Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szívesebben álmodom, mint...

Szívesebben álmodom, mint hogy ébren legyek. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Lehet nem ebbe a kategóriába kellene ezt megosztanom, de bízom benne, hogy értelmesebb egyének olvassák ezeket a kérdéseket és komolyan veszik a kérdésemet. Az a helyzet, hogy alapvetően nehezen alszom el éjszaka. Nemhogy nehezen, de nem is tudok elaludni olyan hajnali 1, 2 óráig. Ezután lehet, hogy el tudnék aludni, de valamiért nem akarok. Pörgök ezerrel, úgy érzem "meg tudnám váltani a világot", plusz sajnálom az időt, mert tudom, hogy másnap sokáig fogok aludni. Szóval hajnali, vagy is inkább reggel 5 és 6 körül sikerül nyugovóra térnem, mert addigra már tényleg hulla fáradt leszek. Ezután kb. délután 4, 5ig képes vagyok aludni (még 6, 7ig is néha, ha a körülöttem lévő emberek engedik). Olyan délután 1 körül már érzem egyébként, hogy kipihentem magam nagyjából, de nappal olyan élénk és kellemes álmaim vannak, hogy egyszerűen nem akarok felkelni, csak aludni és aludni és aludni. Akárhányszor felkelek vagy felébresztenek, mindig vissza tudok aludni és folytatni az álmaimat, vagy éppenséggel én magam tudom kitalálni őket. Egyébként, ha nappal alszom 10ből 9 esetben tudom, hogy álmodok és irányítom őket. Nagyon csodálatos, hogy bármire képes vagyok, fizikai törvények nem okoznak akadályt. Ha valami folytán mégis éjszaka sikerül aludnom, általában nem emlékszem az álmaimra és nem ilyen élénkek, mint nappal, és nem is tudom, hogy álmodok. Namindegy. A lényeg, hogy mivel ilyen sokat alszom, éjszaka megint tele vagyok energiával. Ördögi kör.


Érzem, hogy tanácsként írni fogja valaki, hogy fárasszam le magam, hogy tudjak aludni. Nem megy. Mert hiába vagyok kellemesen fáradt, nem akarok aludni este, és képes vagyok fáradtan is legalább hajnali 4ig fent lenni. Csak akkor bírok akaratomtól függetlenül elaludni, ha tényleg annyira hulla fáradt vagyok, hogy a szememet sem bírom nyitva tartani...


Egyébként esti okj-s képzésen vagyok, ami azt jelenti, hogy csütörtök, péntek délután van suli és szombaton reggel 8kor. Ami azt eredményezi, hogy a szombaton kívül egyik nap sem kell korán kelnem. És ha nem muszáj felkelni, egyszerűen nem megy. Változtatni akarok ezen, de közben meg mégsem, mert jól érzem magam így. Viszont azt tudom, hogy így nem jutok előre az életemmel, mert nekem ezt a hét elejét hasznosan kéne eltöltenem és éjszaka nem tudom ugyanazt elérni, mint nappal, mert mindenki alszik, stb.


Köszönöm, hogy elolvastátok és nem is tudom mit várok.. tanácsokat vagy reakciókat. Szidásokat, dorgálásokat nem szeretnék kapni, mert azt megkapom a családomtól, barátaimtól, meg saját magamtól. Köszönöm. :) N/20



2014. dec. 2. 17:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy ha valamilyen oknál fogva sikerül elaludnom időben (mondjuk este 11körül), ugyanúgy képes vagyok másnap délután 2, 3ig aludni, mert jól esik.
2014. dec. 2. 17:54
 2/11 anonim ***** válasza:
Még sose találkoztam ilyennel.Szerintem nagyon igazad van mert ha így folytatod nem sok mindent fogsz elérni.Valami oka csak van hogy ilyen sokat alszol.Ez mióta megy így nálad? Mert este kell aludnod nem nappal.Még ha jól is esik mindenkivel elő fordul persze hogy délután elalszik mert fáradt.De te azért alszol mert jól esik meg az álmaid...stb. Igazából nem tudom hogy mit vársz.Hogy hogyan tudnánk segíteni.Ezt neked kell megoldanod próbáld ki hogy este lefekszel és reggel felkelsz de nem alszol el napközbe.Hanem csak este biztos hogy tudnál aludni az éjjel.Mondanám a nyugtató teákat az elalváshoz. De nem tudom hogy mennyire segítene ez neked.Rajtad múlik csak te tudsz ezen változtatni.Ha meg akarod de még se akkor nem akarod eléggé.
2014. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, olyan mint az alvás-ébrenlét ciklus zavar.

