Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis vagy lucid...

Ziona kérdése:

Alvásparalízis vagy lucid álmok lehettek? Hasonló történt valakivel esetleg? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon sokat tűnődtem azon ez vajon mi lehetett.

Egészen kicsi koromban, olyan 3-4 éves lehettem, mikor tudatosan lefeküdtem, tényleg csak az kellett, hogy lefeküdjek és becsukjam a szemem 2-3mp elteltével még mindig észleltem a külvilágot, de mozdulni nem tudtam sem a szemem kinyitni és mindig valami szürreálisat álmodtam és ez volt, hogy nagyon jó érzés volt de többségében nagyon megilyedtem és kiabálni próbáltam, de hang nem jött ki a torkomon.

Tudtam, hogyha most csak hanyattfekszek és becsukom a szemem, de nem aludni megyek ez fog történni. Mégis csináltam..



2014. szept. 14. 14:22
 1/5 Lionkind ***** válasza:

Kicsit kusza ez a rész :

"szürreálisat álmodtam és ez volt, hogy nagyon jó érzés volt de többségében nagyon megilyedtem"


de ettől függetlenül szerintem alvásparalízis volt. Sokat olvastam a témában, de még nem tapasztaltam.

2014. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, velem szokott hasonló történni. Éber tudatomnál vagyok, érzékelem és tudatában vagyok a valódi világnak (már amennyire behunyt szemmel érzékelni lehet), ugyanakkor érzékelek valami mást is. Sokszor előfordult már velem és valamennyire megtanultam fixálni az állapotot mert kíváncsi vagyok rá. Volt, hogy ebben az állapotban valami rádiót hallgattam. Próbáltam figyelni, hogy kitaláljam milyen adó lehet, de nem sikerült azonosítani. Egyedül voltam a lakásban és semmi nem volt bekapcsolva. Családi házban lakom, tehát a szomszéd sem lehetett. Volt, hogy valakik beszélgetését hallottam, ekkor is egyedül voltam a házban.

Volt olyan is, hogy álomból ébresztenek fel. Volt, hogy valaki a nevemen szólított és arra ébredtem. Szintén egyedül voltam a lakásban. A legkülönösebb az volt, amikor egy dudálásra ébredtem. Nem autónak a dudájára, hanem ahhoz hasonlóra mint amikor a gyár műszakváltáskor dudált régen, de mégsem ugyanolyan csak hasonló. Felébredtem, szétnéztem egyedül vagyok nincs semmi különös lehet tovább aludni, hát vissza aludtam mert reggel volt és még volt időm. Alig, hogy elaludtam ugyanarra a dudálásra ébredtem megint, semmi gond, megint visszaaludtam. Alig, hogy elaludtam újra ugyanarra a dudálásra ébredtem. Utána már felkeltem, mert addigra teljesen kiment az álom a szememből.

Szerintem ilyenkor áthallok másik dimenzióba, vagy párhuzamos világba, vagy ki tudja mibe, de az biztos, hogy bár a fizikai fülemmel hallom, nem fizikai dolgot hallok.

Én is tájékozódtam a témában, és az, hogy ekkor nem tudsz megmozdulni az valószínűleg tényleg alvásparalízis, de a többi érzékelés nem magyarázható álommal vagy hallucinációval. Tudom, hogy mikor álmodom, és mikor nem, hallucinálni meg mitől hallucinálnék.

Megtanultam a mozdulatlanságból is kijönni mert nagyon zavart, hogy nem tudok megmozdulni.

Fókuszálj egyetlen ujjadra és minden erődet bevetve mozdítsd meg. Ha egyetlen ujjadat csak egy kicsit is sikerül megmozdítani akkor onnan végigterjedve 2 másodperc alatt ki tudsz jönni ebből az állapotból.

2014. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia.

Nos igen, 1 ével ezelött ez nállam sűrű volt hogy alig hogy lefeküdtem hajnali 2-3 óra fele, és volt amikor jót álmodtam (+18 és valóságosan, úgyan annyi volt az idő valójában is a digitális órán), de volt amikor rosszat álmodtam, ez a te esetedhez hasonló volt, csak ott olyan volt hogy lefeküdtem, alig hogy el aludtam, pár perc múlva el aludtam, legalábbis gondolom hogy aludtam, és ránéztem az órára annyi volt az idő mint amikor lefeküdtem csak 2-3 percel később volt... De a lényeg amit ki akarok hozni egy ilyen szürke alak ált az ágyam mellet ami csak úgy néz, később viszont mint ha megtámadott volna mint a démonok szokták és hiába ordíbáltam nem kaptam se levegőt, éreztem hogy fulldoklom, és hang se jött ki a torkomon... Az ágy amin alszok azzal mamámmal együtt alszok rajta (4 személyes ágy), és próbáltam neki szólni, de hiába ordítottam semmi hang nem jött ki a torkomon... Utánna fel ébredtem és úgyan annyi volt az órán az idő mint az álmomba, de akkor már ha szóltam mamámnak akkor reagált rá...

Szóval erre én is keresem a választ hogy mi a fene lehet ez... Olyan 3-4 éve ismétlödik ez elég sűrűn, és van amikor egymás utánn 2 nap is megismétlődik, de van amikor csak hetek vagy hónapok múlva ismétlődik...

Amugy igazából nállam is ez akkor történik ha hanyatt fekszek és a kezeim levannak mellém rakva mint általába ahogy a koporsóba szoktak feküdni... De érdekes hogy ilyenkor a fentebb emlitett másik változata is elő szokott jönni, bár az inkább akkor szokott elő jönni mikor hason fekve alszok el és a kezeim a párna alá van rakva...

Amugy nem biztos, de szerintem ez a félelem jele... Bár nem értek hozzá, mert csak egy 18 éves srác vagyok, de gondolom én hogy köze van a félelemhez :/

2014. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én viszont nem hallottam, hanem képek formájában láttam, nem tartott sokáig sosem és egy idő után elhagytam ezt a szokásom..

Tudom, hogy kusza, de csak ennyire és így emlékszem, hisz nagyon pici voltam. Volt, hogy irányítani is tudtam, pl.: elterveztem, hogy ha kacsintok átkerülök más álomba és úgy is lett..

Az utolsó ilyen álmom az volt, hogy egy macska, mint nyan cat (akkor még nem is létezett ilyen) repült az égen és mosolygott rám, aztán hirtelen az egész valami horrorusztikus fordulatott vett én meg sikoltottam, anyukám akkor ott állt felettem, de nem vette észre, hogy valami baj van, mert csak lefeküdtem, becsuktam a szemem és pontosan tudtam, hogy ez fog történni, valahogy tudatosan csináltam, talán az izgalomért, mert ilyenkor, miután vége volt és tudtam mozogni meg ki tudtam nyitni a szemem (mert valaki felkeltett, anélkül nem ment) ezerrel vert a szivem..tényleg jó lenne ha valaki megtudná mondani mi ez, mert mindenki csak a vállát vonogatja. :s

2014. okt. 24. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez biztos hogy alvásparalízis nekem is volt aszt ajánlom ha megint van ien lazulj el és lépj ki a testedből így az egész lidércnyomás(mert hogy innen ered ez a szavunk) átmegy egy csodálatos utazásba ahol bármit megtehetsz de ezt nem részletezném
2014. nov. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!