Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Minden megváltozott, mindenkit...

Minden megváltozott, mindenkit elveszítettem és erre egy álom jelzett hogy meg fog történni? (Valamint még egy álom amit fejteni kellene. ) (15F)

Figyelt kérdés

amit mellékesen fejteni kéne: Még nagyon régen álmodtam ezt.

Egy lapos kövön állok, minden sötét és ködös, nem tudok mozogni, nem látok senkit és semmit. és egyszercsak egy szempárt látok meg és egy árnyékot aki néz rám és megkerül. én meg próbálom nyitni a szememet ahogy csak tudom de nem megy. ez egy tudatos álom lett volna? mert azt hittem hogy csak egy álom és próbáltam is felkelni de nem sikerült és mindent éreztem, de valahogy másképp..


ami álom "figyelmeztetett" hogy az életem elb.szódik:


még annó iskola kezdete előtt álmodtam egy olyat, hogy egy kórházban vagyok, és egy (ránézésre) tini lány épp szül. amikor a gyerek megszületik a doki ide adja és azt mondja hogy "Gratulálok!". a baba ragyog, de takarja magát. nagyon hosszú kezei voltak. én pedig magamhoz öleltem őt. attól az álomtól kezdve egészen máig, szó szerint MINDEN megváltozott... mi változott?


- ballagtunk, új iskola.

- a ballagás miatt a barátok már konkrétan nincsenek, mert mindenki leszar mindenkit (szó szerint).

- apám egy piás [..], aki kijelentette, hogy amint 18 leszek takarodhatok a háztól, az sem érdekli ha meghalok.

- testvérem (lány) egyre jobban veszi fel apám stílusát.

- a stressz miatt brutálisan sokat voltam beteg (hányás,hasmenés,fejfájás,mellkasi fájdalom stb), ebből kiindulva sokat hiányoztam az iskolából, ezért a 90% elnyom, nem foglalkozik velem. (próbáltam velük barátkozni de le sem szärtak.)

- a barátnőmmel szétmentünk mert már nem engem szeretett hanem valaki mást.

- megtudtam, hogy a többi rokonomnak is annyira számítok, mint apámnak (kivétel: anyám).

- a legjobb haverommal egyre többet veszekszünk, és tegnap este is volt egy hasonló dolog, és valószínű hogy többet már nem fogunk beszélni, mert neki nem számít a barátságunk.

- anyagilag is a padlóra kerültünk.

- nem tudok elmenni sehova, ahol kikapcsolhatnék kicsit.

- amikor apám megtudta hogy öngyilkos akarok lenni, és már próbálkoztam is vele, csak annyit mondott erre, hogy "Azért mert netfüggő vagy!".

...

Jelenleg úgy állok, hogy mindenkit elveszítettem ÚGY, hogy próbálkoztam rendbe hozni a dolgokat.. sokszor olyan választ v ilyesmit adtam ami nem nekem volt jó, hanem másnak. és én h* mindig mások problémáját vettem magam elé.. hónapok óta fáj a szívem. de valami elképesztően. vizsgálatra nem tudunk menni mert nincs rá se idő, se pénz. pszichológus szintúgy, ennél viszont már az idő az ami bevág. ... ez az álom komolyan figyelmeztetni akart? de miért? és hogyan tudtam volna reagálni rá hogy pl ellene tegyek vagy ilyesmi?... az álmot követően 3 lány jelölt be véletlenszerűen facebookon. naponta 1. és ebben a sorrendben szakadt meg velük a kapcsolatom is. aztán jött egy negyedik. Barátnőm. azaz már egy jó ideje csak exem. majd szépen elveszítettem mindenkit akit lehetett. nem értem hogy mi van... én próbálkoztam.. nagyon is sokat.... mégis én kapom a pofonokat. mit tudnék ez ellen tenni könyörgöm?? az életem romokban! akárhogy nézem, hiába vagyok 15, az életem romokban! és még csak azt sem lehet mondani hogy "biztos megvan mindened", mert nem, mocskosul nem! és soha nem is volt. könyörgöm egy tanácsot vagy... vagy bármit... én ezt már tényleg nem bírom elviselni. nagyon fáj a szívem hónapok óta a stressz miatt.. és nem tudok mit tenni ellene. mindenkit elveszítettem és... áhh.. ezt már leírtam fent. valaki valami ötletet vagy.. bármit.. légyszives.


