Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mozdulatlanság és sötét alak?

Mozdulatlanság és sötét alak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már többször álmodtam, hogy az saját ágyamban fekszem és nem bírok mozdulni és beszélni, teljesen bénultnak érzem magam, mintha az energiám csökkenne és a bal oldalamon az ágy szélén van egy sötét alak (nem mindig emberi, sokszor inkább elmosódott nagyobb sötét folt). Ilyenkor nyöszörgök a férjem ébreszt fel és amikor kinyitom a szemem akkor látom eloszlani a sötét alakot. Valaki tudna egy kis magyarázatot erre? Van még valakinek rajtam kívül ilyen rémálma?

2015. máj. 6. 08:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Közben találtam ilyen kérdést, szóval tárgytalan. :)
2015. máj. 6. 08:17
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Alvás paralízis.


Tudatilag felébredtél, de tested még az alvási fázisban van, ezért amit látsz félig a valóság a szemed miatt és félig az álom-hallucináció. Tested még bénult, mivel az agyad így blokkolja, hogy alvás közben rugdalózz, meg mászkálj.


Elég gyakori ilyenkor a sötét alak, a nyomasztó érzés és a "valaki a mellkasomon áll" féle tapasztalatok. Ez azért van, mert alvás közben kisebb a levegő igény, te pedig stresszes helyzetben próbálsz hirtelen levegőt venni. Ekkor az agyad kitalál valamit, hogy miért is nem sikerül.


Egyszerűen csak meg kell nyugodni és normálisan lélegezni, nem szokott 1-2 percnél tovább tartani az állapot.

2015. máj. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, alvásparalízis. Nálam azt vált be,hogy minden erővel arra koncentráltam,hogy megmozdítsam a kisujjamat,amikor az sikerült,akkor már reagált az egész testem.
2015. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Na persze, alvásparalízis! Ez hülyeség! A történet és az esemény valós, nem alvásparalízis!
2015. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én is vele álmodtam múlt csütörtökön, ha veled is ez történt nem lehet véletlen. Én félek! Jön utánam meg fog öldösni :(
2015. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez eléggé bonyulult.

Lehet alvás paralízis, lehet más dolog is..(nem részletezném)

Nálam több mint egy hete visszatérő álom, hogy felém egy szárnyas lény, olyan mint egy angyal, szárnyai sötétek,szemei sárgák, és vannak karmai, nem túl nagy de rémisztő.

Van mikor tudatosan megkérdeztem álmomban hogy mit szeretne erre valami nem emberi eredetű nyelven elkezdett beszélni.

És utána elragadt..

Na ez igazi rémálom.

2015. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!