Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodik az ember olyanró...

Miért álmodik az ember olyanról ami soha nem történt meg vele?

Figyelt kérdés
A barátnőm már kétszer álmodta hogy meg akarják erőszakolni. Soha nem volt rossz szexuális élménye, normális kapcsolatban élt, és él. Mi jelenthet ez? Kellene félnie valamitől?

2014. febr. 5. 03:10
 1/8 anonim válasza:
Ha nem te vagy a személy aki ezt álmodta akkor wtf? Sehonnan nem tudod h mit élt át eddig a barátnőd és nem arra gondolok h "jaj mindent megbeszélünk, meg elmond mindent", lehet egy gyermekkori régi emlék is amire nem emlékszik konkrétan de benne van. Sok minden kiválthatja ezt pl amit már írtam egy régi dolog vagy csak nézett egy filmet amibe ez volt... bármi, az h fontos e ez ahhoz kellene ismerni a csajt.
2014. febr. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy kicsit mazó vagy vágyik valami vad, ismeretlen, izgalmas dologra... Rémálomként élte meg?
2014. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ember nem csak olyan dolgokat álmodik, ami már megtörtént vele. Van egy rakás építőkocka (események, arcok, helyek, tárgyak, szituációk, érzések), amiket lehet, hogy csak filmen látott, vagy az utcán másokkal esett meg, rokonságban hallotta, stb. (Nem pont a megerőszakolásra gondolok, hanem bármire.) Ezekből épül fel az álom, általában attól függően, hogy ez milyen hatást vált ki belőlünk.


Ha mindig erőszakról álmodik, az valószínűleg valami problémára utal, de kicsi az esélye, hogy bármi köze van a konkrét megerőszakoláshoz. Inkább valami más lelki sérülés, sérelem, félelem, stressz, stb.

2014. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Rémálomként élte meg?"

Ez egy jó kérdés. Sőt, nagyrészt ettől függ, hogy miért álmodik ilyeneket.

2014. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van egy olyan vélemény is, hogy időnyomos (=múltbéli vagy jövőbéli) események.


Olyan vélemény is van, hogy az időnyom akár évmilliárdos hosszúságú is lehet.


Nem tudom, hogy mennyire kell mindezt komolyan vennük, de vannak erre mutató vélemények.

2014. febr. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Válasz mindenkinek!


Nem én vagyok az álmodó. Valóban nem tudhatok mindent róla. De annyit tudok, hogy soha nem élt át ilyet. Legalább is hiába kutakodik az emlékei között nem tud magának sem magyarázatot adni. Hát majd meglátjuk ... azt mondta elmegy valami lélekbúvárhoz. Hátha felszínre hoznak valamit.

Köszönöm szépen.

2014. febr. 6. 04:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte mindig olyat álmodok, amit még sosem éltem át. Az okokat nem ismerem sajnos. Pl. soha nem repültem csak az akaratom segítségével, szárnyak nélkül, de a legtöbb álmomban ezt teszem. Soha nem fürödtem medvékkel egy hegyi tóban. Soha nem menekültem szellemlények elől egy egyetemi kollégium alagsorában, térdig gázolva valami undorító fekete trutymóban. Sose szórtak óriási földönkívüli repülő csészealjak apró ajándéktárgyakat és irodaszereket a munkahelyem épületének környékén. Soha nem indultam el úgy reggel otthonról, hogy tök meztelen voltam és ezt csak az utcán vettem észre. Sosem szültem lányikreket. Mégis, mindegyik fent felsorolt dologról álmodtam már, van, amelyikről (akár kettőnél) többször is. Mivel velem semmi rossz nem történt az álmok kapcsán, azt mondanám, hogy a barátnődnek nem kell aggódnia a rossz álmok miatt. Persze ez szubjektív vélemény...
2014. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Többször leírtam már, hogy a kamaszlányoknál általános jelenség, hogy ilyet álmodnak. Kívánják a szexet, ugyanakkor a társadalmi elvárások béklyózzák vágyaikat. Ha valakit megerőszakol egy háromtagú galeri, akkor ő a társadalom szemében áldozat. Ha önszántából adja magát nekik, lotyó. No, ezt hivatott kiküszöbölni az erőszakról szóló álom/álmodozás.
2014. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!