Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az baj, ha sose volt zuhanós...

Az baj, ha sose volt zuhanós álmom? Legalábbis én nem emlékszek rá.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és sokáig repülős álmomra se emlékszem... Egyszer volt csak még az idén. De zuhanós álmom még sosem volt. Valami baj lehet velem!? Hiányos a személyiségem és pszichopata leszek??? Mit jelenthet ez?
2016. dec. 6. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne legyél már logikátlan. Jól értelmezem, hogy mivel még nem volt zuhanós álmod ezért fent áll a lehetősége, hogy hiányos a személyiséged? Szerintem ez nincs összefüggésben ezzel.

Ez nem jelent semmit. Nekem meg repülős álmom nem volt még soha, pedig több embertől is hallottam már, hogy az milyen csodálatos és szabad érzés. És nekem még soha nem volt. Viszont zuhanós álmom, az már volt többször is, és nagyon rossz volt. Egy traumatikus időszakában az életemnek. Mostanában már nincs ilyen érzésem, és azt mondom hogy hála az égnek!!!! Akinek már volt, az tudhatja, hogy nem kellemes, ilyenkor általában fel is ébredsz utána. Amúgy én is 17 vagyok. Üdv

2016. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, csak én elefántot csinálok a bolhából és megijedek. :/ Azért írtam ezt.
2016. dec. 6. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem sem volt zuhanós álmom,de repülős már volt,21 vagyok
2016. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak 17 vagy,majd lesz. Én ovis voltam mikor előx repültem álmomban. Kb 0,5-1 méter magasan a föld felett, hason fekve :D Felnőttként többx zuhantam már, illetve ugrottam ki az ablakon, szépen lassan ereszkedtem le a földre, a földre érés azonban nem volt kellemes. Fájdalmas egyrészt, másrészt pedig félelmetes, mivel nem akarsz zuhanni vagy ugrani és mégis megkel tenned.
2016. dec. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt te magad is írod, hogy nem emlékszel ilyen álomra - attól még lehetett. Csak az álmok egy része tudatosul.


Az álommunka a bennünk zajló élmények és érzések tudattalan feldolgozása. Ez tőlünk függetlenül történik: attól, hogy nem emlékszünk valamire, a feldolgozás még megtörténik, csak nem tudatos szinten (ami nem baj, nem kell mindennek tudatosulni, bele is őrülnénk). Ha emlékszünk az álmainkra, akkor a tudattalan jelez, hogy valamilyen kérdéssel nem tudott megküzdeni, jó lenne tudatos szinten foglalkozni vele. Bár létezik viszonylag egységes szimbolikája az álmoknak (kollektív tudattalan), azért mégis mindenki egyedi szimbolikát használ, ami a saját élményeiből táplálkozik, ezért az álmok sem ugyanazt jelentik mindenkinek. Vegyük például a zuhanást... egy ejtőernyős számára a zuhanás nyilván egészen mást jelent álmában, mint valakinek, aki soha életében nem élte át ezt az élményt.

Nincs egy egységes menetrend, amit sorban végig kell álmodni a személyiségfejlődés során... hiszen mindenki más csomagot cipel, és abból a konkrét csomagból táplálkoznak az álmai is.

Ha szeretnél tudatosan foglalkozni az álmaiddal, akkor célszerű tisztában lenned a személyiséged felépítésével, a téged ért hatások mibenlétével, az érzéseiddel, a vágyaiddal, a félelmeiddel. Ez mély önismereti munkával érhető el. Először le kell menni mélyre önmagunkban ahhoz, hogy megértsük az álmok üzenetét. Utána már viszonylag simán olvasni lehet bennük. Én három évig jártam mélylélektani pszichoterápiára - azóta reggelente úgy kelek fel, mintha csak a reggeli újságban olvasnám el a híreket: lássuk csak, mi zajlik éppen a tudattalanban.

De ez nem mindig volt így! Mielőtt nem értettem a saját működésem, az általam használt szimbolikát, addig az álmok rejtélyesnek és érthetetlennek tűntek.


(Amúgy köszi a kérdés, ennek kapcsán most egy pillanat alatt felidéződött bennem a múlt éjszakai nagyon gazdag álmom, most gyorsan "el is olvasom", amíg tiszták a részletek. Zuhanás nem volt benne. :) )

2016. dec. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!