

Most felnőttként is vannak nagyon ijesztő, rémisztő álmaim, de ez nem okoz rémületet...inkább izgalmas.


És őszintén szólva, nehéz megérteni, hogy egy egészséges felnőtt ember hogy sz#rhat be ennyire. Elnézést a kifejezésért, tudom, milyen rossz érzés ez, emlékszem gyerekkoromból. De már felnőttek vagytok!


Egyébként a fentiekből okulva, ha visszatérő a rémálom, előbb-utóbb ki kell alakulnia a reflexnek nálatok is, hogy felismerjétek, ez csak álom.

2012. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van még kérdés, esetleg tudok segíteni, a tudatos álmodást is meg lehet tanulni.
2012. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!