Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok meg saját...

Miért álmodok meg saját kitalált világokat? Ezeknek az álmoknak van valami jelentése? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Felsorolom négy, nemrég álmodott. Szerintem elég érdekesek, bár tudom, hogy tele van logikai bukfenccel, de ezek csak álmok, és nem általam kitalált történetek.


1. Ebben a világban a jégkirály és a 9 jégherceg uralkodik. A jéghercegek furcsa, kékes színű fagyos bőrű "emberek". A szívük hideg, viszont nagyon eszesek és nagy a hatalomvágyuk, egymás ellen is ármánykodnak. Én az egyik szolgájuk vagyok, egy ember. Elküldenek egy csapattal együtt, hogy végleg kiírtsuk a pusztulófélben lévő alakváltó ember/óriásmadár "fajt". Ezek a lények váltani tudnak az ember és a madár formájuk között. Érdekesség róluk, hogy bármilyen éghajlaton megélnek, gyorsan alkalmazkodnak a viszonyokhoz, ekkor a tolluk színe is megváltozik. Én a küldetésem közben valamiért mindent megteszek, hogy megmentsem a fajt. Megmentem őket, egy idő után újra elküldenek a küldetésre, és ez így folytatódik hosszú időn keresztül a jégmezőktől a fagyos tundrákon át egészen a mediterrán vidékekig. Vége nem igazán volt, csak ismétlődött, mindig más helyszínre kellett elmennem.


2. A világon jégkorszag uralkodik. Gleccserek, jégmezők, barlangok. Barbár törzsek küzdenek a fennmaradásért és egymás ellen is. A népek mamut-szerű rakodó állatokon szállítják az ellátmányokat és a fegyvereket. Én egy harcos vagyok az egyik törzsből. Nem igazán tudok erről az álomról sokat mondani. Megismerek néhány barátot, és a törzsek közti harcokban veszünk részt. Néhányan elesnek, én fogságba kerülök, később megszökök. Rengeteg harc van benne, és nagyjából mindig ez történik.


3. Ebben a világban klasszikus lovagkirályságok vannak saját történelemmel. Azt fontos megemlíteni, hogy háborúznak és szövetséget kötnek egymással. Az egyik birodalom királyának a lovagja vagyok. Az elején kapok egy kis felvezetést a a kontinens földrajzi helyzetéről, királyságok történelméről, és a királyok családfáiról. (Hogy minek, azt nem tudom, már nem is emlékszek rá.) A királyom megbíz, hogy kísérjem el a fiát egy másik birodalom fővárosába, talán béketárgyalásra, azért a király ad mellém egy csapatot kíséretnek. A történet (utazás) bővelkedik harcokban (egy zsoldos csapat ellen), lovas üldözésekben, utazásokban gyönyörű tájakon, erdőkön és középkori falvakon át, néha van egy kis bujdosás is, ha túlerőben vannak. A herceg személyében egy nagyon érdekes embert ismerhettem meg, még ha rövid ideig is. Sajnos soha nem értünk el a fővárosba.


4. Talán ezek közül ez a legérdekesebb számomra. Halhatatlan vagyok, és egy birodalmat alapítok az elején. Végignézem, hogy hogyan fejlődik több ezer év alatt, mígnem egy (álombeli) barátom/szerelmem. Ez újra és újra lejátszódik annyi különbséggel, hogy más és máshogyan öl meg, például egyszer megmérgez valaki, egyszer hátba szúr másvalaki. Ezt nem igazán értettem, mivel nem valóságban is létező személyek tették. A birodalmam kiteljesedését sohasem láthattam.


Ennél sokkal több ilyen furcsa/érdekes, de eltérő álmom volt a hónapokban.

Lehet, hogy semmi jelentőségük nincs, csak a sok történelmi és fantasy regényeknek (meg a képzelőerőmnek) köszönhetem. :D


18/F


2014. máj. 17. 02:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A legvégén már meg is adtad a választ! :) Bár én tudnék ilyen jókat álmodni! :) Írjál belőlük regényt! Sose lehet tudni, mi lesz belőled, ha nagy leszel! Híres fantasy regényíró! Rajta! :)
2014. máj. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam hasonlókat álmodni és nem csak akkor, amikor alszom. Állandóan másfelé jár az eszem, sokan csúfoltak is már miatta.
2014. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első: Köszönöm a biztatást. :) Már többször gondolkodtam azon, hogy írok történeteket, csak eddig még nem tudtam rászánni magamat. Vannak ötleteim, persze még nincsenek teljesen kidolgozva, de valahol el kell kezdeni. :)
2014. máj. 17. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet hülyének hangozhatok, de én ha nagyon tompán lefáradok akkor komplett történetek álmodok meg külön világgal és fordulatokkal meg karakterekkel. Vannak benne olyan fordulatok amiken teljesen meglepődök még akkor is mikor visszaemlékszem rájuk ébren, pedig teljesen logikusak csak váratlanok. Általában leírom őket miután felébredtem, majd a kis hibákat kijavítom. Semmiben nem vagyok tehetséges, de ez számomra olyan mint egy áldás :D már nyertem így versenyt is hogy egy ilyet küldtem be történetként, és nagyon díjazták az alapötletet. Sokszor felriadok, de olyan szerencsés vagyok hogyha gyorsan visszaalszok akkor folytatódik :)

Hasonló lehet neked is.

2014. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 piriiiiii ***** válasza:

Mindenki arról álmodik, ami őt foglalkoztatja. Legyen az megtörtént, ébren elképzelt vagy olvasott dolog. Nyilván, mert fiú vagy, érdekelnek Téged ezek a dolgok (lovagkirályság, csaták, hadvezérek, stb.). De ez tök jó. :)

Nem hiszem, hogy volna jelentőségük, bár azért vannak fontos jelek az álmokban is, amikre érdemes odafigyelni.

2014. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, egy fontos jelre felfigyeltem: utalhat arra is, hogy az életedben túl sok jelentőséget tulajdonítasz a céljaid elérésére, és túl keveset szánsz a szeretetre.

Egyébként valóban igaz, hogy tehetséges forgatókönyvíró lennél, vagy akár regényíró is, ha sok a türelmed és jó a memóriád is az mellett, hogy szereted leírni a gondolataidat.

Sok sikert!

2014. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mikor olvastam még nem láttam a végét. Arra gondoltam, hogy nagyon sok fantasy filmet nézel vagy nagyon sok könyvet olvasol. Viszont a második történetnél már biztos voltam benne, hogy olvasol, gyönyörű a szóhasználat (látszik mekkora a szókincsed). Arra gondoltam, hogy leírom neked a könyv írás ötletét de #1 már...
2015. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

... megelőzött :) Ha elhatározod magad, és tényleg írni fogsz, akkor szerintem ne írj olyan hosszú könyveket. Egyes ebereknek (mint tesómnak) nem tetszenek a hosszú könyvek de szeretik a fantasyt. Ha csak száz oldalasak lennének és mondjuk csak egy kisebb bepillantást nyernénk a történetbe, de az nagyon ötletes lenne, akkor szerintem sikeres író lennél. Ez persze nem zárja ki a regények írását.


13/F remélem nem ítéltek el a korom miatt

2015. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért álmodsz ennyi baromságot, mert egész nap döglesz..
2016. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!