Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt valaki, aki komolyabba...

Van itt valaki, aki komolyabban ért a fizikához? Mennyire megalapozottak ezek az állitások?

Figyelt kérdés

Balogh Béla Végső Valóság cimü könyvében állitja ezeket:


1)Az anyag (álló)hullámokból áll és a gondolat hozza létre.

2)Az agy nem hozhatja létre a gondolatokat,mert azok magasabb frekvenciákon léteznek,az agy csak rádióként müködik.



#Balogh Bela #Vegso Valosag
2013. márc. 18. 19:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Az anyag akkor is létezett, amikor embernek, vagy bármiféle élőlénynek még híre-hamva sem volt a Földön, tehát az első kijelentés nem állja meg a helyét.

A második mondat meg úgy hülyeség ahogy van. Szerintem.

2013. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Abban a könyvben, amikor gondolatról van szó, akkor gondolat és gondolat között különbség van. Balogh Béla csak arra próbált rávilágítani, amit Max Planck nevű úriember egy konferencián elhangoztatott, amit azt hiszem ebben a könyvben az író ki is emel(persze magyar fordításban). Lényegében az ember személyes koncentrációja megjelenít egy sémából, amit tapasztalatnak nevezünk. De a sémát a gondolatnak egy felsőbb, úgymond az univerzális állapota közöl és tart fent. Ezt figyelembe véve érvényben marad Sceptic válaszoló hozzászólása, miszerint világ már akkor is volt, amikor ember még nem, de ettől függetlenül valami mindig volt, mondhatni öröktől fogva, ami már a világ "előtt" is létezett. No ennek a Gondolatából van az anyag.


A mai fizikában pedig létezik olyan kísérlet például, amikor egy részecskepár két "része" azonnali információközlést hajt végre, mozgástól menteset, de ha mozgásként kezeljük, akkor a fénysebességet bőven meghaladóan...vagy ott van éppen a kétrés-kísérlet, ami gyakorlatilag az emberi megfigyeléstől függő eredményt ad.


A Balogh Béla féle könyv elején kicsit behatóan, behatóbban vizsgálja az anyagot, mint olyat...itt nyilván nem matematikai levezetésről van szó, képletekkel, meg miegymás, hanem az anyag, pontosabban az anyagi részecskék viselkedését nézi, amik valljuk be hullámtermészetet is mutatnak. Ebből a hullámtermészetből indítja el a következtetést, és hozza fel a gondolat létének megfoghatatlanságát. A gondolatot ha hullámként fogjuk fel, akkor elvileg meg tudnánk alkotni egy olyan eszközt, amivel a gondolatot mérni tudjuk...vagy legalábbis érzékelni valahogy. A gondolatnak távozni kellene a fejből valahogyan...feltéve ha elég erős, vagy "magas" frekvenciájú...bár erről olvastál szerintem a Végső Valóság című könyvben, szóval nem ragoznám. A logikai menete Béla kollégának helytállónak bizonyul. Vannak olyan fizikusok, akik felfigyeltek erre a kérdéskörre, miszerint az anyag nem feltétlenül az, aminek mi hisszük.


Egy szó mint száz...az állítások megalapozottak, de nyilvánvalóan meg kell adni a magyarázatot mögéjük, mert ha így leírod, mint a kérdésed alatt, akkor sokan félreértik, és marhaságnak tituálják.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Vree ***** válasza:

Átfutottam a könyvet és hát nem nagyon nyűgözött le. Egy kis leegyszerűsített fizikával indít, ami egy ponton át filozófálásba csap át, majd hirtelen átvált ezotériára (UFÓk, parapszichológia, itt-ott keresztény elemekkel megbonoldítva), a végén pedig leplezetlen moralizációba csap át (csak a szeretet számít stb.) Azaz: ezoterista szemét, egy a több tucat közül a piacon.


Egyébként én KEDVELEM a metafizikát, tehát ha bele akarnál merülni a materializmus alternatíváiba, én benne vagyok, de az a filozófia tárgykörébe tartozik. (Ami önmagában is klassz dolog!) Fizika ennek a könyvnek az értékeléséhez szerintem nem nem kell. Max úgy tudnám értékelni, hogy az áltudományos élvonalban hova helyezhető. Én max egy közepest tudnék neki innen megítélni - tipikus "sokat markol, keveset fog" próbálkozás, Balogh úrnak inkább egy központi üzenet köré felépítenie a gondolatmenetét, nem összevissza kalandozni. Akkor lehetne belőle egy jól fogyó népbutító alkotás. (Tudományos értéke persze akkor se lenne.)

