Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álom vagy valóság?

Álom vagy valóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Tegnap este éjjel 2 fele lefeküdtem aludni.Egyszer csak ijedten ébredtem fel (nem tudom miért,nem emlékszem rá hogy bármit is álmodtam volna),csurom víz voltam.Éreztem hogy valami/valaki a hátamon mászik,meg akartam fordulni de mozdulni sem bírtam.Teljesen bénultnak éreztem magam,a nyakamat egy centit sem tudtam mozdítani akármennyire is erőlködtem.Mivel hasamon fekve szoktam aludni semmit nem láttam.Ez az érzés kb 5-10 mp ig tartott,utána egy csapásra megint tudtam mozogni.Nagyon félelmetes volt.Visszafeküdtem aludni és az éjszaka során még 2 szer átéltem ugyanezt.


Mi lehet ez?Csak egy álom volt?



2013. jún. 13. 21:50
 1/9 2xSü ***** válasza:
100%

Egy valószínű válasz a kérdésedre:

[link]

2013. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,ez lehet az.Köszi.
2013. jún. 13. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
alvásparalízis. Nekem is van nagy ritkán, először azt hittem, hogy elfeküdtem valami ütőeret és meg fogok halni :D
2013. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon félelmetes tud lenni az biztos :D
2013. jún. 13. 22:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdésből tudtam, hogy alvásparalízisről van szó. Kisebb koromban heti rendszerességgel fordult elő, ma már nemigen. A legjellemzőbb a 12-15 éves korosztályra, egyébként.


Valóság volt :) de ne ijedj meg, mert egy természetes és nagyon hasznos agyműködési reakcióról van szó. Az alvásparalízis arról szól, hogy az agyad alvás közben leblokkolja a testedben a mozgásért felelős izmokat, így teljesen mozdulatlan vagy minden egyes alvás során. Erre azért van szükség, mert alvás közben hajlamosak lennénk követni az álmainkat, és ha így történne, kitudja milyen kárt tennénk magunkban, vagy másokban, így szükségszerű egy testi bénítás, blokk (többek között az alvajárás ennek a blokknak a hiánya).


Ezzel nincs is semmi probléma, sokan nem is tudják, hogy így működik a testük, egészen addig, míg meg nem tapasztalják, ahogy veled is előfordult. Történhet ugyanis, hogy még azelőtt felkelsz álmodból az éjszaka közepén, hogy az agyad kikapcsolta volna ezt a testi blokkot. Így könnyen egy félelmetes mozdulatlan állapotban találhatod magadat. De ez nem rendellenesség, csak idő kell a testednek, még működésbe léphetnek az izmaid, ez kb 5-10 másodperc elteltével helyreáll.

2013. jún. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Jaj kb. 2 éve nekem is volt ilyen. Felkeltem, úgy éreztem levegőt se kapok, mozdulni meg nem bírtam. Aztán próbáltam vagy fél percig, de beletörődtem , hogy meghalok és visszaaludtam. Reggel aztán felkeltem :D
2013. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy gyakran ez a "jelenség" halucinációval is társul.Szerencsére hason szoktam aludni így nem láthattam hogy mi is van a hátamon.Gondoljatok bele,éjjel felébredtek és "látjátok" hogy valami mászkál rajtatok közben meg sem tudtok mozdulni.Bele gondolni is rossz.
2013. jún. 14. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát azért nem szokott mászkálni semmi a hátadon. Ezt csak azért írták, mert olyan testen kívüli érzés, de még nem hallottam róla, hogy valaki hallucinált volna is közben. Nekem rengeteg volt régen, ahogy említettem, és egyszer sem hallucináltam :) de valakiből lehet kihoz szélsőséges dolgokat.
2013. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én éreztem hogy "mászik valami" a hátamon,végül is egy álomhoz hasonlít,becsapják az embert az érzékszervei.
2013. jún. 14. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!