Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A tudatos álmodást úgy kell...

A tudatos álmodást úgy kell "csinálni", hogy az álmodban rá kell jönnöd, hogy csak álmodsz?

Figyelt kérdés
2017. jún. 28. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen... Nekem még csak spontán módon fordult ez elő. Azt nem tudom, hogy kell tudatosan tudatosan álmodni :-)
2017. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem, hanem az elalvásnál kell bizonyos dolgokra koncentrálni, és egy bizonyos tudatállapotban álomba merülni, ill. az elmének programot adni, talán hasonlóan, mint a hipnózisnál. A konkrét technikát nem tudom fejből, de ilyesmi ha jól tudom.
2017. jún. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Napi rutinná kell tenni a jelek megfigyelését. Ez azt jelenti, hogy pl.: felírsz valamit a tenyeredre, vagy ránézel az órára, esetleg felkapcsolod a villanyt. Ha álmodsz, akkor nem lesz semmi a tenyereden, a villany pedig nem fog égni, mivel az álomban nincs gyors fényváltozás.

Az óra azért jó, mert akkor belegondolsz, hogy mi történt ez előtt, hogy kerültél ide stb. Ha nem reális, amit az óra mutat, akkor álmodsz.

2017. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Igen, de némi kiegészítésre szorul. Buddha azt mondta, hogy a világ maja (nem a Maja méhecske), #illúzió, majd leegyszerűsítették (hogy minden halandó értse) A világ egy álom. Ezt minden Buddhista "tudja", vagyis, hogy te vagy a világ, te vagy az álom.

Szerzetesek így néztek mindenre éber álapotban is, hogy bár ébren vannak, de azt " képzelték el", hogy álmodnak, olyan "nihilista vallás", számukra még a szeretet is illúzió, egyedül amiben létezik az a tudat. A megfigyelő tudat.

Tehát mivel éber álapotban is álomként tekintenek a világra, álmukban is elvillan ez a gondolat. Van úgy, hogy az álomban teljes a sötétség, csak a tudat van, nincs mozi (képek,álmodás), majd elkezdődik valami látnivaló. Elindul az agy,a vetitőgép... tapasztalata lesz, milyen éber maradni álomban, könnyű " elveszíteni" az éberséget, és visszasülyedni az illúziók világába, de gyakorlat teszi a mestert.

Amikor álmában felismerte, (megjelent a megfigyelő tudata), hogy álmodik, akkor kezdődik el az a folyamat, amikor felismeri, hogy két lábon is álmodik. Ilyen szerzetesek élnek Tibetben, az egész életüket ennek szentelik.

A megvilágosodás, amikor felismeri (megtapasztalja), hogy az is egy illúzió, hogy a világ egy álom.

Ez egy koan.

2017. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dorje1234 válasza:
100%

A 2-es válasszal értek leginkább egyet.

Sűrűn ellenőrizned kell a környezeted. De mindig, nem jó válasz, hogy "ébren vagyok, minek ellenőrizzem", mert az álom nagyon valósághű, vagy legalább is annak éled meg.

Több dolgot is figyelhetsz, pl. hogy kerültél oda, ahol most vagy, mit csináltál 10 perce, fél, egy órája, reggel, ilyesmi. Ha álmodsz, akkor rendszerint nem tudod felidézni a közeli múltat, vagy arra emlékszel, hogy "mindig is" ott voltál, ahol épp vagy.

Vagy teszel egy fordulatot magad körül, álmodban ez úgy jön le, mintha nem te, hanem a világ körülötted tenne egy fordulatot.

Vagy keresel a környezetedben furcsaságokat, lehetetlen dolgokat.

És folyamatosan kell ellenőrizbed, mert ha abbahagyod - mondván, hogy már sikerült-, akkor nem fogod később automatikusan tudni, hogy épp álmodsz-e.

És fontos, hogy ébredés után is ellenőrizz. Nagyon sokszor jártam úgy, hogy rájöttem, hogy álmodok, és erre felébredtem. A vicc csak az volt, hogy többször is csak álmodtam a felébredést. Mintha az álom átvert volna, hogy visszavehesse az irányítást önmaga felett... :-)

Nagyon érdekes dolgok ezek, jó szórakozást hozzá!

2017. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem reggel visszaalvásnál sikerült anno.
2017. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Nekem is sikerült pár hete visszaalvásnál.
2017. júl. 6. 12:05
 8/8 Szeder Katalin ***** válasza:
Ha kezedbe kerül egy Agykontroll című könyv, abban benne van az álom tudatosításának leírása. Amúgy ez az egész főleg a nyolcvanas-kilencvenes években volt népszerű tan sem jobb, mint a Deákné vászna: vagy sikerül, vagy nem. Relaxált állapotban egy képet képzelünk becsukott szemünk elé, egy labort vagy dolgozószobát, bebútorozod, és elkezded használni, "belemész". Ebben a szobában megpróbálod átvizsgálni és jobbítani a téged bántó helyzeteket, kapcsolatokat újabb képek előhívásával. Amikor aznapra befejezed, kimész belőle, és becsukod az ajtaját, amit a legközelebbi agykontrollos gyakorlat elején újra kinyitsz. Én erről ennyit tudok. Egy csitri ismerősöm majdnem belehalt, mert a Testkontroll című fogyókúrás könyv gyakorlataival együtt próbálkozott vele. Egy gyógypedagógus barátnőm mindhárom lánya javára nekifogott, és mindhárom esetben javulást tudott előidézni utódai sorsában. Ezt add össze!
2017. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!