Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan irányítsam a környezete...

Hogyan irányítsam a környezetem tudatos álmodáskor? Hogyan "varázsoljak"?

Figyelt kérdés

Eddig nehézséet okozott a mozgás is álmomban, meg az, hogy nagyon hamar felébredtem mindig. A mozgás már simán megy, és arra, hogy ne ébredjek fel ma találtam ki egy módszert:) De hogyan "varázsoljak" álmaimban? Hogyan "rakjak be" valakit a történésbe? A helyszín gondolom kicsit komolyabb feladat.

Válaszokat előre is köszönöm!:)



2016. jan. 22. 05:57
 1/8 Legoman ***** válasza:

Képzelettel. Ne erőlködj, hanem finoman illeszd a helyére a tárgyat.

Ráfogsz érezni egy idő után. :)

2016. jan. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha direkt próbálod változtatni, fel fogsz ébredni. Ha tudod hogy álmodsz, akkor a korábbi, nem tudatos álmok elemeit is fel tudod idézni. Így az álom magától formálódik, ahogy a korábbi álmok elemei belevegyülnek. A "varázslás" akkor fog igazán elkezdődni, ha már gyakran fedezed fel, hogy álmodsz. Ha korábban voltak olyan álmaid, amiben különleges dolgokra voltál képes, akkor fel tudod őket idézni, anélkül hogy ez megtörné az alvást. Emellett az is lényeges, hogy ne próbáld kikényszeríteni a tudatos álmot. Ha spontán jössz rá, hogy álmodsz, kevésbé valószínű, hogy a felismerés fel is ébresszen. Nekem kb eddig megy, nem tudom, hogy ennél lehet e hatékonyabban. Minden esetre nem hiszem hogy egészséges, ha folyton azt teszed. Engem a tudatos, és erős álmok mindig nagyon kimerítenek, lever a hideg verejték, és a szívverésem is túlgyorsul. A spontán álmodásnak fontos szerepe van a pihenésben, ezért muszáj hagyni, hogy spontán álmaid is legyenek. Szerintem heti egy-két alkalom, amikor magától beindul bőven elég kell hogy legyen.
2016. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

áh így nem megy.

egyből a csúcson akarsz lenni.


Előbb nézd meg a tenyeredet és számold meg a lábujjaid.

Ezzel el fogsz tölteni kb fél egy évet is.


Enélkül nincs álmodás. Ez alap.

Nem fogsz neki állni differenciál számítást végezni azért mert már ismered a számokat 1-től 10ig.

2016. jan. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm első kettő! Próbálkozni fogok!


Harmadik: ezt nem teljesen értem. Látom mindig a kezemet, és a tükörképemet is, ha olyan felületnél vagyok.

2016. jan. 23. 08:32
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Le leszek pontozva, de nem tudom elhallgatni a véleményemet. A tudatos álom egy orbitális baromság, kérdező. Az alvást arra találta Evolúció bácsi, hogy a szerveink regenerálódni tudjanak, és holnap újult erővel tudják felvenni a harcot a testünket érő külső behatások ellen. Ne kavarjál bele az évmilliók alatt beállt egyensúlyba, mert annak jó vége nem lesz.
2016. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Legoman ***** válasza:
0%

Miquel,


nem mindig álmodsz tudatosan. A gyakorlottak is kb. heti 3-4-szer álmodnak tudatosan. Persze számítani kell valóban arra, hogy kevesebb érzést fogsz tudni feldolgozni. Azokat az érzéseket, amelyeket álmodban nem tudtál feldolgozni, azt az egyensúly érdekében alváson kívül ajánlott feldolgozni meditációval, hogy ne maradjanak elvarratlan szálak, és kész legyél.

2016. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
A test regenerálására a mélyálom alkalmas. Ilyenkor a mozgás, de még a szervek működése is minimalizált. Az álom azonban REM fázisban történik, amikor a test már túl van két mélyálom fázison. A REM a 90 perces alvásciklus utolsó része, amikor az agy végez regenerációt, és szervezi meg a hosszú távú memóriát, dolgozza fel az érzelmeket, gondolatokat, és hasonló pszichés tevékenységeket. A tudatos álom, ha valaki ráérez a lényegére ezen folyamatokat képes elősegíteni. A tudatos álmodást nem lehet szórakozásként átélni, mert akkor vagy felébred az illető, vagy elveszti az irányítást, és valódi álomba merül. A tudatos álmodás lényege a fenti folyamatok tudatos elősegítése. Ha egy kellemetlen álomban tudatosodik egy ember, akkor módja van rá, hogy a behatásoknak ne csak elszenvedője, hanem tudatos befolyásolója legyen. A képesség, hogy egy kibírhatatlan szituációból felébredjen, egy fenyegetés elől elmeneküljön, vagy legyőzze azt álmában nagyon fárasztó, de a pszichés állapotot előnyösen befolyásolja. Ez is az evolúció része. Az állat is álmodik, de nem elég fejlett a tudatos akarata, hogy irányítsa. Az ember a személyiség, és tudatos akarat fejlődésével vált emberivé. Ez ugyan nem mindig előnyös, de képessé teszi az embert, hogy a testi funkcióit szükség szerint korrigálja. Ez igaz az álmodásra, és szervi működésre is. Ha valaki nem ismeri a teste, és szelleme felépítését, akkor csak elszenvedi a problémáit, de nem fogja őket megoldani. Az okkultizmus minden magas szintű tanítása erre alapul. A szellem a testben lakik, és irányító szerepet tölt be. Ha másban nem térünk el az állatoktól, csak ebben, már az is elegendő. Noha az ember teste teljesen állati, de az elme sok munkával felül emelhető ezen a szinten. Ez az ember evolúciós túlélési stratégiája. Az irányítás lehetősége ugyanúgy evolúció, és az egyedek saját létfenntartását könnyíti meg. Az evolúció nem csak a testet érinti, hanem az elmét is.
2016. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
miguel te egy hatalmas nagy barom vagy
2016. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!