Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon mi lenne ha jobban " Ki...

Vajon mi lenne ha jobban " Ki tudnánk használni " az agyunkat? Úgy értem hogy elég sok helyen lehet olvasni olyanról hogy az ember a saját agya kapacitásának csak nagyon minimális részét használja ki.

Figyelt kérdés

Ha kitudnánk használni akkor mire lehetnénk képesek ?


Vannak / Lesznek olyan emberek akár 100, 200 -10.000 év mulva akik sokkal fejlettebbek lesznek nálunk testileg?


2009. nov. 7. 20:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
lehetséges hogy fejletebbek lesznek , szerintem
2009. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nincs valami tanulmány , vagy valami ilyesmi a VAlós tehát nem kitalált elképzelés hogy valóban igy lesz -e ?
2009. nov. 7. 20:48
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

Ha testileg nem is, agyilag biztosan.

Tanulmány? Biztos van. De egyszerű logikával levezetem neked:

Az evolúciónk jövőjét tekintve valószínűsíthetjük, hogy az agyunkat többet fogjuk használni - tehát ez fog fejlődni. Viszont ha egyre többet használjuk az agyunkat az azt jelenti hogy testünket kevésbé - kevesebbet mozgunk: nem fognak erősebb csontjaink kialakulni, nem lesz nagyobb izomerőnk, nem leszünk magasabbak... stb. Egyszerűen azért mert nem szükséges.

2009. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%
valami felvált valamit ahogy előttem is írták, ha lesz "jövő" akkor igen, sokkal intelligensebbek lesznek az emberek, mivel arra lesznek ráutalva, lásd:evolúció
2009. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%
Mivel megszűnt e szelekció, valószínűleg az emberi faj egyre degeneráltabb lesz. Már most látsztik, pl. mennyi rövidlátó él. Ők pár ezer évvel ezelőtt elpusztultak volna. Minden olyan egyed, aki a vadonban nem lett volna életképes és a civilizáció és az orvostudománynak köszönhetően él és utódokat hoz létre rontja az emberi faj genomját.
2009. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
34%

@ 21:04

Evolúciónak ehez mi köze van? Akkor lenne, ha az inteligens emberek több gyereket nevelnének, mint a kevésbé inteligensek.

2009. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%

@20:55

Mi ez a baromság? Darvinról hallotál már. Ennek semmi köze az evolúcióhoz, az nem így működik!

2009. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Hogy mi köze van az evolúciónak ehhez? Csak annyi, hogy az egész erről szól. Egy adott faj evolúcióját vizsgálva megfigyelhetjük, hogy bizonyos tulajdonságok a körülményekhez igazodva változnak az evolúció során. Ezt nevezik alkalmazkodásnak. Amelyik egyed legjobban tud alkalmazkodni a körülményekhez (pl: legjobban tud védekezni az időjárási hatások ellen, a legtöbb élelmet képes megszerezni vagy megteremteni magának) annak van a legnagyobb esélye a túlélésre. A faj szervezete pedig aszerint alkalmazkodik, hogy az a fajnak legjobb legyen. Esetünkben, ha az embert vizsgáljuk, az ember az agyának köszönheti hogy fel tud építeni házakat ami védi az őt érő hatásoktól, mezőgazdaságot hozott létre, gépeket, stb... ezért evolúciós szempontból akkor kerül még nagyobb előnybe, ha továbbra is az agya fejlődik. Ahogy eddig is, hisz nézzük csak meg az eddig megtalált ősemberek koponyáját: mind kisebbek mint miénk. Ez is azt mutatja hogy az agykapacitásunk minél inkább növekszik.
2009. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az embernél már nincs szelekció, ezért nincs evolúció sem. Mivel nem eszi meg az oroszlán a társadalmunk kevésbé intelligens tagjait, és nem nevelnek több gyereket az inteligensebbek, nincs olyan mechanizmus, ami fejlesztené az emberi faj inteligenciáját, vagy alkalmazkodóképességét.
2009. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%

Tévedsz. Te azt gondolod, hogy a szelekciótól függ az evolúció, és ezért nem is létezhet nélküle. Pedig nem így van. Az evolúció alakítja ki a szelekciót. Tehát az evolúció következménye, hogy van szelekció.

Így tehát az agyunk még mindig fejlődik, és aki úgymond okosabb, az jobb munkát talál, több pénzt keres, könnyebben megél...stb. Meg még csomó előnyben részesül. -> mesterséges szelekció



Abban viszont igazad van, hogy a szelekció az embernél már nem olyan mint az állatoknál, de azért még mindig van. Amiről te beszéltél, az a természetes szelekció, ez valóban megszűnt.

2009. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!