Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem emlékszünk az...

Miért nem emlékszünk az álmainkra?

Figyelt kérdés
Vagy ha igen, akkor is csak egy kis ideig, utána elfelejtem. Miért?

2017. szept. 30. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Én minden nap emlékszem rájuk, egy éjszaka többször is álmodok. Sokszor napok múlva is emlékszem rá.
2017. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Ebben a kategóriában bárhová nézek csak álom, álom, álom, álom, álom, álom, álom, álom, álom, álom, álom, álom, álomfejtés van....ebben a kategóriában naplót vezetnek róluk? Mellesleg örülök, hogy nem mindenki emlékszik rá, mert gondolj bele, dupla annyi álmos kérdés lenne. Miért nem emlékszünk rá mindig vagy mért csak halványan? A válasz egyszerű, vagy mégse? Tudod van, aki genetikailag hajlamos rá, hogy elfelejtse, ezenkívül az agy szelektálja a felesleges információkat, de ugyanakkor ezek még megvannak valahol az elmédben csak részekben, ami nem mindig áll össze, mert felesleges.
2017. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Az alvásnak különböző szakaszai vannak, és ennek egyik részében történik az álmodás. Ha az álmodási szakaszban vagy végén ébredsz fel akkor nagy eséllyel fogsz emlékezni rá. Ha viszont már további fázisokba kerülsz vagy olyanban ébredsz fel ami nem az álmodáshoz tartozik akkor nem fogsz emlékezni. Azért nem jegyzed meg az álmokat mert nem tartod számon őket, a rövidtávú memóriából pedig egy idő után már elfelejtődik, hiszen nem lényeges információ. Ha feljegyeznéd valamilyen módon és rendszereznéd, foglalkoznál vele akkor nyilván jobban megmaradna benned. Nem véletlen hogy vannak akiket annyira érdekel az álmodás hogy jegyzetfüzettel a fejük mellett alszanak, hogy ébredés után az a kis rész ami még a rövidtávú memóriában van az rögzítésre kerüljön.
2017. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg azt is tegyük hozzá, hogy többnyire azok sem emlékeznek rájuk, akik alváshiánnyal küszködnek vagy ittasak. :D
2017. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert gyakorlatlan vagy. Én talában végig tudom vezetni elalvás előttől felébredésig.
2017. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt egy kis segítsèg. Szerezz egy füzetet ès egy tollat. Reggel mikor felèbredsz, írd le olyan rèszletesen amennyire csak lehet az álmaidat. Ezt minden nap tedd meg. Ezzel huzalozod be az agyad. Így emlèkszel majd az álmaidra.
2017. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nem fordítasz rájuk elég figyelmet. Ahogy írták előttem, írj álomnaplót, sokat fog segíteni. De sokszor az is elég, ha elalvás előtt azt szuggerálod magadnak, hogy reggel, ébredés után emlékezni fogsz az álmaidra.
2017. okt. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!