Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mostanság sokat olvastam az...

Mostanság sokat olvastam az alvásparalízisről. Akik átélték mennyire tűntek a víziók valóságosnak?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem hiszek semmiféle spiritiszta dologban, meglehetősen materialista vagyok, ennek ellenére mindig féltem tőle, hogy paranormális jelenség tanúja legyek.

Arra lennék kíváncsi, hogy amennyiben sem ufo elrablásokban, sem démonokban nem hiszek, egy alvásparalízis hallucinációjának a realitás érzete lehet-e olyan intenzív, hogy megingat materialista nézeteimben?



2017. jan. 30. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen valósághű,nálam mindig akkor jött mikor a hátamon feküdtem.A legrosszabb egyszer oldalfekvésnél volt,azt éreztem hogy húz hátra valaki,meg fojtogat,nem tudtam szabadulni,az is teljesen valósághű volt.Rossz volt az atmoszférája a lakásnak,előttem egy jósnő lakott ott,nem biztos hogy csak sima képzelgések voltak ezek.
2017. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

hát nem tudom. Mint mondtam én nem hiszek ezekben a dolgokban, de azért ösztönösen kerülöm is az ilyen okkult helyeket/helyzeteket, jobb biztosra menni :D


viszont most erről a témáról nagyon sok borzalmas és szörnyűséges dolgot olvastam és ami rémisztő, hogy az "áldozatok" nagyon valósághűnek élik meg. De valamiért a legtöbben mégis tudatában vannak, hogy hallucinálnak. Én attól félek, hogy annyira meggyőző lenne a látomás, hogy becsavarodnék tőle és megszállottá válnék, vagy nem is tudom :/

2017. jan. 30. 15:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem a hátonfekvésnél gyakori a rémálom, olvastad tegnap a velveten azt amikor vki arra ébredt, hogy nagyon nyugtató zenét játszott két lény az ágya körül? durva
2017. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jajaja engem is a velvetes cikk ijesztett meg
2017. jan. 30. 15:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen valósághű. Ennek ellenére az alvásparalízisben nincs semmi ezoterikus. Persze néha rendesen beszarat, utána nekem mindig fel kellett kapcsolnom a tv-t egy kis időre, de utána mindig beláttam azért, hogy ez semennyire sem valós.
2017. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

12 éves koromtól zargat ez a jelenség. Gyakran voltak ijesztő tévképzeteim, főleg mikor még nem jöttem rá, hogyan ébreszthetem fel magam, aztán amikor számtalan próbálkozásra sem sikerül. Természetesen mára már megvárom mire vége lesz, feltéve ha nem tartom remisztőnek azt amit átélek. A párommal van erre egy megoldásunk, mivel mozogni képtelen vagyok, így szuszogással jelzek neki, hogy haho ebressz fel. :) Volt már nekem is a legismertebb, amikor egy sötét alak ül vagy áll az ágyamnál, kalaposember vízesésnél, vízbefulladás bár számomra a legelviselhetetlenebb ebben a jelenségben a monoton fejzugas, a fülembe suvítes, a levegővétel nehézsege. Ami viszont kifejezetten remisztő, hogy tapasztaltam már olyat, hogy tudom hogy paralizisem van, de álmodom, és az aktuális álomban érzem hogy nemtudok mozogni még is megyek, a szemem sem tudom nyitvatartani az aktuális aálomban aztán teljesen beparazom, hogy bajban vagyok és nem jár a lábam semmit sem tudok tenni mindez paralizisen belüli álomban. Egy időután megszokja az ember bár így is tud kellemetlenséget és félelmet okozni. :)


22L

2017. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
egyszer álmomban egy zöldes fénnyel megvilágított szobában voltam amiben egy vörös hajú nő feküdt az ágyában. (szerintem beteg volt mert elég sápadtnak láttam.)és egyszer csak egy hátára fordított képkeret került az arcára és egy nő állt az ágya mellett akin egy hosszú fekete ruha volt .és én aki mindvégig az ágy végéből néztem a történéseket , egyszer csak mintha a nő testébe kerültem volna , láttam amit ő látott. ahogy ódalra feküdtem az ágyban láttam a melletem lévő éjjeli szekrényt amin volt egy lámpa is. és egyszer csak felébresztett az hogy a hátamat erősen ütögetik egy rémisztő nevető női hang kiséretében.és ugyan úgy én is ugyan abban a pozícióban voltam mint az álmomban. és nem tudtam megmozdulni legalább 2 percig . azóta sem volt ilyen szörnyű élményem, de nem is szeretném hogy legyen.
2017. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os és ez milyen rendszerességgel jelentkezik, valamint melyik életkorodba volt ez inkább jellemző? mikor jelent meg stb?
2017. jan. 30. 17:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.

Hát legintenzívebben 18éves korom körül volt, akkor heti 3alkalommal mininum egy nap többször is, sőt volt hogy mindennap. Mai napig előfordul, de elég ritkán, igazából ha nappal történik hagyom, hogy gyorsan lecsengjen, ha éjjel akkor jelzek a páromnak :) Már nem rémülök meg, de mai napig tud meglepetést okozni.

2017. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
12-13 évesen jelentkezett először, akkor is eleg gyakori volt. A legeslegelső nappal történt úgy éreztem magam mintha a víz alatt lennék, éreztem a víznyomást a mellkasomon, levegőt sem kaptam. Egyébként nekem a nehéz légzés volt a leggyakoribb problémám, féltem attól, hogy elfogy és megfulladok alvás közben. De természetesen leáll az egész mielőtt bekövetkezne :) annyit tudok mondani, hogy valóban ijesztő az egész szituáció és örülj annak, hogy még nem tapasztaltad. Egy idő után viszont az ember képes lesz megszokni. 6os voltam
2017. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!