2013. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Marci024 ***** válasza:
49%
Ezek az elméletek, amiket Balogh Béla állít, emeletes baromságok. Te jó ég! Ki a franc az az ember?
2013. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Itt csak olyan van aki azt hiszi magáról hogy ért hozzá ezért le is ugat és elküld a francba az ezoteria rovatba majd meglásd.


Eltekintve a tudományrovattól az állítások önmagukban logikailag megállják a helyüket de ehhez az kell hogy értsük mit jelent a gondolat szó mivel ebben a rovatban akik megszólalnak azoknak a gondolat egy fiktív kitalált fogalmom és ők el tudják képzelni azt is hogy az agy mint valami generátor létrehozza a jeleket ,itt nem érdemes ilyenekről vitatkozni mert leugatnak ezek a biorobotok.


Az agy nem hoz létre semmit mivel az csak anyag , mindent az akarat hoz létre ami viszont már ezoteria rovatba csúszik még annak ellenére is hogy 2013ig semmilyen bizonyítási eljárásban nem sikerült közelebb kerülni hogy az agy mint anyag miként hoz létre elektromágneses impulzusokat ,ötleteket gondolatokat.


Javaslom tedd át a kérdést ezo rovatba a tudományos gőgben szenvedő egyének meg rágódjanak a négy fal közt amit maguknak felállítottak.

2013. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Marci024 ***** válasza:
Mindenkinek meg lehet a saját véleménye a dolgokról. De Én akkor is ökörségnek tartom azt az állítást, hogy az anyagot a gondolat hozza létre. Basszus! Mi a fenével gondolkozik a paraszt? Hát nem a csökött agyával? Az meg mi a fenéből van, ha nem anyagból? Szerintem ezt a szerző sem gondolta át rendesen, mielőtt leírta volna. Egyébként bizonyított tény, hogy a gondolat, és az ezekből származó emlékek, nem csupán szellemi dolgok, hanem fizikailag "kézzel fogható" anyagként rögzülnek az agyban. Így joggal állíthatom akár Én is a tényt, miszerint a gondolat hoz létre anyagot. Nézz utána. Ez így van. De ez az anyag, csupán emlék anyag. És a Te szervezeted állítja elő. De nyugodtan elhiheted, hogy mielőtt bármiféle gondolkodó lény is volt a világon, léteztek anyagok, ugyan úgy mint ebben a percben.
2013. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Az első állítás tipikus, divatos félreértelmezése a kvantummechanika egyik értelmezésének. Az, hogy az anyag állóhullámokból áll, áltudományos és értelmetlen.


A második állítás is áltudományos és értelmetlen. Gyakran használják fel a frekvencia, energia, kvantummechanika fogalmakat arra, hogy a hozzá nem értőket etessék hasonló misztikus állításokkal.


Örülök, hogy nem fogadtad el egyből ezeket az állításokat, és megkérdezted a közönséget, még ha nem is hiszel nekem.

2013. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

#2:


>A gondolatot ha hullámként fogjuk fel, akkor elvileg meg tudnánk alkotni egy olyan eszközt, amivel a gondolatot mérni tudjuk...vagy legalábbis érzékelni valahogy.


Tudjuk érzékelni és mérni, ráadásul elég régóta. A technológia neve enkefalográfia. Parancsolj:


[link]


Egészen elképesztő, hogy mi mindent tudunk már a gondolatokról, teljesen felesleges misztifikálni. Például már ma is léteznek gondolattal irányított művégtagok.

2013. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Wadmalac ***** válasza:
53%
Miért van az az érzésem, hogy az új vallások a tudomány köntösébe bújtatott humbugok?
2013. márc. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Mindig ez jön ki, ha az általános iskolai tankönyv helyett valaki véletlenszerűen válogat. Nem tudja felmérni, mi értelmes, mi nem, de nem kér segítséget. Amit olvas, annak a szavairól egyenként sem hallott még, pedig a megfelelő tankönyvekben leírják. Persze ehelyett elképzel valamit, ami látszólag oda illik, de végeredményben akkora eszetlenség jön ki belőle, hogy az embernek feláll tőle a hátán a szőr.

Kedves diákok! Az ismeretszerzésre elsődlegesen a tankönyveket találták fel! A többség eredményesen használja. A kiegészítésekhez kéretik szakértő (mondjuk tanár) tanácsát igénybe venni. Higgyétek el, rengeteg értékes időtök marad meg hasznos célokra.

2013. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!