Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent az álmom?

Mit jelent az álmom?

Figyelt kérdés
Azt álmodtam, hogy a mögöttünk lévő társasház közelebb került hozzánk (az ablakomtól olyan 3 méterre), és egy tetőablak volt rajta, amin keresztül folyamatosan sétálgattak az emberek a tetőn. Egyszer egy barna kutya mászott ki a tetőre, és leesett. Ez mit jelenthet?
2016. nov. 7. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Az álom a legtöbb TUDOMÁNYOS (és nem ezotérikus) magyarázat szerint az alábbi módon keletkezik:

Alvás közben nincs kontroll alatt az agyad, az emlékezeted, ezért az emlékek keverten jönnek elő belőle. Ha mélyen alszol, és tényleg kipihenten ébredsz, akkor nem emlékszel az álmaidra. Ha reggel emlékszel mit álmodtál, az azt jelenti, hogy nem aludtál elég mélyen (bármi okból). Lehet, hogy felzaklat amit álmodtál, ilyenkor ébredsz hírtelen, megemelkedett pulzussal, stb. A nagyon kicsi gyerekek agya alvás közben általában a napi eseméyeket játsza vissza. A 22 hónapos kislányom ha nap közben pl elesik, jól követhető miközben alszik, hogy "mikor ér oda a szallag" amikor esett. Nem kell semmi ezotérikus mögötte tartalmat képzelni neki.

Csak gondold át, hogy milyen emlékeid vannak az adott házzal kapcsolatban, és ha jól átgondolod, össze tudod rakni, hogy milyen emlékek keveréséből hozta ezt ki az agyad.

Nyilván, mivel az agy működését még nem sikerült teljesen megérteni, feltérképezni, állhatnak egyéb dolgok az álmok hátterében, amire a tudomány MÉG nem talált magyarázatot. Tipikus emberi természet, hogy amit nem tudunk kézzel foghatóan megmagyarázni, abba ezotérikus tartalmakat magyarázunk bele. Fölösleges. Próbáld logikusan átgondolni, és rá fogsz jönni. Én eddig szinte mindig megfejtettem az álmaimat, kézzel fogható magyarázatokkal. Volt, hogy közelmúlt beli eseményeket, és volt, hogy régebbi eseményeket fedeztem fel. de olyan is volt, hogy nem aludtam elég mélyen, és a környezet aktuális zajai hatottak az álmomra (lakodalmas részeg marhák rúgattak a szálloda udvarában hajnalban egy motort -choppert- én meg azt álmodtam, hogy valami traktort hajtok). Szóval a logika és a józan ész vonalán próbáld megfejteni, ne az ezotéria humbuk világában.

2016. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%
2es, nem kell lehúzni. Mint azt írtam, jelentenek valamit az álmok, dr nem az ezotéria vonalán kell haladni. Szimplán emlékek ömlesztve. Illetve jut eszembe, elfojtott szorongás, félelmek, vágyak is előjöhetnek az álmokban. Nem kell lehúzni, ha nem értesz vele egyet. Intelligens ember meg tudja indokolni, hogy egy adott véleményt, nézetet miért jem tart helytállónak. Első voltam.
2016. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!