Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges, hogy apum miatt...

Lehetséges, hogy apum miatt álmodtam ezt?

Figyelt kérdés

Most pár napot apumnál töltök, tegnap este bementem a szobába,, de még laptopoztam. Apum egyszer csak benyitott nagyon hangosan (rossz az ajtó). Ő elég maga, és fekete ruhában volt aznap. Én hirtelen nagyon megijedtem, mert háttal voltam az ajtónak, és olyan ijesztő volt, ahogyan csak a körvonalát láttam a félig nyitott ajtóban.

Éjjel meg azt álmodtam, hogy miközben alszok, fekete árnyak jönnek be az ajtómon és el akarnak rabolni, de előtte még ijesztgettek. Lehetséges, hogy azért álmodtam ezt, mert hasonló történt este?



2012. dec. 28. 12:56
 1/4 Atsuness válasza:

A lidérc álmok csak akkor keletkeznek, ha mellkasra nyomás nehezedik. Az agyunk nap mint nap töménytelen információt fogad be ám a nagy nyüsgésből könnyen kiválasztja a lényeges dolgot, így amikor lefekszünk csak arra a dologra emlékszünk amit az agyunk megjegyzett. Ezekből állítja össze az álmokat. Ugyanakkor mindenkinek ajánlom, hogy ha valami kísért titeket, akkor csakis hanyatt aludjatok el.

És ha valakinek hasonló problémája van nyugodtan írjon erre az email címre: sallai.ket@gmail.com

2012. dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz! :)
2012. dec. 30. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiatalabb koromban én is tapasztaltam hasonlót. Az ébrenlét során történt eset előhozott egy bizonyos, már meglévő félelemtípust benned, aminek a feldolgozása, esetleg átalakítása az álom során is folytatódott. Ezért álmodtál hasonlót, mint ami történt. Az ajtó egy szimbólum. Megfeleltethető a saját lényünkhöz vezető "kapunak". Az, hogy sötét árnyak jöttek be a szobád ajtaján, utalhat akár az ismeretlentől való félelemre is.
2012. dec. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 yaq12wsx válasza:

...alvás közben az agy egy furcsa állapotban van... pihen és mégsem... újraéli a megtörtént eseményeket, történéseket... és miközben vízió szerű éles, emlékezetes álmokat látsz mégis pihen... főleg a REM fázisban...

..sokan tanulnak lefekvés előtt ill tanulás után egyből alszanak, hogy jobban, és részletesebben bevésődjön... vannak, kik "alpha"-ba mennek le, hogy így érjék el a kellő nyugalmi szintet, mely az új adatok feldolgozásához szükségesek...

...de, hogy 100%-ig biztosra válaszoljak a kérdésedre... na olyan nincs ebben a témában...

...bele lehet magyarázni a sötét alakba, mindenféle félelmet, meg minden...főleg a szituációba... ott még a frusztráció, meg a többi blabla... akkor izgulj miatta, ha "stigma"-kal kelsz... :D

2013. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!