Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Valaki tud segíteni megfejteni...

Valaki tud segíteni megfejteni ezt az álmot?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem hiszem, hogy jó az amit csinálok, elvégre a holtakat már hagyni kéne nyugodni... és abban se vagyok biztos, hogy valaki válaszolni fog erre a kérdésre, de azért megpróbálom!


A szomszédom közel fél éve meghalt. Öreg volt már, és beteg (a betegségéről azonban csak a halála után szereztem tudomást), mindig engem kért meg, hogy ha megyek a boltba, orvoshoz, patikába akkor hozzak neki ezt-azt. Nem gondoltam, hogy olyan súlyos beteg lenne, inkább azt, hogy "lusta".

A halálakor én találtam meg őt, a lakásában... a földön feküdt - utólag kiderült, hogy súlyos cukorbeteg volt, de szándékosan nem szedte a gyógyszereket. Azonnal kórházba szállították és körülbelül egy hét múlva meghalt.

(Nem tudom, hogy ez mennyire fontos: A halála után számos titok kiderült róla, volt 2 házasságon kívüli gyereke, hatalmas adósságai és még mások. Megnyugtattam magam, hogy ezekről egyáltalán nem volt tudomásom, így nem foglalkoztam vele)

Mint mondtam fél éve történt, de a napokban - valószínűleg a halottak napja miatt, vagy nem tudom... - volt egy álmom vele.

Az álomban éppen aludtam. Este éjfél volt, amikor hirtelen kopogást hallottam az ajtó felől - 2-szer kopogott 3-at. Kimentem az ajtóhoz, kinyitottam és ő állt ott. - Akkor az álom teljesen valóságszerű volt, hirtelen nem is tudtam, hogy álmodok - És azt mondta: "Ilonka, tudnál adni egy pohár vizet? Olyan szomjas vagyok." Hirtelen - nem is tudom miért - úgy megijedtem, becsaptam az ajtót és azonnal felébredtem. Folyt rólam a víz, és remegtem, mintha félnék.

Aznap elmentem a házához, és ahol megtaláltam, gyújtottam egy mécsest...


Kutattam az interneten, de nem igen találtam jó álomfejtést. Esetleg valaki tudna segíteni? Mit jelenthet ez? Miért most álmodtam? És vajon lesz még ilyen?


Köszönöm, ha valaki tud segíteni!



2016. okt. 8. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha attól félsz, hogy be fog következni, akkor tudnod kell egyet s mást. Először is, nem fog bekövetkezni, hogy ez az ember feltámadjon. Ezeket a fajta álmokat csak trauma, vagy erős behatás idézi elő. Szóval gondolkozz el egy kicsit: meghalt valaki aki közel állt hozzád, halál közeli élmény, sokkos állapot... Ha volt ilyesmi esemény a közelmúltadban, akkor e miatt lehet. Ilyenkor az emlékezet régebbi, hasonló eseményeket idéz fel (Ne kérdezd, hogy miért...). Velem is történt már ilyen, viszonylag hamar túl tettem magam rajta... Szóval nyugi.
2016. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot... igazság szerint nem is az álom kavart fel, hanem az a mondat... "Tudnál adni egy pohár vizet? Olyan szomjas vagyok." Nem lehet leírni, de valahogy úgy mondta, hogy megmaradjon bennem. Azóta nem tudtam kiverni a fejemből. Utána néztem, a víz valami olyasmit jelent, hogy "jóindulat, vagy segítség". De még nem sikerült rájönnöm, hogy mit akart jelenteni...
2016. okt. 8. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor Japanban voltam a szallasadoim egy bizony os buddhista iranyzathoz tartoztak (Sihnnyoen) es ok ezt a jelenseget ugy magyaraztak hogy a halott lelket vmi idekoti ehhez a vilaghoz, gyakran megszokas, fuggoseg. Ok sokat kantaltak, hogy ezzel segitsenek ezeken a lelkeken. De szerintem, a ilyenkor almodban adsz neki vizet, akkor segithetsz rajta. Ne felj tole egyebkent, valoszinuleg nem volt senkije, vagy benned bizik csak es azert mehet hozzad. Ha ujramegy, adj neki vizet esbeken fog hagyni.
2016. okt. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Goldana!


Előszöris jó ember vagy,aki nem csak segít a rászorulón,hanem együttérzel velük.


Igazad van,a holtakat hagyni kell pihenni,de úgy tűnik,a holtak(emlékei)nem hagynak téged nyugodni.


Mit múlasztottál el szomszédoddal kapcsolatban?Semmi elvárhatót.

Miért álmodsz vele?Mert az emberi psziché nem hajlandó tudomásul venni a halál tényét,s beletörődni is csak 12 hónap alatt hajlandó.


Miért rémültél meg?

Félálomban álmodtáll,és amikorrájöttél,hogy álmod főhőse halott,ez megriasztott.


Nyugi!A halottak tudatlan álomban alszanak,csak a te elmédben élnek tovább,de elméd emlékei,úgy mint nappali gondolataid,teljesen ártalmatlanok.

2016. okt. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!