Láttam egy olyan kezelési technikát, hogy a paciens elaludt amikor akart, de reggel korán felébresztették, és egy nagy erős fényt adó eszközzel az arcába világítottak kb. 10 percig. Ezt addig ismételték, még magától beállt arra, hogy este 9 körül magától el tudjon aludni. Nem elég csak felkelni, az arcba világítás fontos. Közelről.


Az álmodási szokásaidról és mivoltáról majd valaki más felvilágosít.


Egyébként én is jobban szeretem az álmot mint az ébrenlétet.

2014. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bár tudnám én is irányítani az álmaimat, akkor nem kéne ebbe a $z4r életbe lennem naphosszat....
2014. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
annyira irigyellek. Tudod hány ember vágyik erre a képeségre a Földön(köztük én is:) ) hogy tudja tudatosan irányítani az álmait és az történjen vele amit akar. Annyira jó lenne ha én is tudnék ilyet. Meg tudod tanítani? hogy kell? Nekem max. az megy hogy tudom hogy álmodok, de irányítani sohasem tudtam.
2014. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, már nagyon erősen gondolkodom rajta, hogy el kell mennem valamilyen alvásvizsgálatszerűségre, csak olyan nehezen jön össze. Főleg azért, mert egyébként meg élvezem ezt az egészet, mert félek, hogy ha visszaállna az alvásom rendesen, akkor nem ilyen álmokban lenne részem... És higgyétek el, fantasztikus világ tud lenni az álom. Az tetszik benne a legjobban, hogy nemcsak az élvezet miatt jó, hanem azért is, mert rengeteg problémám az álmaimban megjelenik és megoldást találok rá vagy éppenséggel feldolgozom a hozzátartozó stresszt és felkelve már vagy nem probléma vagy még mindig az, de nem okoz aggódást. Szóval nekem valami egyensúlyt kéne találni, mert se az életről, de se az álmokról nem szeretnék lemondani, mert tuti, hogy az álom fontosabb, mint amennyire foglalkozunk vele manapság.
2014. dec. 2. 20:05
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt a tudatos álmodást pedig nem igazán tudatosan tanultam meg. Kiskoromban (10 év körül) elég sok rossz álmom volt és féltem este elaludni. A bátyámmal erről beszélgettünk, mire ő azt mondta, hogy ő azért szeret álmodni, mert akkor azt csinál, amit akar. Erre nem sokkal később az egyik álmomban valahogyan eszembe jutott, hogy mit mondott a testvérem, és ezt a felismerést követően minden úgy volt, ahogyan én akartam. Amit mondtam úgy történt. Akkor még elég ritkák voltak a tudatos álmaim, de azóta egyre gyakoribbak (mondom most 10ből 9 arány). Ráadásul fel is tudom ébreszteni magam, ha akarom. Bár ez még nincs tökéletesítve, mert bármilyen taktikám van, egy ideig sikerül felébrednem mindig, viszont egy idő után becsap az agyam és nem ébredek fel, hanem csak azt álmodom, hogy felébredek... elég para néha :D szóval mindig új módszer kell rá. Egyébként ha rázoomolsz a tenyeredre, közelről nézed egy darabig, akkor felébredsz. Ez a legtöbb embernél beválik. :)
2014. dec. 2. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Max.majd olyat állást keresel, ahol éjszaka kell dolgozni.Így egyben lesz a hasznos a kellemessel.Bár ilyen ember szerintem elég kevés van.Általában éjszaka szeret és tud a legtöbb aludni, mert akkor már csend van, sötét nincs akkora mászkálás.Persze nappal is jóleshet szunyókálni, de sajnos nagyobb esélye hogy felzavarnak, és az elég idegesítő.
2014. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen ezt a tenyereset hallottam, de sose találtam meg álmomba. Ami nálam gond hogy nekem az álmaim tulajdonképp filmek, amiket kívülről látok. Mint a moziba.Ritkán van hogy aktívan benne vagyok. És hát így nehéz megtalálni a tenyerem.
2014. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
velem is ez van de szerintem ez depresszió nem vagy megelégedve az életeddel unalmasnak találod stb.. és az álmaidban éled ki magad mert ott bármit megtehetsz.
2014. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!