2015. dec. 7. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad a helyzeted, nem csodálkozom, hogy az álomfejtésben keresed a választ. Én mégis óva intenélek: ne tedd, mert tévútra vezethet. Az álmok abban tudnak segíteni, hogy a saját elnyomott félelmeidet, vágyaidat, szorongásaidat megismerd, és ezeken tudj változtatni, és ezek a változások segíthetnek az életben. Sokan félreértik az álmokat, nem szabad direkt módon értelmezni őket.
2015. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amikor álmodok, akkor olyat, ami valszeg megtörténik, vagy csak egy vágyálom. kivételes dolgokat (hülyeségeket pl sárkányon lovaglós mit tudom én miket) nem álmodtam még soha. de ez már nekem túl sok.
2015. dec. 7. 15:11
 3/8 Fish1 ***** válasza:

Nem látok összefüggést az álom és a történtek közt. Más irányból közelítem meg.

Ha ballagás után a "barátok" eltűntek, akkor ők nem voltak igazi barátok, csak egy körbe jártatok.

Édesapád a piával a lelki gondjait nyomja el, nyilván az életében sok dologgal nem elégedett. Az nem biztos, hogy komolyan is gondolja ezt, hogy menj el a háztól, de ha mégis, akkor megszabadulsz attól, ahogy viselkedik veled, gondolom lelkileg lehúz.

Azt jól látod, hogy a stressz betegít meg, viszont nem a hiányzások miatt nem foglalkoznak veled, hanem szerintem azért, mert látják, hogy az otthoni dolgaid meg amik még kiváltják a stresszt, mennyire rád nyomják a bélyegüket, vagyis negatívan viselkedsz. Ha elnyomnak, az azt jelenti, hogy gyengének látnak, mivel az erősekbe nem fognak belekötni, mert ott úgyis elbuknának.

Az, hogy a barátnőd miért hagyott el, nem tudom, de gondolom ebben is benne lehetnek a negatív dolgok, amik körülvesznek.

A többi rokonod szerinted miért vélekedik ugyanúgy rólad, mint édesapád? Mi miatt vannak rossz véleménnyel rólad? Érdemes lenne boncolgatni a témát, mert a közös pontokból kiderülhet az ok, és a megoldás.

A haveroddal min veszekedtek?

A kikapcsolódáshoz szerintem nem feltétlen kell pénz, pl. az is nyugtató és feltöltő hatású, ha sétálsz egyet a természetben.

Az öngyilkosság gondolata szerintem nem a netfüggőségből származik. A netfüggőség származik abból, hogy stresszelsz, ezt nem vezeted le sehogyan, így a függőséggel igyekszel eltakarni azt. Már ha tényleg függő vagy, és ezt nem csak indulatában mondta.


Ami a megoldást illeti, az nem fog jóra vezetni, ha olyan válaszokat adsz, ami másnak jó, de neked nem, mert ezt megfelelésből teszed, hogy hátha akkor szeretni fognak egy kicsit. De ezzel pont az ellenkezőjét fogod elérni. Légy önmagad, azt tedd, ami neked a legjobb. Persze ez alatt nem az önzőséget értem. Mindig a saját problémád legyen az első, vagyis annak a megoldása. A probléma nem probléma, hanem egy megoldandó feladat, ami előrébb fog vinni téged a fejlődésben.


Nem egészen értem, hogy vizsgálatra miért nem tudsz elmenni. Tudtommal az orvosi ellátásnak van ingyenes verziója, amit az OEP fedez. A pszichológust nem tudom. Iskolapszichológus nincsen?


A megoldás az, hogy pozitívan kezdj el gondolkodni és hozzáállni a dolgokhoz. Ameddig negatív vagy, addig el fogod taszítani magadtól az embereket. Elkezdeni nehéz, folytatni annál könnyebb.

Ha van kérdésed, írd.

2015. dec. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Az, hogy a barátnőd miért hagyott el, nem tudom, de gondolom ebben is benne lehetnek a negatív dolgok, amik körülvesznek."

igen. idézném őt: "Folyton csak panaszkodtál, a legtöbbször rossz kedved volt. Elb sztad az életem azon részét amit együtt voltam veled! Bánom hogy megismertelek!"


