Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Meg tudnátok magyarázni, mit...

Meg tudnátok magyarázni, mit jelenthet ez a két álom (elsősorban pszichológiai vonatkozásban)?

Figyelt kérdés

Csak jobb híján tettem a kérdést az ezotéria témakörbe, valójában inkább az álmok pszichológiai magyarázata, háttere érdekelne, főleg, mert a másodikban van pár olyan jelenség, amire nem találok magyarázatot. Hát íme:


1. álom:


Egy lépcsőn megyek lefelé egy barlang mélyébe. Az alagút világos, mintha villany égne. Oldalt meglátok egy nagyjából kör alakú lyukat, ami épp akkora, hogy átférek rajta. Átmászom, és egy üregben találom magam, ahol minden fekete. Sziklákon állok, előttem egy széles és erős sodrású fekete folyó. A víz egy vastag vízesésben ömlik lefelé valami olyan magasságból, amit nem látok, mert beleveszik a sötétségbe. A folyó egy barlangba ömlik, fenyegetően zúg a víz, és tudom, hogy valami borzalmas dolog lehet a barlang alján. A barlang szájához közel emberek fürdenek, színes fürdőruhákban, kiabálnak és nevetnek. Néha egyet-egyet elragad a víz, és lesodorja őket a barlangba, de a többiek mintha észre sem vennék, és ők sem sikoltanak, hanem olyan vidáman tűnnek el, mintha nem is számítana, hogy végük. Egy idő után visszamászom, ki a barlangból, fel a lépcsőn, és egy börtöncellában találom magam, ahol csak egy kutya van mellettem. Közepes termetű, barna harcikutya. Megnyugtat a jelenléte, és azzal az érzéssel ébredek fel, hogy van egy kutyám, valaki, aki hozzám tartozik.


2. álom:


Egy erdőben vagyok. Éjszaka van, előttem egy tisztás, egy vagy két hosszú asztallal. Valami buli van, amin a csoporttársaim és más ismeretlen emberek vesznek részt. Köztük van az akkori barátom is, és nagyon bizalmasan összebújik egy lánnyal, aki szintén csoporttársam, és én rájövök, hogy valószínűleg megcsal vele (a valóságban soha eszembe sem jutott, hogy féltékeny legyek erre a lányra). Bokrok mögül, bujkálva próbálom kilesni, mi történik kettőjük közt, és közben meghallom, hogy többen arról beszélnek, hogy engem mindenki utál, és jó, hogy nem vagyok ott. Aztán valahogy felfedezik, hogy leselkedem, és az erdőn keresztül üldözni kezdenek. Ahogy menekülök, egyszerre nappal lesz, egy iskolaudvaron találom magam, ahol ismeretlen emberek szúrós gesztenyével és éles kövekkel dobálnak. Tovább menekülök, és itt jön az érdekes rész: egyszercsak rájövök, hogy álmodom. Kíváncsi leszek, mi történik, ha megpróbálom irányítani az álmot, és kísérletképpen megpróbálok magam elé idézni egy szép helyszínt egy Walt Disney-meséből. Ekkor az egész álom úgy, ahogy van, felrobban, és elém tárul egy egészen más táj, mint amit el akartam képzelni, olyan, mint egy Picasso-festmény, ijesztő és agresszív színekkel. Aztán vált a kép, egy fehér lépcsőházban futok fölfelé, a falakból és a lépcsőből is fény árad, olyan az egész, mintha valami számítógépes játék lenne, inkább virtuális, mint valóságos. Futok, futok, és egyszerre kiérek a sötétségbe. Az álom elfogy a lábam alól, mint egy járda, és én beleugrom a semmibe. És ekkor felébredek. Legalábbis azt hiszem. Felülök az ágyamban, a nap süt, és meglátok az ágyam végében egy lényt. Leírhatatlanul ocsmány, olyan, mintha egy alakba sűrűsödött volna minden, amitől iszonyodom és rettegek. Pedig nincs alakja, átlátszó, de a belsejében meglátom egy barátnőmet, szinte felismerhetetlenül kifacsarodva és eltorzulva. A lénynek nincs se szeme, se arca, de érzem, hogy NÉZ. Az iszonyattól mozdulni sem tudok, mintha odaszögeztek volna az ágyhoz...ordítani akarok, és ekkor tényleg felébredek. Azt hinnéd, itt vége van, de nincs. Az ébredés elő másodperceiben meglátom a lényt, valóban ott áll az ágyam fejénél, és csak akkor tűnik el, mikor kiszakítom magam a dermedtségből, és ordítva felpattanok.


