Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Rendszeresen álmodom azt,...

Rendszeresen álmodom azt, hogy ismét iskolában vagyok és félek, mert nem tudom az anyagot. Már 44 éves vagyok. Mit jelent ez az álom?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz érzéseket kelt bennem.

Nem voltam rossz tanuló, tehát nemigen van valóságalapja az álomnak.



2012. nov. 20. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hehe, mostanában én is többször álmodtam ezt. :)
2012. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
66%
Azt, hogy legbelül tiltakozol az ellen, amerre a mai világ elment. Az iskola a diákoknak iszonyat stressz, egy nagyon rossz modellje a tudás átadásának. Ráadásul ahhoz, hogy az ember felnőtt korban is megélhessen, folyamatosan továbbképzésekre kell járnia, mert húsz év alatt elavul a tudása. Tanulni meg felnőtt fejjel csak a család és szeretteink elhanyagolása árán lehet. Ez duplán jó üzlet egyeseknek, mert ezzel egyúttal szétverik a hagyományos értékrendeket is. Nem vagyok vallásos, nem hiszek a bibliában, de ott is benne van, hogy a tudás almájába való beleharapás által üzettünk ki a paradicsomból. Ez egy szimbólum, aminek a jelentését nagyon is átéljük a mindennapjainkban. Az állandó tanulási kényszer boldogtalanná, stresszessé tesz mindenkit, amivel szét lehet verni az emberi értékeket, és így könnyebben csinálhatnak belőlünk rabszolgát. Ez egy nagyon rossz, túlságosan felgyorsult világ, ami ellen legbelül te is tiltakozol, még ha látszatra próbálsz megfelelni, akkor is.
2012. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jogos. Ebben lehet valami.
2012. nov. 20. 09:59
 4/6 Antimod ***** válasza:

Nekem rendszeresen visszatérő álom, még vizsgák vannak hátra, és azt sem tudom, miből kell készülni, sőt, mikor lesz pontosan (vagy már el is múlt?). Nekem volt egy rövid ilyen időszakom, szóval azt kapom büntetésből vissza álomban, pedig jópár év eltelt azóta.

A legjobb, amikor reggel saját magamat kell győzködnöm, hogy nem igaz. :)

2012. nov. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is álmodtam ilyeneket sokáig. :)


Szerintem ennek az álomnak semmi köze magához a sulihoz. Inkább ahhoz a stresszes érzéshez, amit akkor éreztünk, még ha esetleg nem is ilyen erősen. A jelenben van valami, ami stresszeli, frusztrálja az embert, és az agyunk egy hasonló emlékhez nyúl vissza, és azt kelti életre.


Szóval ne a suli legyen a lényeg, hanem azt keresd meg, mi zavar, nyomaszt, stresszel, mitől félsz, mi okoz feszültséget. (Ha tudat alatti a dolog, akkor kicsit nehezebb dolgod van.)

2012. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet arról szól, hogy bizonytalan vagy, hogy megfelelsz e. hogy rendben vagy e. ha rád kérdeznének, akkor átmennél e. szóval lehet ez egy ilyen általános életeddel kapcsolatos dolog is.
2012. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!