Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez igaz, hogy az: "Az álom...

Ez igaz, hogy az: "Az álom elfojtott vágyaink tükre. "?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 06:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Időnként az álmok tükrözik az elfojtott vágyainkat, de az álmok nem csak erről szólnak.
2013. aug. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hanem?
2013. aug. 5. 07:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hanem félelmekről is mondjuk. Vagy néha csak az agy feldolgozza az adatokat és semmi értelme az egésznek.
2013. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Antimod ***** válasza:
Szerintem olyasmit is megtapasztalhatsz többé-kevésbé életszerűen álmaidban, amiket más állapotban nem tennél meg, vagy nem állna módodban.
2013. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az álmok sokkal inkább azt jelenítik meg a sok-sok szimbólummal bennük, hogy te magad hogyan viszonyulsz az életedben jelenleg fennálló helyzetekhez. Megmutatják az igazi érzéseid - mert ez vagy valójában te, mindenféle sallang nélkül-, esetenként megoldást kínálnak a problémáidra - de ez sem valamiféle mágikus dolog, ezt is te találod ki, az álombéli tudatállapot viszont segít megszerezni a fontos információkat, mert nem görcsölsz annyira. Természetesen ez nem közvetlen segítség, át kell hozzá értelmezni őket, hogy rájöjj, mit kell tenned...


Mindenesetre, ha pl. a saját nemeddel volt erotikus álmod, az nem kell, hogy azt jelentse, meleg vagy. Tehát nem szabad szó szerint venni az álmokat. Inkább fogd fel úgy, mint mondjuk a verselemzést.

2013. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az álomra gondolsz, hanem álmodozásainkra, fantáziálásainkra. Az agykutatás még nagyon sok dologra nem adott választ, az alvás is sok kérdést rejt még magában. Úgy vélik, hogy az agynak idő kell a hatások feldolgozására, se ezt akkor teszik, amikor testünk pihen. A vágyak is nyilván megjelennek az álomban, de azt kijelenteni, hogy az elfogyott vágyak tükre?

És a teljesen irracionális álmok? Nem tudom, nálad hogyan van, de én emlékszem olyan dolgokra, amit elmondani sem tudok, mert nincsenek rá szavak. Csak körülírni tudnám.

Vannak olyanok is, amelyek pont olyanok, mint a szokásos napi élet, meg olyan is, amelyik csak apróságokban tér el. Pl. régebben álmodtam olyant, hogy futok, de teljesen könnyedén, több méteres szökellésekkel. Értők szerint ez az elégedettség, jó közérzet kivetülése volt.

Mostanában nem szökdécselek.

2013. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az álom elfojtott vágyaink tükre. "?

Ez így önmagában nem igaz.


Ha nagyon-nagyon le akarjuk egyszerűsíteni, akkor az agy(-kéreg) egy asszociációs gép. Ébren a környezet ingereire reagál, álomban viszont nincsenek ilyen ingerek, és egyéb korlátok is kikapcsolnak (pl. társadalmi szabályok, elvárások, stb). Ilyenkor "önjáró" módban egyrészt egy felbukkanó emlékről fog továbbhaladni a történet, másrészt a tudatos vagy éppen elfolytott feszültségek, félelmek vagy vágyak is befolyásolják az álmot.

Szóval elég összetett folyamat, értelmezni sem mindig egyszerű.

2013. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet, oda kellett volna írnom 14vagyok szóval légyszíves az ilyeneket, hogy asszociációs meg egyeb hanyagold.
2013. aug. 5. 20:57
 9/12 anonim ***** válasza:
14 évesen nem tudod, mi az a képzettársítás? Az elég nagy baj.
2013. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van nagyobb gondom, mint, hogy nem ismerem az ilyen szavakat! És ha van 14 éves ismerösőd akkor kérdezd, meg, hogy Ő ismeri-e az ilyen szavakat, mert szerintem nem
2013. aug. 5. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!