"A többi rokonod szerinted miért vélekedik ugyanúgy rólad, mint édesapád? Mi miatt vannak rossz véleménnyel rólad? " nem tudom.. Nagybáttyámnak hetek óta írogatok, meg is nézi mindig, de nem válaszol.. le sem sz*r, mondhatnám úgy is..


"A haveroddal min veszekedtek? "

Van egy csaj akivel egy jó ideig együtt voltak, amikor megismertem őt, akörül szakítottak mert a csaj visszament a régi pasijához. azóta ez volt, ezen "hisztizett" mondhatni. Tegnap előtt este ráírtam a csajra, hogy kérdezzek tőle pár dolgot. Beszéltem közben "haverommal", és ő meg annyira bízott bennem, hogy: megkért, hogy amikor válaszol a csaj, írjak neki, hogy válaszolt. mondtam, hogy oké. fél órával később: "Mostmár biztos hogy írt neked". mondom nem. erre ő? "Bizonyítékot.. :)" lefényképeztem a beszélgetést. erre ír nekem egy olyat, hogy "Idővel együtt.." én meg mondom neki, hogy "Kössz a bizalmat te segg**fej :D" ... (aznap már másodjára vágott így pofán nagyjából.) aztán elkezdtünk "veszekedni", ami abból állt, hogy én úgymond ráolvastam hogy ő mégis milyen, aztán írta hogy "Tudod mit? bekaphatod.", meg hogy írtam neki hogy "Ma már egyszer megbántottál a "

- Mit csinálsz?

- semmit. nincs kedvem semmihez.

- ahhoz se hogy beszéljünk?

- ja." dologgal, de le sem sz rtad. javíts ki ha tévedek!

és csak annyit válaszolt rá, hogy "Úgy van ☺" ... aztán még "veszekedtünk" egy darabig, míg végül oda jutottunk, hogy többet nem fogunk beszélni (nem is beszélek vele, eléggé megutáltam őt az utóbbi pár hétben..).


"A kikapcsolódáshoz szerintem nem feltétlen kell pénz, pl. az is nyugtató és feltöltő hatású, ha sétálsz egyet a természetben. " Itt nincs olyan hely ahova úgy el tudnék menni sétálni, hogy kizárjam magamból a dolgokat. Mindenhol van valami, ami emlékeztet valamire vagy ilyesmi, és időm sincsen rá.


"Az öngyilkosság gondolata szerintem nem a netfüggőségből származik. A netfüggőség származik abból, hogy stresszelsz, ezt nem vezeted le sehogyan, így a függőséggel igyekszel eltakarni azt. Már ha tényleg függő vagy, és ezt nem csak indulatában mondta. " Nem a netfüggőségből származik. és az igaz, hogy a gépbe/az internetbe menekülök, de már ezzel sem tudom feloldani magam mint régen. egyáltalán nem vagyok függő, csak hogy "sokat" ülök a gép előtt, és "folyton csak játszom" (vagy tanulok, vagy beszélgetek vagy programozással kapcs elevenítek fel dolgokat és próbálkozom, hetente/havonta egyszer HA játszom), ő ezt veszi ki belőle, hogy függő vagyok. (mellesleg amikor haza jön, azonnal bevágódik a laptop elé, de no problem, én vagyok a netfüggő.).


köv bekezd.: Tudom. már megtörtént.


"Nem egészen értem, hogy vizsgálatra miért nem tudsz elmenni. Tudtommal az orvosi ellátásnak van ingyenes verziója, amit az OEP fedez. A pszichológust nem tudom. Iskolapszichológus nincsen? " nem igazán értem, hogy hogy érted az első mondatot.. Vizsgálatra az idő miatt nem tudok elmenni egyrészt. A pszichológussal kapcs: nincs iskolapszichológus, már utána kérdeztem.


"A megoldás az, hogy pozitívan kezdj el gondolkodni és hozzáállni a dolgokhoz. Ameddig negatív vagy, addig el fogod taszítani magadtól az embereket." Ameddig a környezetem 99%-ban negatív, nem tudok változni. környezetváltozás pedig lett volna, csak épp a rokonom, akit fentebb írtam hogy hiába írok neki, nem válaszol semmilyen formában, ezért valószínű, hogy ez is bukta lesz, mivel téliszünetben mentem volna hozzájuk egy kis időre, és egy régi nagyon jó barátommal is találkoztam volna az idő alatt, akivel már nagyon beleéltük magunkat a dologba.. De így gondolom ez is elúszik, mint minden más.

