Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez alvásparalízis?

Ez alvásparalízis?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, még soha nem volt ilyen élményem. Mostanában elég sokat tanultam a felvételire, aznap elég stresszes voltam, későn (éjfél) körül aludtam el, előtte egy mágiáról, transzba esésről szóló könyvet olvastam (nem tudom ennek van-e köze ehhez, de utólag elgondolkoztam, hogy emiatt lehet-e). Sportolok, rendesen eszem, soha nem voltak alvás problémáim.

Reggel próbáltam felébredni, de nem tudtam. Semmimet nem tudtam mozgatni, és a szememet sem tudtam kinyitni. Nem volt semmilyen halucinációm, nem hallottam semmit, de gondolkodtam, tudatosan elkezdtem mozgatni a lábujjaimat, aztán felriadtam. Kb. egy percig tartott. Miután felébredtem nem szédültem, nem volt semmi bajom, viszont úgy éreztem ez már egyszer megtörtént.

Az egész élmény alatt tudatában voltam annak hogy az ágyamban fekszem, reggel van és nem tudok felébredni. Gondolkodni is tudtam, de elég lassan, tompán.


Mi lehetett ez? Nagyon megijedtem. Valaki átélt már ilyet? Ennek lehet valami következménye? Pl. Felèbredek és nem fogok látni utána sem, vagy lebénulok, ilyesmi? Tudom hogy hulye kérdések, de nagyon megijedtem. Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. szept. 8. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez alvásparalízis. Velem is már sokszor előfordult, de nem lesz tőle semmi bajod, tudtommal.
2016. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez az.
2016. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az volt. Semmi bajod nem lesz tőle. Általában akinek már volt, annak nagyobb eséllyel lesz megint. Gyakraban előfordul: háton fekve, délutáni alvásnál, kimerültség esetén. Érdemes rendszeres alvásidöket tartani, nem csak elbóbiskolni valahol. Egyébként rengeteg ember átélte már ugyanezt, nem kell parázni, bár néha tényleg nagyon rossz.
2016. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalizis, semmi bajod nem lesz tőle.
2016. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Egyenlőre csak a REM-eddel volt zavar. Nem érdemes bepánikolni tőle, csak ha rémképek is társulnak hozzá (akkor viszont mihamarabb).
2016. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, akkor sincs semmi, ha rémképek társulnak hozzá, ez nagyon gyakran előfordul, de jobb ha nem itt olvasol utána, mert máris teljesen ellentmondó vélemények vannak. Olvass könyvet, nekem is onnan vannak infóim.
2016. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt már ilyen - kb. 15 éve, és azóta egyszer sem ismétlődött.


Ne olvass utána, mert a net csak benápikoltat!

2016. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érdemes bepánikolni tőle, csak ha rémképek is társulnak hozzá (akkor viszont mihamarabb)."


???

2016. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozok azokhoz akik szerint alvásparalízis volt. Szerencsés vagy hogy rémképek nem társultak hozzá, az meglehetősen gyakori és "normális". Viszont ahogy a többiek is írták, semmi bajod nem eshet, se a bénaságtól, se a rémképektől. Nekem is kb. a te korodban fordult elő párszor aztán soha többet. A lényeg, hogy ha még párszor előfordul ne aggódj, szinte biztos hogy magától elmúlik.


Azt tudd hogy a rémképek valódinak tűnhetnek mert előfordulhat hogy nyitva a szemed, de attól még ugyanúgy rémképek és nem lesz tőlük semmi bajod. Én akkoriban ufós könyveket bújtam állandóan és jöttek is az idegenek. :D De kinézetük homályos, cselekedeteik zavarosak voltak (sétáltak és nézegettek) ezért inkább furcsa mint ijesztő volt. Mások is szoktak ideírni rémképes alvásparalízisről, ők leginkább szellemeket látnak.

2016. szept. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jampidli


Két ismerősöm is van, akiknek volt már részük alvási paralízisben. Egyiknek mindössze 2-szer, és nem okozott számára komolyabb lelki sérülést/ problémát. A másik viszont egy előrehaladott állapotú lány, aki már kilószámra szedi az altatókat, hogy képes legyen lehunyni éjjel a szemét.

Ezért ameddig nem tapasztal semmi elmezavart, mindössze a teste bénul le felkelés után, addig csak élje vígan életét.

2016. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!