A második álmot illetően utánaolvastam pár dolognak, van is elképzelésem, hogy mi a (tudományos) magyarázata annak, ami történt, de egyrészt van még pár részlet, ami homályos, másrészt kíváncsi vagyok a véleményetekre, és nem akarok senki befolyásolni. :)



2013. aug. 25. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó összetett álom mind a kettő.Sokat meg tudok fejteni de ezek csak feltételezések vagy részletek!!

1.

A sodró folyó a változást jelentheti

A fekete szín a számodra unszimpatikus szerintem

Az elsodródó emberek lehetnek mmunka/iskola társaid akik már ezzel az árral elsodródtak és nem törődnek vele


2.

A lánnyal nem volt konfliktusod?

Lehet hogy tudatosan vagy tudat alatt félsz attól hogy kitaszít a társaság.

A gesztenye és a kövek is a kitagadás "jelképei".

Az ébredés lehet változás vagy összetörik az a kép és mivel nem kellemes volt ezért idézed fel Walt Disney-t.

Az ébredés utánit nem tudom magyarázni.

2013. aug. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az álmokra úgy tekintek hogy a tudatalattink üzenhet vele, olyan dolgokat amelyek hatással vannak az életedre. Nem vagyok álomfejtő vagy bármi hasonló csak egy átlagos 17 éves srác, szóval lehet hogy tévedek, de szerintem

1: a környezetre nem fordítok különösebb hangsúlyt, a fürdőzők jelenthetik az egocentrikus emberiséget, a "birkákat" akik az egójukkal sokat foglalkoznak, és beállnak a sorba, nem magányosak => boldogok , és úgy is halnak meg. A börtön azt jelentheti hogyha nem állsz be a sorba, akkor magányos leszel, és a boldogságodat csak az emberiségen túlmutató dolgok ( jelen esetben állatok ) jelenthetik számodra.


2: azt jelentheti az álom hogy a valóság milyen szörnyű és hogy egyedül az álomban lehetsz boldog, amit irányítani tudsz. Viszont amint felébredsz rögtön szembesülsz a szörnyű valósággal.


Lehet hogy nem fogja elnyerni a tetszésed az amiket írtam hiszen, ha nem úgy tekintesz az álmok , mint ahogy én ( tudatalatti üzen) akkor nem igazán van köze az álmokhoz a válaszomnak, de azért feltétlen értesíts ha tetszett, illetve ha nem akkor is, mert ez az első alkalom hogy idegen ember álmát fejtem meg, kíváncsi vagyok mennyire jártam közel az igazsághoz. :)

2013. aug. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.válaszoló: nem voltam rosszban a lánnyal, sőt, kifejezetten kedveltem. Talán úgy került a képbe, hogy bizonyos tekintetben eléggé, hm… megáldotta őt a természet, és ezen a fiúk a csoportból sokat poénkodtak. :)


Nem félek tőle, hogy kitaszít a társaság, mert általában már eleve tudom, hogy úgy lesz. :D Az „álombeli” csoportom pont egy szerencsés kivétel volt ez alól, de hát az álmok „valódi szereplői”, vagyis akikről az álom szólni akar, általában más alakot vesznek fel. Szóval benne van a pakliban, én is valami hasonlóra gondoltam. Igazából az álom vége volt az, amivel sehogyan sem tudtam mit kezdeni…