2015. dec. 8. 20:37
 5/8 Fish1 ***** válasza:

Na. Hát akkor a barátnőd megfogalmazta azt, amin érdemes lenne változtatnod. Azzal nem értek egyet az ő szempontjából, hogy elszúrtad az élete egy részét, mert egy kapcsolathoz két ember kell, így ebben ő is benne volt. Ő is tehetett róla, hogy ez történt vele.

Abban nem értek veled egyet, hogy addig nem tudsz változni, ameddig a környezeted negatív. Átéltem én is mindezt, és arra jöttem rá, hogy a változás mindig önmagamból indul el. Ha a környezettől várod a változást, akkor az nem fog bekövetkezni, maximum egy olyan csoda folytán, ha mindenki egyszerre akar változni jó irányba, ez meg kizárt. Az egész nálam úgy kezdődött, hogy volt egy főnököm, akit nem szerettem bizonyos dolgok miatt és mindig ő szajkózta azt, hogy az apró pozitív dolgokat is vegyem észre. Már rühelltem ezt hallani tőle, inkább idegesített, minthogy motivált volna. Aztán addig ültette ezt a fejembe, míg végül elkezdtem meglátni az apró jó dolgokat is. És ne mondd, hogy nincsenek, mert mindenki életében vannak, csak az emberek hajlamosabbak észrevenni a rosszat, és emellett elsiklanak a jó dolgok felett. Végül a sok apró pozitív dolog összeállt egy naggyá, és a negatív gondolkodásom pozitív lett.

A "nem tudok" változni nekem azt jelenti, hogy "nem akarok". Te döntesz: ülhetsz a posványban és sajnálhatod magad, vagy elmozdulsz erről a pontról, lépsz, és boldogabb életed lesz. Rajtad áll minden. És ahogy majd egyre pozitívabb leszel, azt fogod észrevenni, hogy az emberek is máshogy állnak hozzád, mert érzékelni fogják a változást, szívesen lesznek a társaságodban, és egy idő után magaddal húzod őket a pozitív gondolkodás felé. Ilyen egyszerű ez.

Azok az emberek egy része, akik körülvesznek téged és negatívak (pl. haverok, ismerősök), egy idő után le fognak morzsolódni, mert azt fogod észrevenni, hogy a társaságuk már nem elég neked. Mert nem leszel kíváncsi a negatív és siránkozós dolgaikra. Vagy megváltoznak ők is, vagy elmaradnak, de ez nem baj, mert a helyükre jönnek új emberek.


Nem lehet, hogy a nagybátyádnak is panaszkodsz, és ő is ezt unja?


A haveroddal jelen esetben ne foglalkozz, mert milyen barátság az, ahol a felek nem bíznak egymásban? Ha ezután még neki állt feljebb, akkor az azt jelenti, hogy nem képes szembenézni a saját rossz tulajdonságaival, és nem vállal felelősséget a tetteiért. Ha érdekled, akkor majd megkeres. Én legalábbis ezt tenném.


A vizsgálattal kapcsolatban úgy értem, hogy ingyenes. Amíg diák vagy, addig az állam állja a vizsgálatok költségeit, neked nem kell fizetned érte, kivéve ha magánorvoshoz mész. A háziorvos és a kórházak ingyenesek. Ha a szíveddel van baj, menj el a háziorvoshoz, jó esetben az ő rendelőjükben is van EKG, amivel meg tud vizsgálni. Ha nincs, akkor kérj tőle egy beutalót a kardiológiára, ezzel tudsz elmenni a vizsgálatra.

Ha pesti vagy vagy a közeli környéken laksz, akkor lehet, hogy pszichológussal kapcsolatban is tudok segíteni.

Nekem ez a "nincs időm" vizsgálatra dolog kifogásnak tűnik. Amikor pl. hiányzol az iskolából betegség miatt, olyankor miért nem tudsz elmenni? Vagy ha kérsz egy időpontot pl. a kardiológiára, tudsz úgy is kérni, hogy délutánra adjanak, amikor már nincs tanítás. Legrosszabb esetben hiányzol fél napot a suliból, a dokitól tudsz kérni igazolást. Szerintem az egészségeddel ne játssz.

