Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Kígyókkal kapcsolatos álom -...

Kígyókkal kapcsolatos álom - mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Álmomban láttam két kígyót. Sárga alapon barna pöttyeik voltak. Féltem tőlük (a valóságban is kígyó-fóbiás vagyok), ezért a kezemben lévő műanyag poharat neki dobtam az egyiknek. De az elrántotta a fejét, és ezután "hozzám ugrott" és megmart.


Ez mit jelenthet?



2017. aug. 29. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy almodban megmart egy kigyo es ennyi. Nem tobb nem kevesebb.


Teljesen normalis ha a fobiaidrol almodsz.

2017. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az álom pszichológiajaval sokan foglalkoztak már. Két nagy irány van, ami a köztudatban is eléggé ismert: a freudi és a jungi vonal.


Ahogy az első válaszoló írta: fobiaval álmodni természetes. Ez leginkább az álomertelmezes freudi vonala. A jungi vonal megpróbál archetipusokban gondolkodni. Ez alapján az álmod egyfelől valóban a félelem kivetülése. A kígyó azonban egy különleges állat: negatív és pozitív egyaránt. Negatív, ha csúszik, mászik: mozgása is ezt sugallja. pozitív, ha ágaskodó: a negatív jelet teszi pozitívvá, ahogy például a gyógyászat jeleben is benne van. Ágaskodó kígyó egy poháron. A mérge egyszerre halálos, de egyszerre gyógyító is. Ha a jungi vonalat követjük az álmod kapcsán, akkor ez a kettősség figyelhető meg benned esetleg (bár egy valódi pszichológiai alapú álomfejtés során ezen a ponton te is kellenél az értelmezéshez). Egyfelől a félelem, ami negatív. Másfelől azonban éppen egy poharat dobsz felé (emlékezz vissza a patika szimbólumra), ezzel agaskodasra (?) készteted a kígyót (álmodban hogy mar meg? Ezt is érdemes lenne tudni.)


És ami az álom végleges jelentése (bár csak sötétben tapogatózok,mert nem ismerlek): a félelmeket úgy tudod kezelni, ha megpróbálod pozitív irányba terelni azokat. Mintegy atforditani a negatívumot pozitívba. Ahogy a kígyó mérge is halálos és egyben ugyanaz a méreg gyógyító is. Ez vonatkozhat a kígyó fobiadra is, de én inkább egy mélyebb, az életedben jellemző problémát látok emögött, ami az álmodban a kígyó képében vetült ki.


És az álmod alapján te milyen szinten állsz ennek a problémának a kezelésében? Nem ismerted még fel teljes tudatossággal. A félelem hozza ki belőled azt a cselekvést, ami a megoldás valójában (ágaskodjon a kígyó a poháron). Nem tudatos a cselekedeted, valójában nem is érted. Ezért nem.katarktikus egyelőre az álom,hanem továbbra is félelemmel teli, negatív. A megoldás azonban már az orrod előtt.


Nos, valami ilyesmi lenne. De ehhez jobban kellene ismerjelek. Lehet, hogy teljesen mellélőttem, ebben az esetben ne haragudj. Én pszichológiai oldalról kozelitettem meg ezt az álmot, nem ezoterikus oldalról. Ezért is hangsúlyoztam azt, hogy jó lenne valamennyire ismerni is téged, akkor lehetne jobban értelmezni az álmot.

2017. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es, nagyon szépen köszönöm, érdekes dolgokat írtál, és több olyan kérdés is van az életemben manapság, amelyben teljes mértékben megállják a helyüket a leírásodban.


Erre eddig nem gondoltam, nem vagyok otthon az álomfejtésben, de nagyon elgondolkodtató, amikre utaltál, mert abszolút jogosak rám. Sokat segítettél, köszönöm szépen. :)

2017. aug. 30. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!