Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis közben miért...

Alvásparalízis közben miért látunk ijesztő dolgokat?

Figyelt kérdés
Csupán azért, mert félünk (mert nem tudunk megmozdulni) vagy van más oka is?

2015. júl. 14. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Ha érdekel miért van jelen az alvásparalízis jelensége, akkor írj privátot. Van 1-2 illető akivel ezt már kifiléztem és tudok rá sok-sok magyarázatot adni. (Nem.. nem a képzeleted játszik veled és nem.. nem fizikai okai vannak.)
2015. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Az elsőnek szóló tipikus példája azoknak akiket messzire el kell kerülni. A tudományt félresöprő ostoba és titkolózó nyilatkozatából kitűnik, hogy annyira eszement ötletei lehetnek hogy még az ezotéria kategóriába se meri leírni azokat. Hahaha!


Azt sajnos nem tudom hogy miért hallucinál az ember az alvásparalízistől, de gondolom mivel egyfajta ébredési zavar, talán köze van az álmodás állapotához amit befolyásol a kiszolgáltatottság érzése. Egyébként annyi mindentől hallucinálhat az ember: skizofrénia, drogok, alkohol stb., miért pont ez olyan fontos? :)

2015. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 t_GaRami_a ***** válasza:
90%
Azért hallucinálsz és azért nem tudsz mozogni mert gyakorlatilag alszol, de félig ébren vagy, ezért olyan ijesztő abban az állapotban.
2015. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt egész jól leírják:

[link]


Az alvásparalízis elég érdekes jelenség. Tudni kell, hogy a szervezet miközben alszol olyan anyagokat termel, amik blokkolják a mozgást. Ennek oka elég egyszerű: különben ha futsz az álmodban a valóságban is futnál, ez pedig nem lenne senkinek sem jó; így gyakorlatilag a szervezet az izommozgás lebénításával véd meg téged attól, hogy alvás közben csúnyán összetörd magad.

Csakhogy van, hogy az ébredés nem tökéletes. Ez azt jelenti, hogy bár már ébren vagy, de a szervezeted továbbra is blokkolja az izommozgást még pár percig. Normális esetben ilyen nem történik, ez alvási rendellenesség. Ehhez jönnek hozzá a hallucinációk. Ezek azért történnek, mivel az ébredés nem tökéletes, a szervezet továbbra is álomképeket generál, de ezeket összemossa a valóság elemeivel (mivel annyira már éber vagy, hogy ismét információt szerezz a valóságról - magyarul: lásd azt a környezetet, ami körülötted van). Az agy ebbe a környezetbe hallucinálja bele a különféle ijesztő dolgokat. Ez párosul azzal, hogy nem tudsz mozogni a bénultság miatt, ezért kifejezetten ijesztő élmény.

Hogy pontosan miket hallucinálunk az az adott kortól függ. Vagyis attól, hogy a társadalomban mitől félnek leginkább az emberek. Ezek régen démonok, angyalok és különféle lények voltak, ma leginkább idegenek, a modern ember ettől fél legjobban. Vagyis úgy látszik, ez egy társadalmilag kapott dolog, hogy mit látunk.

Oké, de miért kell, hogy ijesztő legyen? Ez egy nagyon jó kérdés, de szerintem a szervezet nem megfelelő működésével van összefüggésben. Vagyis azzal, hogy maga az ébredés nem tökéletes, és még félig álomban vagyunk, ráadásul az izommozgás is blokkolva van. A rémálmok egyik legfőbb tulajdonsága, hogy az ember felébred rá. Mindenkinek volt már rémálma szerintem, és azt is mindenki tudja, hogy álmában nem tud meghalni, mert előtte felébred. Véleményem szerint azért látunk ijesztő dolgokat alvásparalízises állapotban, mert a szervezetünk azt szeretné, ha felébrednénk, és ennek legegyszerűbb módja, ha rémálmok képeit generálja elénk.

Ehhez még érdekesség lehet, hogy ha például én felhúzok egy ébresztőt, a csörgés mindig először álmomban jelenik meg, és csak utána ébredek fel rá. A szervezet igazából alvás közben is valamilyen szinten érzékeli a külvilágot, különben nem tudnánk felkelni akkor, ha például baj van.

2015. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Missi_Key ***** válasza:
13%
utolsó, csak egy dologba kötnék bele: én már haltam meg álmomban..nem is egyszer..
2015. júl. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: kis kiegészítés ehhez:


>Véleményem szerint azért látunk ijesztő dolgokat alvásparalízises állapotban, mert a szervezetünk azt szeretné, ha felébrednénk, és ennek legegyszerűbb módja, ha rémálmok képeit generálja elénk.


Én azt olvastam, hogy az agy a tehetetlenség érzete miatt hiperéber állapotba kerül, és emiatt torzulnak ijesztővé a környezeti ingerek. Ez azért "hasznos", mert cselekvésre, menekülésre késztet egy potenciálisan veszélyes helyzetben, ami jelen esetben a magatehetetlenség. Úgy is lehet fogalmazni, hogy az agy "minden elől" menekülni akar, mert ha felesleges is a menekülés, nő a túlélés esélye ahhoz képest, aki nem ijed meg és nem menekül el egy potenciális veszély elől.

2015. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 30-50%-a él legalább egyszer él át alvásparalízist élete során. Alvás közben az izmok "megbénulnak" ez azért van, hogy ne hánykolódjunk az ágyban. Alvásparalízis során az agyunk előbb ébred fel mint a testünk. Ezért nem tudunk mozogni vagy beszélni. Ilyenkor még előttünk vannak az álmunk képei ezért látunk furcsa dolgokat közben. Alvásparalízist átélt emberek olyan élményekről számolnak be, hogy szívrohamuk volt, elvitték az Ufók stb.
2015. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

a 4-es válaszoló okfejtése fantasztikus és megnyugtató!


előttem szóló, gondolom akik azt élték át, hogy elrabolták őket az UFOk azért ufo hívők is voltak, tehát nem teljesen racionális emberek.

2017. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!