2015. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1. a legtöbbször Bnőm is negatív volt, és mindig "megvolt" (hogy vagy? megvagyok) ami nála azt jelentette, hogy sz*r volt az egész napja.


2. neked volt valaki, aki pozitívumot adott, akár idegesített, akár nem. nekem nincs ilyenem.


3. észre veszem a pozitív dolgokat. DE. mindig amikor történik valami jó, történik szinte azonnal kétszer/háromszor annyi rossz is. példa: Ma megúsztam a fizika és a kémia dolgozatot, és a hittan Témazáróm is lehet, hogy 4-es lesz. ezt követően osztályfőnök (az orvosos igazolatlanos dolog miatt) mondta nekem, hogy a családit megvonhatják, valamint az igazgatótól is kapok egy nem tudom már milyen beírást, és még az osztálynak is beszélt és (nem megjelölve név szerint) megemlített engem is (lecseszés gyanánt, amikor én nem tehetek semmiről, mert engem vágtak át, nem én mást). Nem azt várom hogy ak örnyezetem azonnal pozitívi rányba változzon, hanem azt, hogy legalább a semleges felé közelítsen, mintsem a negatívhoz.


4. Már konkrétan csak néhány osztálytárssal beszélek, NÉHA, facebookon, és ők pozitívak, csak már azt érzem, hogy unnak engem.


5. Nagybáttyámnak nagyon ritkán panaszkodtam.. (utoljára másfél/2 éve.) és akkor is csak ilyen paranormális dolgokkal kapcsolatban beszélgettünk meg ilyenek. valamint ahogy mostanság írok neki, az azért lenne, mivel téliszünetben ellátogatok hozzájuk, és hogy akkor így most áll em ég a dolog vagy sem.


5. Rendben.


6. Kértem, de nem adott. Valamint: véres volt a szekletem egy jó darabig, és 2 hete felmentem az orvoshoz, az mondta hogy a mintát postázzam, és ha megjön az eredmény, vigyem fel oda. majd 2 hét múlva nem jeleztek még meg semmi, mondom már csak felmegyek basszus, ígyis sokat hagytam már ki. Erre ők meg letagadták, hogy ezt mondták nekem, és nem igazolta az utolsó egy hetet. és nem hisz nekem senki sem, mert 1. rangban felettem áll (mert orvos), 2. én gyerek vagyok, ő felnőtt, 3. nincs bizonyítékom arra, hogy tévesen informált.. igazolásért meg ilyen beutalókért ezek után nem megyek hozzá, mert úgysem hisz nekem senki sem ott se.. akár orvos-beteg kapcsolat, akár nem. délutánra időpontot hiába adnának, nincs úgy busz. hétfőn, kedden és szerdán 17:20kor érek haza, úgy, hogy 5 órakor kelek, és 6:20kor megyek ki a buszhoz. és ott is kétszer vagy háromszor átszállok. Csütörtökön és pénteken pedig nagyjából 15:00-ra itthon vagyok, de akkor is tanulnom kell elég sokat, főleg ezek után.. Valamint mindenki magasról t... arra, hogy mi van az egészségemmel, mert vagy "színlelek", vagy pedig "A stressz miatt, az meg elmúlik".....



nem látok kiutat ebből az egészből... Egyre jobban látom úgy, hogy csak egyetlen kiút van az egészből.. Azt pedig te is érted, hogy micsoda..

2015. dec. 9. 17:57
 7/8 anonim válasza:

Helo!

Hát sajnálom tényleg rossz lehet :( Őszintén ha tudnék vagy lenne rá lehetőségem rögtön segítenék. Semmiképp ne legyél öngyilkos mert akárüilyen rossz is az itteni életed a mennyben te leszel az egyik leg boldogabb,de az öngyilkos az gyilkos és az meg tudod hova kerül...

Valahogy majd kimászol ebböl a sza*ból nyugodj meg ha urrá lesz rajtad a stressz egy két feles és azért az segít(tulzásba ne vidd mint faterod) . Valaki tuti biztos lesz aki majd szeret segít támogat!! :) Sok szerencsét szorítok!!

2015. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hihi. :) kedves :) köszi :)
2015. dec. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!