Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megfejtenétek nekem ezt az álmot?

Megfejtenétek nekem ezt az álmot?

Figyelt kérdés

Éppen az utcán sétáltam, amikor egy idős férfivel találkoztam. Megmutatott nekem egy hatalmas ravatalozót. Bementünk és láttam egy hosszú felfelé vezető lépcsőt. A lépcsőfokok szélein 1-1 pár gyertya és különböző színű mécsesek voltak (piros, narancssárga).

Ahogy sétálunk föl a lépcsőn, megkérdezem a férfit:

- Kinek a sírjához igyekszünk?

- Az önéhez. - válaszolta és váratlanul eltűnt.

Hirtelen a nagymamám udvarában találtam magam. Ott volt mellettem a biciklim is.

Bementem a házba és a konyhában leültem az asztalhoz. Láttam, hogy nagymamám kint ténykedett az udvaron.

Egyszer csak azt veszem észre, hogy szemben ül velem egy néni, aki elmondta, hogy meg fogok halni és a dátumot is közölte velem. Mivel közeli dátum volt, ezért megkérdeztem tőle:

- Balesetem lesz?

- Nem. - válaszolt. - Természetes halállal halsz meg. Már elkezdődött az öregedésed. - tette hozzá mosolyogva.

Ezután kiment az udvarra és ő is tett-vett.

Ezzel egy időben mama visszajött az udvarról, én meg elmondtam neki, hogy mi fog velem történni. Ő érdekes módon nem törődött velem.

A néni idejött az ablakhoz és ijedten nézett engem.

- Milyen színű az aurám?- kérdeztem (fogalmam sincs, hogy miért)

- Szürke. - felelt. - Nem látod, hogy már őszülsz is? - kérdezte ingerülten.

A következő pillanatban megint velem szemben ült és egy kulcscsomót tartott, amin egy tárgy volt - azt tartotta felém. Közben mosolygott rám és én is mosolyogtam rá.

- Hogy nézek ki? - kérdeztem tőle

- Egyre ráncosabb vagy. - válaszolta

Tükörbe nem akartam nézni, de az arcomat sem szerettem volna megérinteni.

A néni ismét eltűnt, de a kulcscsomót az asztalon felejtette. Felkaptam és szaladtam ki az udvarra vele. Ott elrejtettem a kerítés tövében, pedig eláshattam volna.

Mama épp erre jött és mondtam neki, hogy hova rejtettem a kulcsot, persze meg is mutattam neki. Ekkor vettem észre, hogy az az én kulcscsomóm. Mindegy, inkább otthagytam.

Szaladtam vissza a biciklimhez. Igen ám, csak 2 női biciklit láttam ott, és hezitáltam, hogy melyik lehet az enyém. Végül azt választottam, ami a ház falának támaszkodott.

Kimentem a kapun és felszálltam a biciklire. Nagyon kellett tekernem, mert el kezdett az út meredeken emelkedni előttem. Ahogy haladtam előre, hirtelen eltűnt az emelkedő és nagyon begyorsultam... Erre felébredtem.



2016. febr. 29. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallod ez tök könyvbe illő volt. Én is ilyeneket szoktam álmodni, de nem hinném hogy bármi jelentése lenne. Ne gondolkozz ezen többet :)
2016. febr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okés :) Amúgy nagyon ritkán álmodok ilyen mélységeset :D
2016. febr. 29. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Hú bammeg, ettől berottyantottam.
2016. febr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az álom nappalinak tűnik.

Szép kerek mondatok,és precíz történetfűzés.Nem baj.A történet kulcsa,az öregedés.

2016. márc. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szóval... Én veszem a fáradságot, és elemzem neked az álmodat. A ravatalozó arra utal, hogy valamit, ami meghalt, vagy eltűnt ,örök nyugalomra kell helyezned, vagy felülvizsgálnod. Az, hogy az utcárol betértél oda, az meg azt, hogy mivel nem tudod elengedni, ami hiányzik, képtelen vagy a saját életutadon járni. Az idős férfi meg az apádat jelképezi, vagy a bölcsességet. Az apád arra sarkall, hogy ne térj le az utadról, az elengedhetetlen emlék, vágy, vagy szorongásod miatt. Ha azt álmodtad, hogy felfelé lépkedsz a lépcsőn, az a megértés magasabb szintjére engedd következtetni, de ha szorongva igyekszel felfelé, akkor a kudarctól való félelem, az önbizalomhiány, az alkalmatlanság érzése állhat a háttérben, és igen valószínű, hogy elvesztetted a hitedet önmagadban és a képességeidben. A járófelület, vagy a lépcső narancs, vagy piros színe a spirituális "utazás" rossz irányát jelezheti. Ha álmodban narancsszínű tárgy ragadja meg a figyelmedet, könnyen lehet, hogy a tudatalattid az életstílusod megváltoztatására, pozitívabb szemléletre, közvetlenebb viselkedésre, nagyobb nyitottságra ösztökél téged. A vörös mécses a mostani életére levetülő haragot, vagy mély bánatot teszi egyértelművé számodra. A mécsesekben a láng egy kapcsolat egyik fázisának végét jelentik.

~ és most az első részének vége, mert már nagyon elfáradtam (bocsesz), de holnap megpróbálom folytatni az elemzést... És véletlenül nem halt meg egyik családtagod sem? Csak mert ez az álom nagyon arra utal...

2016. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!