2. válaszoló: egyáltalán semmi bajom a gondolkodásmódoddal, én is úgy gondolom, hogy az álmok a tudatalatti jelzései. Éppen ezért raktam fel őket ide, mert sokszor úgy érzem, képtelen vagyok átlátni a saját kis lelki folyamataimat, mert rosszul látok/nem akarok belátni bizonyos dolgokat. Az álmok pedig a lehető legegyenesebb, legőszintébb jelzések, ha valaki képes megfejteni őket. Természetesen csodát nem várok, csak arra gondoltam, hogy ha mások leírják a véleményüket, lesz egy-két olyan gondolat, amiről nekem is beugrik valami, és tisztábban látok egyet-mást. Ráadásul mostanában olvastam a tudatos álmodásról, és szeretnék komolyabban foglalkozni vele, amihez szintén nem árt megismerni a világot, amiről álmodsz. Ez két nagyon karakteres, jellegzetes álom volt, ezért is választottam ezeket.


Amit leírtál, az pedig konkrétan betű szerint így van. :D Persze, ebből nem tudom megállapítani, hogy mennyire vagy profi álomfejtő, de emberismerőnek jó vagy, az biztos. :) Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, én sem tudom az álom jelentését, arra találtam csak magyarázatot, hogy miért láttam ébredés után a lényt, mint egy látomást. Nyugi, nem hiszem, hogy eljöttek értem az UFO-k, vagy hasonló épületes dolog, egy logikus jelenségről van szó. Csak érdekel, hogy más esetleg megemlíti/leírja-e, mert én nem vagyok biztos benne, hogy igazam van. Amin viszont még mindig gondolkodom, az az, hogy miért robbant fel az álom, mikor megpróbáltam megváltoztatni. Sosem olvastam/hallottam róla sehol, hogy egy tudatos álom így is viselkedhet, ezért is érdekel, minek a hatására történt ez.

2013. aug. 26. 04:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Van egy megoldásra váró ügyed, látod már az utat, de félsz a kimenetelétől, félsz, hogy valyon jól cselekszel -e. ... Nem kell félned, az álmod jelzi, hogy a dolog megoldása után csak jó vár rád. Míg pedig "fogoly" vagy ebben a helyzetben, mindig számíthatsz segítségre.


2. A megrekedt helyzet... ami téged már eszméletlenül nyomaszt! - Teljesen összefügg az elsővel!


(Nagyon szépen fogalmazol! Gratulálok! :) )

2013. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! A két álom között nagyjából négy év különbség van, de a megrekedt helyzet egy bizonyos dologban jellemző lehet akár ilyen hosszú távon is. (Lassan már jöhetne az a jó, mert kezdem benne elveszteni a hitem.)


Köszi a dicséretet, sokat olvasok. :)

2013. aug. 26. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A 4 év nem számít, ugyanaz a jelentésük. Ne aggógj, minden jóra fordul, jobb lesz. Mutatják az álmaid. :) Meg a szorongásodat is... ami hosszútávon nem egészséges.


Látszik, hogy sokat olvasol! Nagyon jól teszed! Látod mennyit tesz... :)


Utolsó voltam. Szép napot! :)

2013. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bizonyára tudod: Álmaink két félék:jós álmok,vagy jövendölő álmok és hát vannak a közönségesek,amiknek nincs különösebb jelentőségük. A magyarázatról - amiket ember mond - kell tudni,mégha nagyon is valószinűsithető,nagy tévedés is lehet

Javaslom: azokat az álmokat,melyeket jósálmoknak gondolsz,írd le,mert nem biztos,hogy hamarosan bekövetkező álomról van szó. Bár ezek az álmok olyan megrázó erővel bírnak amiket hosszú idő-távon sem felejt el az ember. Nekem is volt sok eseményű álmom - ellenségemnek se kivánok olyat - Melyet maga az élet fejtett meg,kb 30 év alatt. Csak akkor tudtam meg,hogy valóban jósálom volt az a bizonyos,amikor már kikupáltam abból a letargiából,amit az élet álom-megcsinálása okozott. Az álmot leírtam Áldás címmel,benne más közérdekű témát is. A neten van.

Figyelmedbe ajánlom még Petőfi Sándor: Jövendölés c. versét. Nm mintha szretnék bőgni,de engem megkönnyeztetett

2013. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!