Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Teknősbékával (hatalmas,...

Teknősbékával (hatalmas, ember méretűvel) álmodtam másodszor pár héten belül, mit jelenthet? Van jelentősége? Köszi, akinek van valami ötlete!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nézegettem álmos könyvben is, de hátha valaki tud valami bővebbet. Eddig sosem álmodtam teknőssel, sok állattal álmodtam már, megjegyeztem volna. Első álmomban kihalászta egy férfi a vízből a teknőst és hatalmas halat is fogtunk és engedtünk vissza talán. Majd az eső, vihar elől, esernyő alatt etettem a teknőst. Jó érzés volt!

Másodszorra zavarosabb volt az álom, egy fura barlangból vagy átjáróból egy teknős nyújtott át 2 gyermeket (a kisebb lány volt), akiknek fura volt a szemük és féltem átvenni őket, de üldözte őket valaki, aztán még többen menekültek, felém futva, de ennyire emlékszem.



2014. ápr. 15. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A kínai mitológia szerint a teknős az ősi tudás, bölcsesség jelképe (mivel akár 200 évet is símán leél)

A hal (magyar babona, ősi mondás szerint is) a gyarapodás, szaporodás jelképe, nemcsak anyagilag, de a család létszámában is lehet (vagy éppen közelebbi rokonságot véve).


Próbáljuk meg ezek alapján összerakni: ha bölcsen, tisztességgel döntesz egy bizonyos helyzetben, lehet, hogy részben vagy akár egészben felelősséget vállalsz olyan emberek további sorsáért, akik eddig még nem tartoztak ennyire szorosan hozzád.


Persze, az is meglehet, hogy az egésznek semmi jelentése, jelentősége.

Az is meglehet, hogy jön valaki, aki teljesen más irányban fogja a jelentést értelmezni. Senki nem tudja valójában, az álmok jelentenek-e valamit.


Ezoterikusok szerint az álom nem más, minthogy lelkünk éjszaka egy másik életben él-létezik, és annak az életnek emlék-képei jönnek át álomképek formájába, és a két életünknek egymáshoz semmi köze!


Tessék választani! :)))

2014. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Tényleg az a legjobb, hogy ránk van bízva, hogy az álmainkat hogyan értelmezzük vagy értelmezzük-e egyáltalán! :)

Ez a teknős pont egy nagy döntéskor, nagy változáskor lépett be az álmomba és aszerint amit írtál talán nem véletlenül most álmodtam vele..

A legtöbb álmomnak látszólag semmi értelme, nem is foglalkozom velük, de van hogy a legbelsőbb érzéseim, vágyaim jelennek meg bennük, egyfajta önelemzés.

Van, hogy megérzek valamit ami aztán történni fog. Persze nem úgy ahogy álmodom és lehet, hogy nem velem, de vannak saját "jós" álmaim, amik figyelmeztetnek valamire. Sokat nem fejtettem még meg és nem mélyültem még el ebben a témában! :)

Ez számomra új, érdekes és elgondolkodtató, hogy lelkünk egy másik életben él és ez az álmainkban jelenik meg..

Szerintem, az csak jó, ha figyelünk magunkra és az álmainkra és ha kell elgondolkodunk kicsit rajta.

2014. ápr. 15. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Oké! Örülök, hogy nyitott vagy a különböző szemszögből való értelmezésre. Ha valóban most egy nagy, jelentős döntés előtt állsz, akkor meglehet, hogy a teknőc megjelenése arra figyelmeztet, hogy döntésed során légy körültekintő, megfontolt, járd körbe, vizsgáld meg alaposan a dolgot, mielőtt a végső döntést meghoznád. És valóban gondold végig azt is, hogy döntéseddel nemcsak a saját sorsod, hanem esetleg még másokét is hogyan alakítod, hogyan változtatod meg!
2014. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szánalmas kérdés :D
2014. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elemzést 3-as !!!
2014. ápr. 15. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!