Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan emlékezhetnék arra,...

Hogyan emlékezhetnék arra, hogy mit álmodtam?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel nagyon rosszat álmodhattam hangosan sikítoztam. Férjem finomat próbált simogatással nevemet mondogatva felébreszteni. Nagyon nehezen sikerült neki 8 perc alatt ébredtem fel csurom vizesen nem is tudtam hirtelen, hogy hol vagyok. Férjem hozott nekem inni. De már nem tudtam visszaaludni rendesen. Az álmomra nem emlékszem.
2016. aug. 16. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy képesség, amit fejleszteni lehet, leginkább azzal, hogy álomnaplót írsz - közvetlenül felkelés után azonnal leírod valahova, amire emlékszel, és ezt csinálod minden alvás után. Előbb-utóbb jobban fogsz emlékezni az álmaidra. Tudatos álmok gerjesztésében szokták ezt a módszert használni afféle segédeszközként, bár szerintem ez több fáradság, mint amennyit megér.
2016. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amint felkelsz írd le álmodat vagy csak töredékeit.

Mindent írj le sorrendbe: Tárgyakat(függöny, szék...), embereket(öreg, kalauz, barát), állatokat, növényeket(gesztenyefa, fenyő...), helyszín(folyosó, út...) , idő (eső, borus ég/égbolt), szín ami megfog lelkileg stb.

Leírod 1-2 szóba a dolgokat sorba egymás alá s a szavakra rákeresel google n" álmoskönyv + 'adott szó' "

Az agy tudatosan rendezi be az álomtereket, mindennek jelentése van.

Sokat elárul önmagunkról.

2016. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megesik hogy kiesnek álmok vagy részletek, ezeket a napokat jelöld be. Sokszor megesik, hogy időjárás befolyásol. Pl borus időben általában fáradékonyabb kedvtelenebb az ember.
2016. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!