Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért olyan nehéz irányítani...

Miért olyan nehéz irányítani az álmot?

Figyelt kérdés

Ha már elértem hogy tudatosan álmodjak miért oylan nehéz utána bármit csinálnom benne , van hogy felfogom hogy álmodom de nem tudom átvenni az irányítást és tovább folytatódik

eddig egyszer sikerült rendesen irányítanom akkor jó volt teleportáltam átmentem egy kocsin , repültem , de ezekután már egyszer sem sikerült rendesen irányitásom alá vonni az álmaim valakinek tapasztalata tudatos álmok terén ? mit kéne tennem hogy az álmom még világosabb legyen?



2016. márc. 23. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
A probléma ezzel az, hogy amíg álmodsz, az éber, irányító tudatod nagy része nem működik. Még ha tudod hogy álmodsz, akkor is minden ködös, és mellőzi a logikát. Az éber tudat ok-okozati összefüggések alapján működik, ezért képes irányítani. Az álom alatt ez szinte teljesen szünetel, az események láncolata egymásra épülő benyomásokból áll. Ezek nem logikusan kapcsolódnak egymáshoz, hanem az alapján, hogy milyen érzések, és gondolatok foglalkoztatnak tudat alatt, és ezek milyen impulzusokat váltanak ki. Ha az éber tudatod bekapcsol álmodban, azonnal felébredsz. Ha teljesen alszik az éber tudat, akkor csak sodródik az álom, amerre épp sikerül. A tudatos álomban sincs tökéletes irányítás, mert attól felébrednél. Ha tudod hogy álmodsz, és elfogadod, hogy az álmok nem logikusak, akkor képes leszel a felmerülő dolgokra akarattal reagálni. A lépés talán nem logikus, amit ilyenkor teszel, de ha megfelelő érzetet kelt, akkor az álmot már irányítod. Teljes irányítás nem lehetséges, mert az elme különböző szintjei közötti viszony nem teszi lehetővé. Valamelyik szint mindig dominálni fog. Éber állapotban mindig az éber tudat az. Ha az éber tudat bekapcsol, azonnal dominánssá válik. Ha a tudatalatti dominál éppen, akkor az éber tudat funkciói nem fognak üzemelni, vagy csak részben. Ha ébren képes vagy a tudatodat háttérbe szorítani, anélkül, hogy ténylegesen elaludnál, azaz képes vagy "lemenni alfába", ahogy az agykontrollosok hívják, akkor növekszik az esélyed rá, hogy másik irányból, azaz az álom irányából közelítve is képes legyél erre. Tudatosodsz, mégsem ébredsz fel.
2016. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer valahogy sikerült annyira irányítanom az álomat,hogy egy darabig ott is ragadtam(kb 16 órát aludtam).Kb 1 órának tűnt álmomban de eszembe jutott,hogy mi van ha már túl sokáig alszok(?)Ha későn alszok el ,nehezebb átvenni az álmom felett az irányítást néha pedig el is felejtem az álmomat.Szerintem próbálj valami fix dologra gondolni ami leghamarabb az eszedbe jut és próbáld meg felidézni az álmodban.Ha ez sikerül elvileg tudnod kéne,hogy ez egy álom és onnantól kezdve világos lesz minden.De vigyázz ha túl sok mindent akarsz megcsinálni egyszerre felébredhetsz.Nekem így szokott sikerülni.
2016. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!